Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pianino cyfrowe, różne budżety - dylematy.
09.04.2021, 12:21,
#1
Pianino cyfrowe, różne budżety - dylematy.
Jest to mój pierwszy post tutaj, więc się przywitam!

Mam na imię Marcin i na instrumentach klawiszowych gram od ok 25lat. Na początku były to lekcje klasyki na akustycznym pianinie. Oczywiście do ćwiczeń w domu musiałem posiłkować się 5 oktawowymi kaybordami (CASIO/KORG/YAMAHA). Po czasie nauki miałem okres odrabiania finansowego w zespole weselnych przez 12 lat. Na szczęście serwowane tam kotlety mi się przejadły i zrezygnowałem z grania rzeczy których nie lubię. Córka zdała egzamin do PSM I stopnia i jest aktualnie w IV klasie. Na początku nie wiedząc jakie będą rezultaty i zapał korzystałem z klawiatur 5 oktawowcyh "weselnych". Później stwierdziłem, że to droga do nikąd i należy sprzedać zabawki i kupić coś co ma 88 ciężkich klawiszy. Będąc u szwagra w odwiedzinach nadziałem się na klawiaturę sterującą M-AUDIO HAMMER 88. Podłączona do ipada i nagłośnienia na prawdę zrobiło na mnie wrażenie. Nie minęło pół roku od tego spotkania i stałem się posiadacza takowej klawiatury sterującej. Tu zaczęły się moje problemy. Cała konfiguracja na PC zeżarła mi nerwów i czasu co nie miara. Ostatecznie nadal nie jestem zadowolony, bo cały czas mam problem sprzętowy. Miałem poważne problemy z opóźnieniem rzędu 0,5s co totalnie nie nadawało się do grania, więc zainstalowałem cudowny ASIO4ALL, który najwidoczniej ma problem w mojej konfiguracji. Sprzęt potrafi się zacinać, dźwięk czasami łapie zniekształcenia, artefakty. Dokupiłem ramu do 32gb, żeby wyżyłować temat. Komputer obciążony w 1-1,5% a i tak występują ścinki. Dokupiłem za namową zewnętrzny moduł brzmieniowy BERHRUNGERA UM-2 ale okazało się, że pracuje on na sterowniku ASIO... czyli dołożyłem sobie 300zł kosztów i dodatkowe urządzenie, które nic nie zmienia. Do klawiatury zbudowałem sobie obudowę imitującą pianino, nawet zastosowałem zawiasy wolnoopadające do klapy Wink . Sama klawiatura okazała się jednak twardsza niż mi się wydawało i dłuższe użytkowanie jest mało przyjemne. 

Po latach chałtury obudził się we mnie patriotyzm i zabrałem się za granie Chopinowskich walców, preludiów i niektórych nokturnów. Zirytowany posiadanym sprzętem rozglądam się za czymś co pozwoli mi komfortowo grać swoje klasyki. Zależy mi na jak najbardziej skrojonym wyglądzie. Im mniej widocznej elektroniki tym lepiej. Taki KORG C1 Air jest dla mnie nie do przyjęcia. Z drugiej strony rozważam coś pokroju NORDA, RD700/800/2000 czy DYNATONE SLP360. Naczytałem się marketingowców w internetach i wiem mniej niż wiedziałem... Mam wewnętrzne ciśnienie na jak najlepszą klawiaturę (ubzdurałem sobie, że chciałbym, aby była drewniana i szybka - repetycje w walcu op. 18 na hammerze to mordęga). Na instrument akustyczny nie mogę sobie pozwolić, ponieważ mieszkam wśród wielu współlokatorów i mam do nich jakiś tam szacunek Wink . Nie wymagam, aby instrument miał własne nagłośnienie. Mogę śmiało korzystać z jakiś aktywnych monitorów (jak w tej chwili). Nie interesują mnie też inne brzmienia jak samo piano. Może być kilka brzmień fortepianowych, ale nie dbam o to czy będą tam klarnety czy leady. Rozważam używki, ale niechętnie. Mogą mieć niezłe przebiegi. Mieszkam jakieś 70km od Gdańska i nie wiem jak w czasach pandemii z możliwością ogrywania instrumentów w sklepach. Można czy nie? Z drugiej strony nie chcę się wybierać na taką wycieczkę tylko na pogranie w sklepie. Chętnie połączył bym to z jakimiś odwiedzinami znajomych/rodziny czy zakupami. 

Co doradzacie jeżeli chodzi o wybory w różnych przedziałach cenowych? Powiedzmy coś do 4-5tyś oraz coś premium, co na prawdę zaskoczy mnie jakością klawiatury i brzmienia i będzie sporym przeskokiem ponad próg 4-5 tyś. Oczywiście i tak ostatecznie przed jakimikolwiek zakupami postaram się pograć na egzemplarzach/typach klawiatur, aby sobie skonfrontować opinie z dłońmi.

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Pianino cyfrowe, różne budżety - dylematy. - przez klezmer_stg - 09.04.2021, 12:21

Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  jakie pianino estradowe chomont 7 181 09.04.2024, 15:07
Ostatni post: garit
  Pianino cyfrowe na początek iskierkowo3@gmail.com 3 648 15.02.2024, 21:38
Ostatni post: Valtari
  Pianino cyfrowe no name smallhill 2 451 01.12.2023, 00:31
Ostatni post: Valtari
  Pianino cyfrowe do 5000-5500 Evcia80 5 909 21.11.2023, 19:13
Ostatni post: klezmer_stg
  Pianino cyfrowe dla dziecka... toniq 17 10,131 25.04.2023, 09:50
Ostatni post: tata

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS