Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Roland FA08 współpraca z PC
16.01.2021, 11:01,
#1
Roland FA08 współpraca z PC
Witam wszystkich
Mam problem z podłączeniem fa do peceta, po prostu komp nie odbiera dźwięków z instrumentu mimo ustawienia opcji, że sygnał powinien wychodzić. Zatem jaka karta dźwiękowa powinna być, czy może być zintegrowana czy dedykowana. Nadmienię, że mam peceta Dell, a one raczej nie nadawają się do takiej pracy i chyba tu jest u mnie problem. 
Pomóżcie w rozwiązaniu tego problemu.

Odpowiedz
16.01.2021, 12:03,
#2
RE: Roland FA08 współpraca z PC
(16.01.2021, 11:01)Piotr74 napisał(a): Witam wszystkich
Mam problem z podłączeniem fa do peceta, po prostu komp nie odbiera dźwięków z instrumentu mimo ustawienia opcji, że sygnał powinien wychodzić. Zatem jaka karta dźwiękowa powinna być, czy może być zintegrowana czy dedykowana. Nadmienię, że mam peceta Dell, a one raczej nie nadawają się do takiej pracy i chyba tu jest u mnie problem. 
Pomóżcie w rozwiązaniu tego problemu.

 Rozumie że w komputerze zainstalowałeś sterownik dla Rolanada? https://www.roland.com/pl/support/by_pro...s_drivers/.

Może ten film pomoże (na przykładzie programu Cakewalk): https://www.youtube.com/watch?v=pH9f6w1e3IU

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
21.01.2021, 10:02, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.01.2021, 10:06 przez Piotr74.)
#3
RE: Roland FA08 współpraca z PC
Witam
Nie wiem w czym problem ale niby zainstalowałem sterowniki fa ale bezpośrednio z klawisza po połączeniu z kompem, w menadżerze urządzeń jest widoczny a w Abletonie nie widzę sterownika żeby klawisz mógł grać przez peceta. Czy to problem z kompem, czy może brak karty dedykowanej z portem usb? Gdzie leży problem bo już nie wiem.
Po za tym to instrument rewelacja, wreszcie mogę tworzyć bez ograniczeń.

Odpowiedz
21.01.2021, 16:43,
#4
RE: Roland FA08 współpraca z PC
Kiedyś dzwonił do mnie inny użytkownik z jakimś pytaniem o współpracę z komputerem, ale ja miałem ten klawisz z myślą o grze na żywo i nie za bardzo mogłem pomóc. W każdym razie stwierdził że coś działa tam trochę "na dziko", może właśnie o coś takiego chodziło, że działa a nie widać.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
21.01.2021, 19:43,
#5
RE: Roland FA08 współpraca z PC
(21.01.2021, 10:02)Piotr74 napisał(a): Witam
Nie wiem w czym problem ale niby zainstalowałem sterowniki fa ale bezpośrednio z klawisza po połączeniu z kompem, w menadżerze urządzeń jest widoczny a w Abletonie nie widzę sterownika żeby klawisz mógł grać przez peceta. Czy to problem z kompem, czy może brak karty dedykowanej z portem usb? Gdzie leży problem bo już nie wiem.
Po za tym to instrument rewelacja, wreszcie mogę tworzyć bez ograniczeń.
Fa nie gra przez peceta (chyba że po midi), ale pecet gra przez fa (jako interfejs audio).

Hardware: Roland FA 08, Kurzweil PC361, Yamaha DGX-670, Arturia Beatstep, Focusrite Scarlett Studio 2nd Gen., Behringer XR18, Native Instruments Komplete Audio 6, JBL LSR 306p
Software: Native Instruments Komplete 13, Arturia V Collection 8, Hauptwerk, Yoshimi, ZynAddSubFX, Addictive Keys Studio Grand
Odpowiedz
21.01.2021, 21:04,
#6
RE: Roland FA08 współpraca z PC
FA może pełnić funkcje interfejsu audio więc nie musisz mieć dedykowanego interfejsu audio USB. Po zainstalowaniu sterowników i odpowiedniej konfiguracji Abletona (wybraniu w nim sterownika FA jako interfejs audio) powinno ci wszystko działać. Bardzo lakonicznie opisujesz sytuację i nie załączasz np zrzutów ekranu czy filmu więc trochę ciężko nam wróżyć z fusów i domyślać się jaki masz problem niestety.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
24.01.2021, 22:41, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.01.2021, 22:47 przez Piotr74.)
#7
RE: Roland FA08 współpraca z PC
Próbowałem tej konfiguracji Abletona i jak chciałem wybrać FA jako interfejs audio to nie było w spisie mimo instalacji sterownika, to chyba wina kompa bo ma zintegrowaną kartę muzyczną a w dodatku to Dell Optiplex 1050. Sprawdzałem w menadżerze urządzeń i był widoczny ale sterownika nie miał. Ot taki problem jest

W ogóle mam sygnał mono w kompie po podłączeniu miksera audio usb, znaczy pliki odtwarzane z peceta przez mikser idą w stereo a z powrotem w mono.

Odpowiedz
28.01.2021, 11:05,
#8
RE: Roland FA08 współpraca z PC
(24.01.2021, 22:41)Piotr74 napisał(a): Próbowałem tej konfiguracji Abletona i jak chciałem wybrać FA jako interfejs audio to nie było w spisie mimo instalacji sterownika, to chyba wina kompa bo ma zintegrowaną kartę muzyczną a w dodatku to Dell Optiplex 1050. Sprawdzałem w menadżerze urządzeń i był widoczny ale sterownika nie miał. Ot taki problem jest

W ogóle mam sygnał mono w kompie po podłączeniu miksera audio usb, znaczy pliki odtwarzane z peceta przez mikser idą w stereo a z powrotem w mono.

To na pewno nie wina tego że masz zintegrowana kartę muzyczną w komputerze bo praktycznie wszyscy lub prawie wszyscy tak mają i nie stanowi to żadnego problemu.
Niestety trudno się domyśleć co jest problemem na podstawie twoich opisów.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Roland ea7 Przemekw 1 752 02.12.2023, 18:28
Ostatni post: KLezmer
  Roland FA-08 nagrywanie Piotr74 13 9,486 08.01.2021, 00:28
Ostatni post: Piotr74
  Roland HP 1700 L kwasia84 17 18,499 10.10.2018, 12:55
Ostatni post: Valtari

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS