Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yamaha motif XS tryb performance i voice
18.02.2021, 09:31,
#1
Yamaha motif XS tryb performance i voice
Witam, mam problem przy motifie xs mianowicie, dlaczego barwa w trybie voice brzmi całkowicie inaczej niż w trybie performance, zaznaczę że ustawienia w trybie performance mam wyzerowane? 
W trybie voice nałożyłem pogłosy, compresor i dodatkowy equalizer i jest ogromna przepaść pomiędzy ta sama barwią w trybie voice a w trybie performance.

Proszę o pomoc

Odpowiedz
18.02.2021, 18:49,
#2
RE: Yamaha motif XS tryb performance i voice
Witaj.
Tryb voice to pojedyncze brzmienia, natomiast performance to zestawy kilku brzmień rozłożonych na klawiaturze i nałożonych jedno na drugie. Wybierając brzmienie z trybu performance po naciśnięciu jednego klawisza może odezwać Ci się kilka brzmień nałożonych na siebie. Tak więc to oczywiste że słyszysz różnicę.

Odpowiedz
18.02.2021, 23:18,
#3
RE: Yamaha motif XS tryb performance i voice
A ja myślę, że w trybie perform czy też song jest ograniczona liczba procesorów efektów jakie mogą przypaść na jedno brzmienie. Ale nie znam motifa na tyle dobrze by sensownie pomóc.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
18.02.2021, 23:37,
#4
RE: Yamaha motif XS tryb performance i voice
Pamiętam że w Korgu Tritonie miałem zarówno w trybie Program jak i Combi takie same brzmienia ( o tej samej nazwie ) jednak w trybie Combi było to brzmienie zbudowane z kilku warstw. Oczywiście to z Combi brzmiało bogaciej nie tylko ze względu na większą złożoność, ale też na ilość wykorzystanych efektów. Jeśli dajmy na to brzmienie Program wykorzystywało trzy efekty (na przykład Reverb, Chorus i Delay ) to w brzmieniu Combi składającym się na przykład z czterech warstw (4xprogram) na każdą warstwę były nałożone osobne efekty.
Jeśli takie brzmienie Combi chciałem wykorzystać w trybie sekwencera, to rozkładało swoje składowe na 4 ścieżki i na każdej ścieżkce musiałbym odwzorować odpowiedni zestaw efektów aby w sekwencerze to zabrzmiało jak w trybie Combi.

Odpowiedz
19.02.2021, 17:05,
#5
RE: Yamaha motif XS tryb performance i voice
Znajomy mówił mi że w Motifie (ES) właśnie w trybie song brzmienia są zubażane, brzmią gorzej lub mogą brzmieć. Nie wiem czy w performie też, ale zawsze to potencjał instrumentu do podziału na więcej barw.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
19.02.2021, 18:17,
#6
RE: Yamaha motif XS tryb performance i voice
Generalnie analizując strukturę XS to moim zdaniem nie powinno być różnicy. Jedyne co może być to procesory efektów ale to przecież nasz zainteresowany powinien sobie sprawdzić czy jak wrzuci zmodyfikowaną swoją barwę na jeden z Partów Performance to czy zachowana zostaje struktura efektów która była w tym Voice (to moim zdaniem jedyne co się może dziać).
Bardzo skromny opis więc trochę trudno wróżyć z fusów. Czy tak się dzieje za każdym razem czy tylko w jakimś określonym przypadku (jakimś konkretnym Voice)?

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Music YAMAHA MODX wojtex 1 8,764 29.12.2019, 12:50
Ostatni post: bestspec
  Co zamiast Yamaha DGX-660? Neferks 6 15,714 18.06.2018, 11:17
Ostatni post: Rychubil

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS