Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Artis, Forte, Forte SE, Nord SP 1 EX
10.05.2021, 22:02,
#7
RE: Artis, Forte, Forte SE, Nord SP 1 EX
(10.05.2021, 21:27)Difi napisał(a): Z tym Electro 76 się zapędziłem, chodziło mi o HP. Ważne dopowiedzenie, że w Nordach masz 3 sekcje. W Electro to będzie sekcja pianin, hammonda i sampli. Faktycznie jest tak, że sekcja sampli jest jednowarstwowa, ale w sekcji pianin i rhodesow tych warstw jest wiecej. Co do krecenia w Nordzie tak jak wyżej powiedziane, nie zagłębisz się w cyferki i szczegółowe doszlifowywanie brzmień. Z drugiej strony do Electro można wgrywać własne sample przez edytor, także można robić własne rzeczy, ale faktycznie jednowarstwowo . Pytanie czy lubisz grzebać i mapować klawiaturę duza ilością barw tu Nord nie będzie najlepszy, czy chcesz używać barw dość prosto. Electro daje do wykorzystania bodajże każda strefę po razie na klawiaturze. Czyli np. Po lewej stronie piano i pad po prawej hammond. Nie zrobisz w elektro połączenia Rhodes i Fortepian bo to ta sama sekcja. Jeśli chodzi o ilość stref klawiatury to tu Stage wypada dużo lepiej.

W kontekście wgrywania sampli jednowarstwowych przez edytor to jedna myślę ważna informacja mianowicie edytor kompresuje oryginalne sample przed wgraniem do Nord aby zajęły mniej miejsca w pamięci instrumentu, a efektu pogorszenia jakości raczej nie da się nie usłyszeć (coś jak robić z płyty audio CD materiał mp3). Sam nie miałem okazji tego porównać ale można znaleźć o tym informacje na Youtube.
Jeśli masz na myśli mapowanie klawiatury w sensie przypisywania multisampli wielowarstwowych to nie o to mi chodziło, że w Kurzwailu można to robić, a raczej o to że można kupić gotowe barwy z nowymi np pianinami samplowanymi w różnych firmach które to robią (lub skorzystać z darmowych które też są) a nie być skazanym co udostępni Nord (a wiele tego nie udostępnił).
Z podziałem klawiatury na różne sekcje czy strefy tu Forte też wypada o wiele lepiej, bo do dyspozycji jest 16 stref/warstw i można je dowolnie dzielić i nakładać na siebie w zasadzie w dowolnej kombinacji (dla 16 dowolnych barw definiuje się dowolne zakresy klawiatury nakładając je na siebie dzieląc itp).

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Artis, Forte, Forte SE, Nord SP 1 EX - przez bestspec - 10.05.2021, 22:02

Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kawai mp7 se vs Dexibell vivo s7 pro albo...? Majgo 4 2,736 19.03.2022, 09:35
Ostatni post: pawelsz
  Kawai MP7SE / MP11SE / Nord Piano 4 / Nord Grand shallya 44 45,929 28.05.2020, 12:57
Ostatni post: Valtari
  Nord Grand a klawiatura Kawai Lucy 8 10,328 27.08.2019, 13:53
Ostatni post: Rychubil
  Fame/Thomann SP-5100 Nix 2 4,150 03.05.2019, 10:44
Ostatni post: Nix
  Montage 7 vs Forte 7 vs Fa 7 konwalia5 48 62,148 09.06.2018, 23:07
Ostatni post: Rychubil

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS