Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Presonus 16R
10.01.2021, 21:47,
#1
Presonus 16R
Witam,
czy mikser cyfrowy rakowy Presonus 16R nada się jako interfejs audio? Chodzi mi nie tyle o super nagrywanie, co o granie/odtwarzanie  instrumentami VST np w Abletonie. Czy tego typu interfejs nie będzie powodował opóźnień, trzasków i innych nie chcianych rzeczy... Interfejs będzie współpracował z dell precision 7740 (i7 9750; 32GB ram, dysk NVMe).

Odpowiedz
11.01.2021, 23:40,
#2
RE: Presonus 16R
(10.01.2021, 21:47)deddi napisał(a): Witam,
czy mikser cyfrowy rakowy Presonus 16R nada się jako interfejs audio? Chodzi mi nie tyle o super nagrywanie, co o granie/odtwarzanie  instrumentami VST np w Abletonie. Czy tego typu interfejs nie będzie powodował opóźnień, trzasków i innych nie chcianych rzeczy... Interfejs będzie współpracował z dell precision 7740 (i7 9750; 32GB ram, dysk NVMe).

Cześć.
Z załączonej TU instrukcji wynika że da się go wykorzystywać jako interfejs audio i nawet masz w tej instrukcji informację jak go skonfigirować w Abletonem. Każdy interfejs generuje opóźnienia więc tego nie przeskoczysz ale sęk w tym aby były one jak najmniejsze. Niestety trudno coś na ten temat znaleźć ale dużo zależy od właściwej konfiguracji i wydajności samego komputera (twój ma podobne części jak mój więc to raczej nie będzie źródłem problemów).
Z racji że jest oparty na interfejsie USB 2.0 to na pewno nie będzie to lider niskiej latencji choć myślę że jeśli nie będziesz przesadzał z ilością ścieżek Audio i jednocześnie działających VST i VSTi (dosłownie kilka) to może uda ci się uzyskać latencję w okolicach 10 ms albo nawet trochę niżej (myślę że poniżej 15 ms jest osiągalne z dużym prawdopodobieństwem) bez efektów przeciążenia systemu czyli trzasków. Presonus robi interfejsy z serii Quantum (ale to już na złączu Thunderbolt) uważane za jedne z najszybszych na runku i chwalą się że latencja będzie poniżej 1 ms a opinie użytkowników potwierdzają że są bardzo szybkie tyle że to rozwiązanie zmusza cię do używania tego razem z komputerem a 16R może działać samodzielnie jako mikser.
Jeśli kupisz przez internet to masz w sumie sporo czasu aby przetestować latencję i ewentualnie odesłać (jest 14 dni na wysłanie pisma że rozwiązuje się umowę (są na to gotowe druki) i ma się od tego momentu max 14 dni na odesłanie produktu więc fizycznie masz ponad 3 tygodnie aby go przetestować)

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS