Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pianino cyfrowe z funkcją nauki gry
13.02.2021, 07:38, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.02.2021, 07:39 przez bipolunipol.)
#1
Pianino cyfrowe z funkcją nauki gry
Witam,

poszukuję pianina cyfrowego, które będzie posiadało tryb nauki. Chodzi mi o rozwiązanie, które jest często stosowane w aplikacjach mobilnych, służących do symulowania gry na instrumentach klawiszowych. W trybie nauki wyświetlają się nad klawiszami wirtualnego instrumentu spadające nutki, które informują o tym, jaki klawisz należy nacisnąć. Program czeka do momentu, kiedy to zrobię.

Idea jest podobna do tego (tylko tutaj działanie jest odwrócone, bo biegnące paski i świecące się LEDY przy klawiszach odwzorowują naciśnięte klawisze):
https://www.youtube.com/watch?v=4591dCHe_sE

Chciałbym, aby takie pianino cyfrowe posiadało możliwość wgrania plików MIDI z dowolnymi utworami. Tryb nauki w przypadku fizycznego instrumentu mógłby polegać na tym, że byłyby podświetlane klawisze, które należy wcisnąć w danej chwili.

Czy takie instrumenty istnieją?  Smile
Szukam pianina cyfrowego, bo są też keyboardy takie jak CASIO LK-136, ale to rozwiązanie mnie nie interesuje, bo instrument posiada niepełną, 61 - klawiszową klawiaturę, i jest przeznaczony bardziej dla dzieci.

Cena poniżej 2 tys. zł.

Odpowiedz
13.02.2021, 11:05, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.02.2021, 11:32 przez Valtari.)
#2
RE: Pianino cyfrowe z funkcją nauki gry
Witaj.
Podążanie za światełkami nie ma nic wspólnego z nauką. Co z tego że wiesz który klawisz nacisnąć, ale wiesz którym palcem ? Czy Twoje dłonie potrafią kontrolować dynamikę gry, czy będziesz po prostu jednakowo walił po klawiaturze ? Nauki nie rozpoczyna się od próby zagrania gotowych utworów, bo brak umiejętności Ci na to nie pozwoli, więc trzeba zacząć od podstaw, od ćwiczeń.
Film który wrzuciłeś skierowany jest dla osób które potrafią już grać na jakimś poziomie, jednak nie radzą sobie z grą ze słuchu. Są takie osoby które zagrają wszystko, o ile będą miały do tego nuty. Bez nut, ze słuchu nie radzą sobie z "rozgryzieniem" utworu i takie filmiki są dla nich pomocne.
Ty chcesz grać, bez nauki grania.

Odpowiedz
13.02.2021, 16:28,
#3
RE: Pianino cyfrowe z funkcją nauki gry
(13.02.2021, 11:05)Valtari napisał(a): Witaj.
Podążanie za światełkami nie ma nic wspólnego z nauką. Co z tego że wiesz który klawisz nacisnąć, ale wiesz którym palcem ? Czy Twoje dłonie potrafią kontrolować dynamikę gry, czy będziesz po prostu jednakowo walił po klawiaturze ? Nauki nie rozpoczyna się od próby zagrania gotowych utworów, bo brak umiejętności Ci na to nie pozwoli, więc trzeba zacząć od podstaw, od ćwiczeń.
Film który wrzuciłeś skierowany jest dla osób które potrafią już grać na jakimś poziomie, jednak nie radzą sobie z grą ze słuchu. Są takie osoby które zagrają wszystko, o ile będą miały do tego nuty. Bez nut, ze słuchu nie radzą sobie z "rozgryzieniem" utworu i takie filmiki są dla nich pomocne.
Ty chcesz grać, bez nauki grania.

A może są jakieś godne polecenia programy, przy pomocy których można nauczyć się tych podstaw? Czy bez kursu się nie obędzie?

Odpowiedz
13.02.2021, 18:17,
#4
RE: Pianino cyfrowe z funkcją nauki gry
To podążanie za światłem to mi bardziej przypomina "fortepianowe karaoke" niż naukę gry Wink

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
13.02.2021, 19:00,
#5
RE: Pianino cyfrowe z funkcją nauki gry
Na pewno da się bez nauczyciela, chodź pewne podstawy przydałoby się żeby ktoś pokazał. Może warto wykupić kilka lekcji u nauczyciela. Programów na pewno jest sporo, ale nigdy żadnego nie testowałem i nie wiem ile są warte.
Dużo zależy od samozaparcia i czy jesteś utalentowany muzycznie Smile

Odpowiedz
13.02.2021, 19:06, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.02.2021, 19:07 przez Valtari.)
#6
RE: Pianino cyfrowe z funkcją nauki gry
(13.02.2021, 18:17)bestspec napisał(a): To podążanie za światłem to mi bardziej przypomina "fortepianowe karaoke" niż naukę gry Wink

Mnie to przypomina uczenie papugi wymawiania paru słów czy nawet całych zdań. Czy można powiedzieć że papuga nauczyła się mowy, skoro nie ma pojęcia co znaczą wyrazy które wymawia ? Smile

Odpowiedz
13.02.2021, 20:04,
#7
RE: Pianino cyfrowe z funkcją nauki gry
Dziękuję za pomoc, to wezmę w takim razie kilka lekcji. A odnośnie pianina cyfrowego - czy polecacie model Thomann SP-320? Szukam czegoś poniżej 2 tys. zł, ale w szczególności za ok. 1-1,5 tys. Mogą być używane sprzęty.

Odpowiedz
13.02.2021, 20:35, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.02.2021, 20:37 przez Valtari.)
#8
RE: Pianino cyfrowe z funkcją nauki gry
Z używanymi zawsze jest ryzyko, ponieważ mechanizmy klawiatur z czasem się zużywają. O ile dla kogoś doświadczonego to nie problem, ponieważ jest w stanie sprawdzić i ocenić stan klawiatury, to Ty możesz nie wyłapać fauli. Najbezpieczniej byłoby wybrać coś nie starszego niż dwa lata.
Ten Thoman brzmi kiepsko, poza tym jeśli zechcesz go kiedyś sprzedać, to będziesz się męczył miesiącami. Bezpieczniejszym wyborem byłaby Yamaha P45. To rozsądny instrument na początek, jeśli nauka Ciebie nie wciągnie to powinno dość łatwo się go odsprzedać. Jeśli jednak będziesz robił postępy i znacząco rozwiniesz swoje umiejętności, to sam dostrzeżesz po jakimś czasie że ten instrument jest już niewystarczający. Musisz mieć tego świadomość, że to instrument na początkową fazę nauki, powiedzmy tak na dwa lata.

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pianino cyfrowe na początek iskierkowo3@gmail.com 3 535 15.02.2024, 21:38
Ostatni post: Valtari
  Pianino cyfrowe no name smallhill 2 398 01.12.2023, 00:31
Ostatni post: Valtari
  Pianino cyfrowe do 5000-5500 Evcia80 5 806 21.11.2023, 19:13
Ostatni post: klezmer_stg
  Pianino cyfrowe dla dziecka... toniq 17 9,910 25.04.2023, 09:50
Ostatni post: tata
  Które pianino cyfrowe. clavia 3 1,118 12.04.2023, 00:24
Ostatni post: clavia

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS