Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
male studio
06.03.2021, 13:01,
#1
male studio
Hej

Jestem muzykujacym amatorem ktory posiada w domu 3 instrumenty: nord leaad 2x, yamaha mx49, korg piano sp250. I tak sobie na tych instruemtach gram. Yamaha jest podlaczona MIDI do pianina i sobie na nim gram dzwiekami z tego syntha. Yamaha sluzy mi za automat perkusyjny. Obecnie mysle nad zakupem czegos co da mi wieksze mozliwosci, co polaczy te wszystkie (albo i nie wszystkie) instrumenty. Problem jest taki ze ja sie wogole na tym nie znam. Czy mam kupic sequencer ? Chcialbym miec jakis osobny automat perkusyjny. Co mam kupic zeby moc aranzowac nowe utwory, grac w tym samym rytmie na roznych instrumentach, moc zgrywac to jakos wszystko i zachowywac ? Zaznaczam ze nie lubie komputerow i nie chce przy nich siedziec, wole prawdziwe instruemtny albo tez syntezatory. Jak widzicie jestem laikiem i naprawde potrzebuje by ktos mnie naprowadzil i doradzil. Przepraszam za nieprofesjonalnie zadane pytanie - POMOZCIE MI ! Czytalem tu wiele postow ale jakos nie do konca rozumiem tego co czytam, np slow jak DAW itp.

Pozdrawiam, Lukasz

Odpowiedz
06.03.2021, 21:24,
#2
RE: male studio
(06.03.2021, 13:01)heparynian napisał(a): Hej

Jestem muzykujacym amatorem ktory posiada w domu 3 instrumenty: nord leaad 2x, yamaha mx49, korg piano sp250. I tak sobie na tych instruemtach gram. Yamaha jest podlaczona MIDI do pianina i sobie na nim gram dzwiekami z tego syntha. Yamaha sluzy mi za automat perkusyjny. Obecnie mysle nad zakupem czegos co da mi wieksze mozliwosci, co polaczy te wszystkie (albo i nie wszystkie) instrumenty. Problem jest taki ze ja sie wogole na tym nie znam. Czy mam kupic sequencer ? Chcialbym miec jakis osobny automat perkusyjny. Co mam kupic zeby moc aranzowac nowe utwory, grac w tym samym rytmie na roznych instrumentach, moc zgrywac to jakos wszystko i zachowywac ? Zaznaczam ze nie lubie komputerow i nie chce przy nich siedziec, wole prawdziwe instruemtny albo tez syntezatory. Jak widzicie jestem laikiem i naprawde potrzebuje by ktos mnie naprowadzil i doradzil. Przepraszam za nieprofesjonalnie zadane pytanie - POMOZCIE MI ! Czytalem tu wiele postow ale jakos nie do konca rozumiem tego co czytam, np slow jak DAW itp.

Pozdrawiam, Lukasz

Znamy już plany to poznajmy budżet, bo bez tego trudno coś zaproponować Wink

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
06.03.2021, 22:30,
#3
RE: male studio
Ciekawy temat. Korg SP250 to chyba w ogóle dość udane pianino, choćby w tym względzie, że ma klawiaturę RH3, następca już jej nie dostał, a do dedykowanego statywu a właściwie do jednej z rurek pasuje pedał DS-2H, który ma odpowiednie wycięcie i dzięki temu nie ucieka spod nogi.
Ogólnie myślę, że potrzebujesz jakiegoś workstation czyli stacji roboczej, czyli instrumentu na którym możesz tworzyć całe utwory, takie instrumenty są też cyfrowymi syntezatorami, choć najczęściej żeby edytować brzmienia trzeba się sporo naklikać i z pewnością nie będzie to tak bezpośrednio i szybko jak w Nordzie. Tylko nie wiem czy chcesz zastąpić te instrumenty jednym i się ich pozbyć wszystkich, czy chcesz któryś zachować? Jeden instrument do wszystkiego będzie duży i ciężki (88 klawiszy i >20kg), jeśli to nie problem, będzie łatwiej coś wybrać.
Sprzedając coś miałbyś większy budżet. Ale tak jak napisał bestspec musimy go poznać.
Mając taką stację roboczą w zasadzie MX49 pewnie nie byłby Ci już potrzebny - o ile nie jest istotne to, że to na maksa przenośny instrument z wieloma fajnymi brzmieniami! bo stacje robocze mają wiele barw i obsługują o wiele więcej warstw, w MX możesz grać na raz max dwoma brzmieniami, w stacjach roboczych zwykle 16 partii. Stacje robocze mają też w wersjach 88 klawiszy ważone klawiatury, generalnie jeśli pasuje Ci Korg i to z tą klawiaturą można by pomyśleć o Kronosie bądź nowym Nautilusie i SP250 może już być wtedy niepotrzebny.

DAW raczej nie będzie Cię interesował, bo znaczy dokładnie Digital Audio Workstation - czyli tak naprawdę program na komputer, w którym nagrywasz swoje ścieżki i je przetwarzasz - miksujesz itd. Ale że sam jestem sprzętowcem to więcej nie powiem, nie będę udawał że znam to z praktyki Smile.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
06.03.2021, 22:38,
#4
RE: male studio
Ja myślałem o czymś takim jak Akai MPC
https://www.akaipro.com/products/mpc-series

Działają jako samodzielne stacje robocze, bez potrzeby podłączenia do komputera.

Odpowiedz
06.03.2021, 23:07,
#5
RE: male studio
Moj budzet planuje do okolo 10 000 zl. Raczej nie planuje sprzedazy instrumentow, kazdy z nich jest wyjatkowy i bardzo je lubie, a co do Korga sp250 to napisze, ze to doskonale pianino - klawiatura daje wrazenie grania na solidnym instrumencie, do tego dobry dzwiek pianina.

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jakie domowe niby-studio oparte na...? wide 16 33,110 26.02.2014, 23:00
Ostatni post: garit

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS