Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kurzweil vs Motif
06.03.2021, 22:03,
#1
Kurzweil vs Motif
Witam

Przymierzam się do zakupu instrumentu który posłużył by mi już na lata, upatrzone mam dwa parapety mianowicie;

- Kurzweil Pc3a8 i Motif XF

Z licznych prezentacji znalezionych na YT obydwa klawisze mi się podobają, oczywiście wiadomo nie we wszystkim radzą sobie jednocześnie dobrze ale jest to dla mnie całkowicie akceptowalne.
Na korzyść kurzweila przemawia do mnie to że do tej pory miałem przy sobie Pc3le7, i poprostu oczarował mnie swoim brzmieniem i możliwościami, choć nie zagłębiałem się w programowanie V.A.S.T które i tak jest okrojone w tym modelu w stosunku do takiego flagowca jak pc3k bądź pc3a. Klawisze wykorzystywane były by głównie do grania po weselach, do tej pory kurzweil naprawdę dawał radę ale postanowiłem zmienić go wkońcu na topowy model serii pc3, z myślą o wymarzonej pełnej 88 lecz napotkałem problem w postaci pojawienia się na horyzoncie wyżej wymienionego motifa.

Korzystając z możliwości ogrania XS7 stwierdziłem że ten motif też ma coś w sobie, i nie powiem taki XF8 kusi niesamowicie.

Stąd kilka moich pytań czy ktoś miał do czynienia z obydwoma instrumentami i mógł coś dodać od siebie?

Wiadomo jeśli chodzi o klawiaturę Fatar TP 40 u kurzweila wydaje się fajnym wyborem zachwalanym przez większość użytkowników, stad myślę że mi też przypadłaby do gustu, zwłaszcza że z TP 8 z 76-tki nie miałem problemów. Przyznam że z tą BH z motifa nie miałem styczności.

Motif posiada sampler, A8 nie, odrazu nasuwa się zdanie "lepiej mieć niż nie mieć", ale czy dla chałturnika jest on taki ważny? Jak myślicie ?

W kurzweilu przemawia do mnie również możliwość używania suwaków jako drawbarów dla brzmień organów, czego w motifie raczej nie uświadczę. 

Napiszcie co Wy sądzicie o tych dwóch modelach
Pozdrawiam serdecznie

Odpowiedz
06.03.2021, 22:45,
#2
RE: Kurzweil vs Motif
Witaj.
A jaki macie skład ? Czy potrzebujesz na przykład dobrych brzmień saksofonu czy akordeonu, czy może macie prawdziwy saksofon ? Żywy perkusista, czy jakiś rytmy z dodatkowego keyboardu ?

Odpowiedz
06.03.2021, 23:46,
#3
RE: Kurzweil vs Motif
(06.03.2021, 22:45)Valtari napisał(a): Witaj.
A jaki macie skład ? Czy potrzebujesz na przykład dobrych brzmień saksofonu czy akordeonu, czy może macie prawdziwy saksofon ? Żywy perkusista, czy jakiś rytmy z dodatkowego keyboardu ?
5-osobowy skład na żywo z saksofonem, o brzmienia akordeonu itp. się nie martwię bo mam jeszcze na górze aranżer od korga gdzie jest to na zadowalającym poziomie,

Odpowiedz
07.03.2021, 00:34,
#4
RE: Kurzweil vs Motif
Czy sampler będzie ci potrzebny to już musisz sam zdecydować czyli zadać sobie pytanie czy zamierzasz nagrywać audio ze źródeł zewnętrznych do instrumentu. Dziś sampler można mieć nawet w telefonie (nie mówiąc już o komputerach w których można mieć samplery nie doścignione w żadnym fizycznym instrumencie) więc moim zdaniem ważne jest aby do instrumentu dawało się wgrać nowe sample niż sama możliwość samplowania choć jeśli ta możliwość jest to zawsze jedna funkcjonalność więcej. Jeśli zamiast PC3A8 rozważysz PC3K8 to zyskasz pamięć 128 MB do której będziesz mógł wgrywać sample (PC3A8 ma w to miejsce wstawioną kość rozszerzenia z fortepianem German D Grand i dodatkowo Kore64 i to główna różnica w porównaniu do PC3K8 które ma kość na sample i Kore64 trzeba sobie dokupić). Yamaha XF standardowo ma również 128 MB pamięci na sample ale można tą pamięć rozszerzyć dokupując dodatkowe kości pamięci (dedykowane) które są drogie.
Generalnie jeśli chciał byś samplować czyli samemu zgrywać i tworzyć sample to taka pamięć 128 MB co tu dużo mówić jest trochę mała więc pewnie wcześniej czy później będzie cie czekał spory dodatkowy wydatek w przypadku XF. Z Kurzweilem nie będzie tego problemu bo w nim już tej pamięci nie powiększyszWink
Mam Kurzweila PC3K8 i Yamahę MODX która ma wszystkie barwy z XF i jak dla mnie w Kurzweilu są lepsze organy (osobny silnik brzmieniowy do emulacji i prawdziwe drawbary - XF ma organy oparte na samplach i suwaki nie działają jak powinny) oraz kurzweil ma jak dla mnie lepsze brzmienia syntezatorowe choć tych najlepszych nie ma za dużo w instrumencie a raczej trzeba ich szukać na dodatkowych bankach brzmień. Oczywiście Kurzweil ma o wiele większe możliwości kreowania barw bo ma o wiele bardziej zaawansowana syntezę jednak to raczej bym pominął bo to kasek dla tych co lubią grzebać a ty chyba do tych ni należysz skoro w swoim kurzweilu też zbytnio z tego nie korzystałeś.
Yamaha XF ma więcej sampli fabrycznych (741 MB) niż Kurzweil (128 MB) wiec niektóre instrumenty akustyczne moga brzmieć bardziej przekonująco choć akurat w Kurzweilu wiele orkiestrowych brzmień i tak dla mnie wygrywa choć są też takie które w XF sa o wiele lepsze.
Wybór nie jest prosty i pewnie indywidualne preferencje zadecydują. Chyba oba instrumenty jeszcze da się kupić nowe więc myślisz o takich czy raczej o używanych?

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
07.03.2021, 08:30, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.03.2021, 08:30 przez Kurzweilpc3.)
#5
RE: Kurzweil vs Motif
Właśnie wybór nie jest prosty, myślałem nad używanymi instrumentami, na dzień dzisiejszy mam możliwość kupna tylko Pc3a8 bądź motif. Masz rację Kb3 w kurzweilu to fajna opcja i jak mówiłem te suwaki działające jak no w nordzie  coś pięknego. Co do orkiestrówki to fakt kurzweil jest nie prześćigniony, nie zlicze godzin gdzie bawiłem się samymi brzmieniami z kategorii ensemble z mojego le7, ale na imprezach okolicznościowych nie jest to chyba priorytetem.

Wiem obsługa kurzweila w edytowaniu barw jest dosyć problematyczna na początku, ale sądzę że po obejrzeniu tony poradników dałbym radę to ogarnąć
A mam pytanie,  czy na obu instrumentach jesteśmy w stanie z podstawowego programu ukręcić jakieś dane brzmienie np dzwonki czy flet ?

Odpowiedz
07.03.2021, 13:16,
#6
RE: Kurzweil vs Motif
Weź pod uwagę jeszcze wagę Motifa. Podejrzewam, że skoro Kurzweil tak Ci pasuje obecnie to warto pozostać przy tym typie dźwięku. Skoro masz na górze Korga z akordeonami fletami smykami i innymi pierdołami to na dole potrzebujesz raczej solidnej bazy. Yamaha słynie z cienkich smyków i organów.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
07.03.2021, 16:33, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.03.2021, 16:34 przez Kurzweilpc3.)
#7
RE: Kurzweil vs Motif
O wagę raczej się nie martwię jeszcze młody jestem , podźwigać mogę ważne żeby ładnie grało, sądzę że motif też dał by radę na dole, zwłaszcza że to ważona klawiatura i ma całkiem fajne piana, a ktoś mi przybliży czy dzięki tej pamięci na nie oficjalne sample jestem w stanie wgrać sobie z latwością jakieś nowe barwy? Bo jestem świadomy tego że pc3a8 mi to uniemożliwia i jestem skazany na german D co i tak mnie uszczęśliwia, bo było by to co innego niż ograne triple strike ?

Odpowiedz
07.03.2021, 18:14,
#8
RE: Kurzweil vs Motif
(07.03.2021, 08:30)Kurzweilpc3 napisał(a): Wiem obsługa kurzweila w edytowaniu barw jest dosyć problematyczna na początku, ale sądzę że po obejrzeniu tony poradników dałbym radę to ogarnąć
A mam pytanie,  czy na obu instrumentach jesteśmy w stanie z podstawowego programu ukręcić jakieś dane brzmienie np dzwonki czy flet ?
Ogarnięcie VAST nie jest wcale takie trudne. Jak poczytasz o różnych typach syntezy i trochę z tego zrozumiesz w sensie struktury i co na co wpływa to będziesz wiedział co i jak, a jedynym utrudnieniem jest tu ogarnięcie tego wszystkiego na małym wyświetlaczu.
Yamahy Motif mają prosty tor syntezy i bazują tylko na samplach w pamięci instrumentu (można powiedzieć że sample pełnią rolę oscylatorów) i całość przechodzi przez szeregowy tor syntezy a taką prostą konfiguracje w kurzweilu robisz też bardzo prosto bez żadnej dodatkowej głębokiej wiedzy o VAST. W Motif jak pisałem cały tor jest szeregowy i jeden "oscylator" nie może wpływać na drugi jak to można zrobić w Kurzweilach czy Rolandach, a co najwyżej można kilka na siebie równolegle nałożyć co też jest w większym stopniu możliwe w Kurzeilach.
Możliwości kreowania barw w Motif są dużo mniejsze jak w Kurzweilu jednak jeśli masz w Motif sample dzwonka czy fletu to oczywiście taką barwę zrobisz więc można powiedzieć że potencjał instrumentu w dużym stopniu zależy od różnorodności znajdujących się w nim próbek natomiast w Kurzweilu prócz odgrywania sampli jak w Motif masz też dodatkowe źródła tworzenia barw które można nazwać osobnymi silnikami syntezy jak właśnie symulacja organów ToneWheel czy wirtualny analog i VAST. 

(07.03.2021, 16:33)Kurzweilpc3 napisał(a): O wagę raczej się nie martwię jeszcze młody jestem , podźwigać mogę ważne żeby ładnie grało, sądzę że motif też dał by radę na dole, zwłaszcza że to ważona klawiatura i ma całkiem fajne piana, a ktoś mi przybliży czy dzięki tej pamięci na nie oficjalne sample jestem w stanie wgrać sobie z latwością jakieś nowe barwy? Bo jestem świadomy tego że pc3a8 mi to uniemożliwia i jestem skazany na german D co i tak mnie uszczęśliwia, bo było by to co innego niż ograne triple strike ?

Tak do Yamahy, do tej fabrycznej pamięci będziesz wstanie wgrać nowe barwy z nowymi samplami.
Podejrzewam że jak wyjmiesz sobie German Grand z PC3A8 i kupisz kość na sample, która jest w serii K i włożysz ją w to puste miejsce to też będziesz miał możliwość wgrywania nowych sampli z nowymi barwami na nich opartymi (trzeba będzie tylko wgrać odpowiedni system z PC3K odpowiedni dla kości z samplami i kore64 - trzeba by to potwierdzić z suportem ale wydaje się że to powinno być możliwe) . Można ją kupić tu:
https://instrumentalparts.com/128mb-flas...3k7-pc3k8/
Na pewno na Yamahę jest więcej dostępnych gotowych banków z nowymi samplami i barwami opartymi na tych samplach które możesz kupić niż na Kurzweila jednak dużo z nich potrzebuje więcej jak te 128 MB aby je wgrać (choć tych co dadzą się w grać nie ma wcale mało).

Miałem ten sam dylemat co ty i ja akurat wybrałem PC3K8 ale ja mam takie akurat preferencje jakie mam, czyli lubię bawić się barwami i wykorzystywać możliwości syntezy jakie drzemią w instrumencie więc nie mogło być innego wyboru dla mnieWink

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
07.03.2021, 21:26,
#9
RE: Kurzweil vs Motif
Dobrze super coś mi się już klaruje, ale załóżmy że np decyduje się na A8 i nie ma w nim możliwości wymiany german grand na kość pamięci na sample, czy w takim wypadku będę od motifa wyraźnie odstawał bo nie będzie możliwości bawienia się samplami, i poszukiwania w sieci jakiś ciekawych świeżych Paczek brzmień, bo uwielbiam mieć coś nadto co fabryka daje i nie ukrywam wersja LE mnie w tym ograniczała bo wiele programów z K nie działało mi na le.
Czy majac takiego A8 spokojnie zadowolilbym się mocą syntezy nawet na tych wgranych fabrycznych samplach?, zwłaszcza że były by to moje pierwsze poważne kroki w bawieniu się i kręceniu barw na instrumencie i pewnie mi by to wystarczało.

Odpowiedz
07.03.2021, 23:40,
#10
RE: Kurzweil vs Motif
(07.03.2021, 21:26)Kurzweilpc3 napisał(a): Dobrze super coś mi się już klaruje, ale załóżmy że np decyduje się na A8 i nie ma w nim możliwości wymiany german grand na kość pamięci na sample, czy w takim wypadku będę od motifa wyraźnie odstawał bo nie będzie możliwości bawienia się samplami, i poszukiwania w sieci jakiś ciekawych świeżych Paczek brzmień, bo uwielbiam mieć coś nadto co fabryka daje i nie ukrywam wersja LE mnie w tym ograniczała bo wiele programów z K nie działało mi na le.
Czy majac takiego A8 spokojnie zadowolilbym się mocą syntezy nawet na tych wgranych fabrycznych samplach?, zwłaszcza że były by to moje pierwsze poważne kroki w bawieniu się i kręceniu barw na instrumencie i pewnie mi by to wystarczało.

Oczywiście zarówno do PC3A jaki i do PC3K znajdziesz wiele banków brzmień, które możesz kupić, które są zbudowane w oparciu o fabryczne możliwości i nie wykorzystują zewnętrznych sampli i takich banków jest w sumie najwięcej.
Wszystko zależy jakiego typu brzmień będziesz szukał po za fabrycznymi.
Jeśli będziesz chciał np lepszy saksofon,czy gitarę to w PC3A nic z tym nie zrobisz, bo nie wgrasz lepszych sampli, co możesz zrobić w XF, natomiast jeśli będziesz potrzebował lepszych barw nie wymagających nowych sampli jak np syntezatorowych czy elektrycznych pianin opartych na syntezie FM, to takie brzmienia są dostępne bez konieczności wgrywania nowych sampli w PC3A (jest też dożo dostępnych za darmo).

Jeśli nie używasz aranżera do generowania akompaniamentu to niezłym pomysłem za jakiś czas myślę było by pozbycie się Korga a w to miejsce dokupienie Yamahy MODX 6 która jest nie droga i posiada w sobie wszystkie brzmienia i możliwości brzmieniowe Motif XF plus wiele wiele więcej i również posiada możliwość wczytywania sampli aż do 1 GB i można do niej wczytywać barwy i sample dedykowane specjalnie dla niej ale też te z Motif XF (jest kompatybilność z Motif). MODX posiada juz o wiele więcej możliwości tworzenia nowych brzmień nie tylko o nowe sample ale tez posiada osobny silnik syntezy FM-X czyli bardzo rozbudowana wersję swojej pierwotnej syntezy FM znanej z Yamahy DX7 oraz można do MODX ładować oryginalne barwy ze starych modeli z serii DX jak DX7 czy TX802 i inne.
W MODX masz aż 5,6 GB fabrycznych próbek więc instrumenty akustyczne i inne samplowane jak pianina, gitary, dęciaki, chórki itp są również na wiele wyższym poziomie jak w Motif XF.
Mając taki zestaw masz solidną symulację organów i bardzo zaawansowany syntezator (z Kurzweila) uzupełniony o możliwość wczytywania dużej ilości sampli, dobrych brzmień opartych na samplach i dodatkowo syntezie FM-X i nowocześniejszych brzmieniach w niektórych klimatach z Yamahy MODX. Do Yamachy MODX jest bardzo dużo dostępnych dodatkowych banków a jak się weźmie jeszcze te które są dostępne do Motif ( a można je wgrać) to masz bardzo duży wybór.
Kurzweil plus Korg nie dadzą ci takiego szerokiego spektrum więc wszystko zależy tez czy potrzebujesz tego autoakompaniamentu.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
09.03.2021, 22:40, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.03.2021, 22:41 przez Kurzweilpc3.)
#11
RE: Kurzweil vs Motif
Tak myślałem myślałem i zastanawiałem się może nad zakupem na raty nowego sprzętu generację wyżej, a mianowicie instrumentu Kurzweil forte, w skali Nowy/używany nie dopłacę tak strasznie dużo a wydaje mi się że FORTE to już nowsza deska niż Pc3k/a8 z tą samą klawiaturą i po update z takimi samymi możliwościami, czy się czasami mylę ? Wink no i mam pewność że sprzęt jest 100% sprawny i na gwarancji Smile
Co o tym sądzicie? taki Kurzweil Forte ma pewnie wszystkie możłiwości jak Pc3a8 z pamięcią na sample wynoszącą bagatela aż 3~ Gb > pc3k8 128mb. 
Symulacja organów też chyba stoi na takim samym poziomie jak nie lepszym.
Nie musiałbym wtedy już dokupywać Modx-a tylko teraz został przy korgu, a na dole już porządna baza.
.

Odpowiedz
09.03.2021, 23:17,
#12
RE: Kurzweil vs Motif
(09.03.2021, 22:40)Kurzweilpc3 napisał(a): Tak myślałem myślałem i zastanawiałem się może nad zakupem na raty nowego sprzętu generację wyżej, a mianowicie instrumentu Kurzweil forte, w skali Nowy/używany nie dopłacę tak strasznie dużo a wydaje mi się że FORTE to już nowsza deska niż Pc3k/a8 z tą samą klawiaturą i po update z takimi samymi możliwościami, czy się czasami mylę ? Wink no i mam pewność że sprzęt jest 100% sprawny i na gwarancji Smile
Co o tym sądzicie? taki Kurzweil Forte ma pewnie wszystkie możłiwości jak Pc3a8 z pamięcią na sample wynoszącą bagatela aż 3~ Gb > pc3k8 128mb. 
Symulacja organów też chyba stoi na takim samym poziomie jak nie lepszym.
Nie musiałbym wtedy już dokupywać Modx-a tylko teraz został przy korgu, a na dole już porządna baza.
.

Forte ma większość funkcjonalności z PC3K/A8 i całą syntezę oraz tą samą symulację organ (choć czytałem głosy że w PC3K coś jednak było lepiej funkcjonujące co do organ) oraz sporo nowych rzeczy jak większą ilość procesorów efektów, MIDI CC Step Sequencers, czy osobny silnik syntezy FM z sześcioma operatorami z tym że bardziej zaawansowany jak był w Yamaha DX7. Czyli generalnie krok do przodu.
Z dość istotnych rzeczy których jednak nie ma, a co było w PC3K/A to tryb pracy na scenę czyli Quick Access.
Nie wiem ile możesz czekać ale może też warto zaczekać na K2700 choć by dla dwa razy większej polifonii choć wewnętrzna ilość fabrycznych sampli w Forte jest dużo większa ale już ta na sample użytkownika taka sama. Druga sprawa to zupełnie nie wiadomo kiedy będzie dostępne a z tego co pamiętam to PC4 weszło do sprzedaży chyba po roku od ukazania się o nim informacji.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
09.03.2021, 23:22,
#13
RE: Kurzweil vs Motif
o kurcze Sad, to w forte nie mogę sobie zapisać własnych ustawień pod wybrane numery ?

Odpowiedz
09.03.2021, 23:25,
#14
RE: Kurzweil vs Motif
(09.03.2021, 23:22)Kurzweilpc3 napisał(a): o kurcze Sad, to w forte nie mogę sobie zapisać własnych ustawień pod wybrane numery ?
Dobra natknąłem się na jakiś temat zamieszczony tu na forum i dowiedziałem się że jest możliwość tylko nie nazywa się to quick acces tylko favorits, i jest mniej funkcjonalne

Odpowiedz
09.03.2021, 23:31,
#15
RE: Kurzweil vs Motif
(09.03.2021, 23:25)Kurzweilpc3 napisał(a):
(09.03.2021, 23:22)Kurzweilpc3 napisał(a): o kurcze Sad, to w forte nie mogę sobie zapisać własnych ustawień pod wybrane numery ?
Dobra natknąłem się na jakiś temat zamieszczony tu na forum i dowiedziałem się że jest możliwość tylko nie nazywa się to quick acces tylko favorits, i jest mniej funkcjonalne

Myślę że Quick Access juz nie wróci bo w PC4 go nie ma i w K2700 tez nie widać przycisku Quick Access więc jak juz to będą próbować udoskonalać Favorites.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
09.03.2021, 23:35, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.03.2021, 23:40 przez Kurzweilpc3.)
#16
RE: Kurzweil vs Motif
koniec końców w tym trybie favorites jestem w stanie sobie podzielić strefy klawiatury z różnymi barwami i przypisać to ustawienie do jednego miejsca, tak jak to robiłem w pcLE7?

Odpowiedz
09.03.2021, 23:45,
#17
RE: Kurzweil vs Motif
(09.03.2021, 23:35)Kurzweilpc3 napisał(a): koniec końców w tym trybie favorites jestem w stanie sobie podzielić strefy klawiatury z różnymi barwami i przypisać to ustawienie do jednego miejsca, tak jak to robiłem w pcLE7?

 Tyle to i możesz zrobić w trybie Multi czyli tym co w PC3 nazywało się Setup. Włączać i wyłączać poszczególne strefy przyciskami nad suwakami zapewne tez sie da po staremu.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
09.03.2021, 23:51,
#18
RE: Kurzweil vs Motif
Dzięki za informacje, będę się zastanawiał, wydaje mi się że z Forte byłbym zadowolony a jeśli chodzi o K2700, to nie wiadomo jaka będzie cena premierowa, i czy wyrobie w budżecie  Tongue

Odpowiedz
10.03.2021, 00:06,
#19
RE: Kurzweil vs Motif
Na pewnym zagranicznym forum jest wątek poświęcony cenie K2700, wrzucane są linki do sklepów z przedpremierową ofertą, które po naciśnięciu są już nie aktualne, ale ze zrzutów ekranu można podejrzeć że cena to 3600$, gdzie indziej 2595 Funtów, co w obu przypadkach daje ok 13800zł.
Ale czy taka cena będzie faktycznie w Polsce, na to trzeba będzie poczekać.

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Roland FP 60X czy Kurzweil MPS 120 Pawello 3 1,779 16.10.2022, 12:04
Ostatni post: Mike
  Kurzweil SP2X vs Korg TR88 vs Roland Fantom X8 MaximusT2 2 2,909 20.11.2020, 01:05
Ostatni post: Valtari
  MOTIF XF czy MODX benek80 4 6,805 14.06.2019, 23:00
Ostatni post: bestspec
  Kurzweil SP4-8 głośny 3 8,391 02.08.2018, 10:25
Ostatni post: głośny
  Nord Stage3 vs Kurzweil Forte deddi 2 5,272 25.05.2018, 15:54
Ostatni post: Dafik

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS