Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WK-7600 opinie
28.02.2021, 12:56,
#1
WK-7600 opinie
Witam, 
Rozważam zakup Casio WK-7600. Obecnie mam Roland E-28 ale chciałbym zmienić na bardziej rozbudowany klawisz. Zainteresował mnie WK-7600, według opisu posiada dużo możliwości. 
Niestety nie potrafię znaleść żadnego testu oraz próbek styli i dźwięków. Jedynie co znalazłem to piano. 
Czy może ktoś się wypowiedzieć coś więcej na temat tego klawisza?

Odpowiedz
28.02.2021, 17:13, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.02.2021, 17:21 przez Valtari.)
#2
RE: WK-7600 opinie
Od czasu Rolanda E-28 sporo się zmieniło Smile Roland już nie kontynuuje serii "E" a szkoda. W obecnie produkowanych keyboardach style są nowocześniejsze aby móc sprostać aktualnym przebojom. Również w brzmieniach można usłyszeć te znane z obecnej muzyki popularnej.

Dlaczego akurat WK7600 ? Zależy Ci na więcej niż 5 oktawach,czy może chcesz korzystać z sekwencera, który jest na pokładzie tego Casio ?
Do jakiej kwoty szukasz instrumentu ?

Obecnie Casio stosuje w swoich keyboardach nowy silnik brzmieniowy AiX, dzięki któremu zyskały na autentyczności brzmienia akustyczne. Dotyczy to serii CTX,wspomniany przez Ciebie WK7600 oparty jest na wcześniejszym silniku.
Pytanie co chcesz z keyboardu wycisnąć ? Smile Chcesz grać jakieś nowoczesne dance z brzmieniami elektronicznymi, czy może polskie DiscoPolo, a może jeszcze coś innego ?

Jeśli nie możesz znaleźć materiałów na temat WK7600, to poszukaj CTK-7200. To niemal identyczne instrumenty, różnią się klawiaturą, WK ma 76 klawiszy a seria CTK 61.

Odpowiedz
01.03.2021, 19:21,
#3
RE: WK-7600 opinie
Witam.
Głównym powodem dlaczego pytam o ten model to właśnie sekwencer oraz możliwość podłączenia mikrofonu bezpośrednio do klawisza, z tego co się orientuję to seria CTX tego nie posiada.
Ilość klawiszy 61 spokojnie wystarcza (sporadycznie mi to przeszkadzało).
Cena jaką oferuje Casio za ten sprzęt jest rewelacyjna w stosunku do oferowanych możliwości i zastanawiałem się czy nie ma w tym jakiegoś haczyka. Dają także 5 lat gwarancji. Seria WK jest już wycofana ze sprzedaży i jest mało dostępna dlatego zależało mi na opiniach.
Obecnie trudno mi sobie pozwolić na większy wydatek bo sprzęty z sekwencerem jak się orientuje zaczynają się powyżej 3000zł.
Klawiszy używam głównie do użytku domowego i imprez rodzinnych.
Chyba że jest jakiś keyboard godny polecenia w podobnej cenie?

Odpowiedz
01.03.2021, 20:25,
#4
RE: WK-7600 opinie
W CTX też podłączysz mikrofon i będziesz mógł wykorzystać wbudowany procesor efektów, ale musiałbyś sięgnąć po CTX5000.

Pełne sekwencery spotkasz w Korgach PA czy Yamahach PSR-SX, no ale cenowo będzie wyraźnie drożej.
Jeśli chcesz tworzyć utwory wielościeżkowe i planujesz wykorzystać większość z 16 ścieżek sekwencera, to musisz wiedzieć o ograniczeniu WK7600, mam na myśli polifonię 64 głosową, która przy gęstych aranżach może być niewystarczająca. Instrument się przytka, będzie ucinał dźwięki.

Jeśli możesz pozwolić sobie na większy wydatek, to w pełni zadowoliłyby Ciebie takie aranżery jak Korg PA700 lub Yamaha PSR-SX600.
Jeśli to za drogo, to WK7600 za swoją cenę daje spore możliwości, choć dla mnie brzmienia trochę już odstają poziomem, nie tylko od Korga czy Yamahy ale też nowych Casio CTX.

Odpowiedz
01.03.2021, 20:39,
#5
RE: WK-7600 opinie
(01.03.2021, 20:25)Valtari napisał(a): W CTX też podłączysz mikrofon i będziesz mógł wykorzystać wbudowany procesor efektów, ale musiałbyś sięgnąć po CTX5000.

Pełne sekwencery spotkasz w Korgach PA czy Yamahach PSR-SX, no ale cenowo będzie wyraźnie drożej.
Jeśli chcesz tworzyć utwory wielościeżkowe i planujesz wykorzystać większość z 16 ścieżek sekwencera, to musisz wiedzieć o ograniczeniu WK7600, mam na myśli polifonię 64 głosową, która przy gęstych aranżach może być niewystarczająca. Instrument się przytka, będzie ucinał dźwięki.

Jeśli możesz pozwolić sobie na większy wydatek, to w pełni zadowoliłyby Ciebie takie aranżery jak Korg PA700 lub Yamaha PSR-SX600.
Jeśli to za drogo, to WK7600 za swoją cenę daje spore możliwości, choć dla mnie brzmienia trochę już odstają poziomem, nie tylko od Korga czy Yamahy ale też nowych Casio CTX.

Odpowiedz
01.03.2021, 20:41, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.03.2021, 20:44 przez fotobzyku.)
#6
RE: WK-7600 opinie
Dziękuję za odpowiedź. Muszę to jeszcze przemyśleć, chociaż gdybym chciał kupić WK-7600 to decyzja musi bardzo szybko zapaść, bo już niewiele i tylko w wybranych sklepach dostępne.
Pozostałe sprzęty ponad 2 razy droższe.

Odpowiedz
02.03.2021, 06:55,
#7
RE: WK-7600 opinie
Jeśli kupisz WK7600 to zapewne będziesz zadowolony, tylko w takim wypadku odpuść sobie oglądanie (słuchanie) prezentacji droższych modeli, bo zrobisz sobie krzywdę. Załóżmy że jakiś Korg PA albo Yamaha PSR-SX zrobi na Tobie wrażenie, ale jednak nie będziesz mógł sobie na któryś z nich pozwolić, to po zakupie Casio od samego początku będziesz czuć niedosyt a myślami będziesz wracał do tych droższych.
WK7600 kusi dobrą ceną a z pewnością da się coś jeszcze utargować w sklepie. Myślałem jeszcze o używanych Pa600 i PSR-S670 ale te modele nawet używane i tak są droższe od WK

Zdaje się że w podobnej cenie do WK jest Casio CTX3000. Zyskasz nowocześniejsze brzmienia i style, jest sekwencer, ale nie ma wejścia na mikrofon.

Odpowiedz
03.03.2021, 21:46,
#8
RE: WK-7600 opinie
Jeszcze jedno pytanko.
A mianowicie czy CTX5000 ma możliwość odtwarzania midi z pamięci USB? Pisze ze WAV tak, nawet z wycieciem wokalu a o midi cisza po za tym że obsługuje brzmienia general midi.

Odpowiedz
04.03.2021, 18:03,
#9
RE: WK-7600 opinie
Nie można załadować pliku MIDI do rejestratora w serii CTX. Również najwyższy model CTX5000 nie rozpoznaje plików MIDI, utwory nagrane na CTX mają rozszerzenie .mrf i pliki z takim rozszerzeniem można załadować. Czyli do CTX można załadować tylko utwór stworzony na CTX.
Istniej oprogramowanie Casio SMF Converter, ale co ciekawe nie obsługuje ono serii CTX

Odpowiedz
04.03.2021, 18:11,
#10
RE: WK-7600 opinie
Heh, brak kompatybilności ze standardem MIDI nie zachęca do wybierania Casio.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
04.03.2021, 18:22,
#11
RE: WK-7600 opinie
Dziwne to i rozczarowujące.
Z tego wątku na forum Casio można dowiedzieć się, że CTX5000 odtworzy plik SMF z pendrive ale nie można go załadować do instrumentu, więc nie ma możliwości edycji tego pliku w instrumencie.

https://www.casiomusicforums.com/index.p...-ct-x5000/

Odpowiedz
04.03.2021, 18:32,
#12
RE: WK-7600 opinie
(04.03.2021, 18:22)Valtari napisał(a): Dziwne to i rozczarowujące.
Z tego wątku na forum Casio można dowiedzieć się, że CTX5000 odtworzy plik SMF z pendrive ale nie można go załadować do instrumentu, więc nie ma możliwości edycji tego pliku w instrumencie.

https://www.casiomusicforums.com/index.p...-ct-x5000/
 
Nie wiem czemu producenci podejmują całkiem często tak kuriozalne decyzje. Jak można mieć możliwość korzystania z dysku USB, sekwencera, wczytywania audio, a plików MIDI nie!

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
04.03.2021, 18:39,
#13
RE: WK-7600 opinie
Czyli z tego wynika że CTX ma sporo okrojone możliwości, nawet jeżeli samo urządzenie jest rozbudowane to ma ograniczenia. Czyli chcąc jestrozbudowane z midi to z zewnętrznego źródła i klawisz działa tylko jako "odtwarzacz" jak dobrze zrozumiałem?

Odpowiedz
04.03.2021, 18:41,
#14
RE: WK-7600 opinie
Może promowanie swojego standardu MRF, tylko co daje zmuszanie użytkowników do takich ograniczeń ! Osoby które chcą zwyczajnie sobie pograć mogą się skusić na Casio, Ci bardziej wymagający pójdą do innych producentów.

Można zrobić odwrotny ruch, czyli zamienić format MRF na MIDI i obrabiać go sobie przy pomocy oprogramowania, a potem taki zedytowany plik wrzucić ponownie na pena i jedynie odtwarzać z pamięci.
Może jakieś przyszłe aktualizacje to zmienią.

Odpowiedz
04.03.2021, 18:45,
#15
RE: WK-7600 opinie
(04.03.2021, 18:39)fotobzyku napisał(a): Czyli z tego wynika że CTX ma sporo okrojone możliwości,  nawet jeżeli samo urządzenie jest rozbudowane to ma ograniczenia. Czyli chcąc jestrozbudowane z midi to z zewnętrznego źródła i klawisz działa tylko jako "odtwarzacz" jak dobrze zrozumiałem?

Czyli jak masz utwór zrobiony na innym instrumencie, to CTX powinien odczytać go z pendrive ale nic z tym plikiem w nie zrobisz, nic nie pozmieniasz. Natomiast jeśli nagrasz utwór w CTX, to zapisze się on jako MRF i taki plik da się zamienić na MIDI i możesz się z nim bawić na komputerze przy pomocy oprogramowania.

Odpowiedz
04.03.2021, 19:43,
#16
RE: WK-7600 opinie
Rozumie, czyli ograniczenia mniejsze niż myślałem. Jeżeli z pendrive odczyta midi to już połowa sukcesu. Ale czy będzie możliwość regulacji głośności każdej ze ścieżek?

Odpowiedz
04.03.2021, 19:58,
#17
RE: WK-7600 opinie
To już jest ingerencja w materiał, nawet nie zobaczysz tych ścieżek w instrumencie. Zobaczysz tylko nazwę pliku i go odtworzysz tak jakbyś miał jedną ścieżkę audio.

Odpowiedz
04.03.2021, 21:07,
#18
RE: WK-7600 opinie
Dziękuję bardzo za wyczerpujące odpowiedzi.
Jeszcze ostatnie pytanie. Czy WK-7600 działa w podobny sposób jeżeli chodzi o midi?

Odpowiedz
06.03.2021, 06:59,
#19
RE: WK-7600 opinie
Do WK7600 załadujesz pliki o rozszerzeniu .mid. Będziesz również mógł dokonać zmian w ustawieniach, edytować poszczególne ścieżki, ale tu zaskoczenie, nie będziesz mógł tych zmian zapisać Smile Okazuje się że w serii WK i CTK nie ma możliwości zapisywania zmian w plikach MIDI.

Aby móc trwale zapisać zmiany trzeba będzie skorzystać z komputera i posłużyć się edytorem plików MIDI
https://solmire.com/midieditor/

Odpowiedz
06.03.2021, 09:18,
#20
RE: WK-7600 opinie
(06.03.2021, 06:59)Valtari napisał(a): Do WK7600 załadujesz pliki o rozszerzeniu .mid. Będziesz również mógł dokonać zmian w ustawieniach, edytować poszczególne ścieżki, ale tu zaskoczenie, nie będziesz mógł tych zmian zapisać Smile Okazuje się że w serii WK i CTK nie ma możliwości zapisywania zmian w plikach MIDI.

Aby móc trwale zapisać zmiany trzeba będzie skorzystać z komputera i posłużyć się edytorem plików MIDI
https://solmire.com/midieditor/

Jakaś logika w tym jest. Jak sie chce mieć instrument za pół ceny to pół rzeczy nie będzie działać Wink
Myślę że lepiej poczekać i doskładać albo zasilić się małą pożyczką lub skorzystać z zakupów w sklepach internetowych na raty (choćby Allegro) i kupić coś sensownego od Yamahy lub Korga i mieć instrument który nie będzie miał kuriozalnych ograniczeń.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
06.03.2021, 14:22,
#21
RE: WK-7600 opinie
Jeśli wystarczy Ci, że będziesz pracował na plikach stworzonych na WK7600, to wybór Casio jeszcze ma sens, ale jeśli chcesz bawić się materiałem MIDI to już tak jak pisze Bestspec.

Odpowiedz
06.03.2021, 14:32,
#22
RE: WK-7600 opinie
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Jestem już teraz uświadomiony i wiem jakie ograniczenia ma casio. Muszę przemyśleć zakup, a może trochę się wstrzymać i pomyśleć na o Yamaha.

Odpowiedz
06.03.2021, 20:54,
#23
RE: WK-7600 opinie
Nie wiem jakie są Twoje możliwości zwiększenia budżetu, ale pomyśl o Yamasze PSR-SX600. Seria PSR-E odpada, to edukacyjna seria i tam nie znajdziesz sekwencera 16 ścieżkowego.
W SX600 brzmienia biją na łeb te z Casio, posłuchaj sobie prezentacji, poza tym dla Yamahy można pozyskać najwięcej dodatkowych styli pod znane utwory. Pakiety płatne ale i coś darmowego też się znajdzie.

Odpowiedz
24.03.2021, 21:19,
#24
RE: WK-7600 opinie
Wracam jeszcze raz do tematu. A co sądzicie o Korg PA300?

Odpowiedz
24.03.2021, 22:39, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.03.2021, 22:40 przez Valtari.)
#25
RE: WK-7600 opinie
PA300 nie jest tak oczywisty do oceny, brzmienia jak dla mnie super i to zarówno akustyczne jak i syntezatorowe. Jednak style trochę jakby nie na czasie, jakiś czas temu PA300 był oferowany z pakietem styli do Polskich przebojów, ale nie wiem czy nadal jest taka oferta.
Ma 16 ścieżkowy sekwencer i 128 głosową polifonię.

Szkoda że ten model nie doczekał się kontynuacji, pozostałe modele z tej serii (PA600 i PA900) mają już następców, liczyłem że wyjdzie PA400 ale jak dotąd tak się nie stało. Zamiast tego Korg wypuścił EK50 oraz i3. Oba są tańsze od P300 (szczególnie EK50) jednak PA300 stawiam wyżej, lepsza obsługa oraz brzmienia na wyższym poziomie, i3 ma tylko 64 głosy polifonii i brzmi trochę słabo.

Posłuchaj styli z PA300, nie brzmią tak nowocześnie jak w Yamasze, konkurencją była PSR-S670 sprzedawana w podobnej cenie, ale została już zastąpiona PSR SX600, więc tylko używane.
Jeśli te style z Korga są dla Ciebie Ok, to bierz, bo pozostałe cechy i specyfikacja powinny Ciebie zadowolić.

Odpowiedz
23.05.2021, 12:50,
#26
RE: WK-7600 opinie
Nadszedł czas podjęcia ostatecznej decyzji.
Obecnie jestem zdecydowany na PA300 tylko brakuje mi jednej funkcji, a mianowicie wejścia liniowego/mikrofonowego. Nie chcę korzystać z dodatkowego miksera i kolumny, chciałbym całość zminimalizować do warunków domowych.
Z tego co się orientuję to PA600 ma już dodatkowe wejścia, ale w tej sytuacji zastanawiam się czy lepiej nie dołożyć i nie kupić PSR-SX600.
Czy jakość brzmień, obsługa i funkcjonalność będzie lepsza w yamaha?

Odpowiedz
23.05.2021, 19:05,
#27
RE: WK-7600 opinie
PSR-SX600 jest dużo młodszym instrumentem od PA600, więc u Yamahy znajdziesz nowocześniejsze brzmienia, takie jakie usłyszysz we współczesnych utworach Dance. Style jak dla mnie Yamaha zawsze miała ciekawsze.
Co do obsługi to PSR-SX600 nie ma dotykowego ekranu, ale rozważając plusy i minusy to z tej dwójki postawiłbym na Yamahę.

Odpowiedz
26.05.2021, 22:32,
#28
RE: WK-7600 opinie
Zakup dokonany, padło na PSR SX600.
Teraz została nauka obsługi i pozbycie się nawyków z Rolanda.
Dziękuję wszystkim za pomoc.

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS