Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Keyboard Casio dla Początkujących
09.03.2021, 13:07,
#1
Star  Keyboard Casio dla Początkujących
Dzień dobry. 

Zamierzam kupić keyboard dla córki 5 lat oraz może siebie. Ma to być pierwsze urządzenie do nauki i złapania ewentualnego bakcyla. Może się okazać, że córka lubi tylko jak inne dzieci grają, a sama nie będzie miała z tego przyjemności. Budżet to ok 600...700 zł. Zastanawiam się nad dwoma modelami Casio LK-136 oraz CT-S200. Który Waszym zdaniem będzie korzystniejszy? A może coś innego ciekawego możecie polecić? Nie chce inwestować większych pieniędzy bo może się okazać, że mała nie będzie chciała grać i się uczyć więc będę musiał sprzęt odsprzedać lub sam się nim bawić.

Pozdrawiam ☺️

Odpowiedz
09.03.2021, 21:21,
#2
RE: Keyboard Casio dla Początkujących
Witaj.
Jak tu odpowiedzieć, jeśli już zaznaczyłeś że ma to być Casio Smile
Pamiętam z bardzo dawnych czasów pytanie w podstawówce - kto jest Twoim ulubionym bohaterem i dlaczego Stalin ? Big Grin
Ja proponuję pójście inną drogą, poszukać w okolicy ognisko muzyczne i tam wykupić pierwszą lekcję na której nauczyciel przy instrumencie sprawdzi słuch (muzykalność ) córki. Jeśli wszystko pójdzie dobrze to można temat pociągnąć dalej, na razie bez własnego instrumentu. Jeśli córce się spodoba a nauczyciel stwierdzi że są predyspozycje do gry na instrumencie klawiszowym, to dopiero wtedy kupić instrument. Wtedy zdecydować czy pójść drogą klasyczną i kupić pianino cyfrowe, czy wystarczy keyboard. Te dwa modele Casio, to są na pograniczu zabawki a jakość brzmień jest raczej zniechęcająca.

Odpowiedz
09.03.2021, 21:58,
#3
RE: Keyboard Casio dla Początkujących
Dzięki za fachową poradę. To co innego w podobnym budżecie możesz polecić?

Odpowiedz
09.03.2021, 22:48,
#4
RE: Keyboard Casio dla Początkujących
No polecam tę drogę, którą opisałem Smile
Jeśli jednak pomijamy jak na razie edukację i instrument ma się już znaleźć w domu, to niestety trzeba nieco zwiększyć budżet i dołożyć do czegoś takiego

https://www.youtube.com/watch?v=SSP2Xi26ZWA

Jest to nowość, jeśli jest to za duży wydatek, to może znajdzie się jeszcze w jakimś sklepie poprzednik, czyli PSR-E363. Również wart rozważenia.

Jeśli córka nie wykaże zainteresowania, to taką Yamahę zdecydowanie łatwiej będzie sprzedać.

Odpowiedz
09.03.2021, 23:28,
#5
RE: Keyboard Casio dla Początkujących
A co z E273? Nie ukrywam, że proponowany przez Ciebie E363 jest fajną propozycją ale przeskok z budżetu ok 700 zł na ponad 1000 zł nie wchodzi w grę.

Odpowiedz
09.03.2021, 23:52,
#6
RE: Keyboard Casio dla Początkujących
Ja znalazłem znacznie taniej
https://bratpol.com.pl/yamaha-psr-e363-k...21365.html

E273 nie ma dynamiczniej klawiatury, co dla mnie jest nie do przyjęcia. Podczas nauki ważnym elementem jest kontrola nad dynamiką po przez ćwiczenie różnej siły nacisku na klawisze. Bez dynamiki to jak walenie w parapet.

Odpowiedz
10.03.2021, 09:11,
#7
RE: Keyboard Casio dla Początkujących
Czy taką Yamahę można podłączyć pod kompa tak aby do niej coś wgrać ale też z niej coś zapisać? Casio LK-136 kosztuje ok 550 zł także 300 zł różnicy to dużo... Biję się z myślami?

Odpowiedz
10.03.2021, 11:05,
#8
RE: Keyboard Casio dla Początkujących
PSR E363 można podłączyć do komputera, wgrać nowe style, lub nagrywać materiał przy wykorzystaniu odpowiedniego oprogramowania.

Zobacz od około 6.25 min
https://www.youtube.com/watch?v=8OhKHOt03io

Co do rozterek finansowych, to niestety trzeba mieć świadomość za jaką kwotę co można kupić. LK-136 to zabawka z podświetlanymi klawiszami, brzmi...no cóż można posłuchać na Youtube.
Czy coś takiego popchnie dziecko w kierunku nauki gry ? Według mnie córka pobawi się tym trochę i LK wyląduje w kartonie.

Proszę przeczytać wątek naszego forumowicza, który szukał czegoś w podobnym budżecie dla 6 letniego synka
https://forum.muzykuj.com/showthread.php?tid=2717
Proszę zobaczyć jak nasz kolega próbuje opisać taki instrument od strony dziecka, co taki instrument musi posiadać aby zachęcić dziecko do tego, aby przy nim spędzał czas.

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ktory Keyboard? bartwylye 9 361 08.03.2024, 14:03
Ostatni post: bartwylye
  Perkusja dla 9-latka. celgz 4 507 21.02.2024, 18:42
Ostatni post: celgz
  Czy Roland FP-E50 to dobry wybór dla początkującego? pga 8 1,104 15.12.2023, 01:08
Ostatni post: pga
  Roland FP10 vs Yamaha P45 vs Casio CDP-S110 Borys17 0 305 22.11.2023, 13:59
Ostatni post: Borys17
  Mały podróżny keyboard - a może klawiatura midi + laptop? lipek 0 239 13.10.2023, 10:46
Ostatni post: lipek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS