Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ładowanie presetów z PC3 i Forte do PC4
14.05.2021, 13:22,
#1
Ładowanie presetów z PC3 i Forte do PC4
Cześć,
Mam pytanko. Kupiłem właśnie PC4-7, to mój pierwszy Kurzweil. Średnio go ogarniam jak na razie. Od zawsze Korg. Czytałem, że można ładować programy z PC3 i Forte. Mógłby ktoś z was wytłumaczyć mi jak to zrobić? Pościągałem kilka różnych plików z rozszerzeniem PC3, FOR i przerzuciłem na pendrive, ale instrument ich nie widzi. Z rozszerzeniem PC4 widać od razu. Znając życie robi się to jakoś inaczej, ale nie mam pojęcia jak.
Z góry dzięki za pomoc.

Odpowiedz
14.05.2021, 19:43,
#2
RE: Ładowanie presetów z PC3 i Forte do PC4
(14.05.2021, 13:22)A.S. napisał(a): Cześć,
Mam pytanko. Kupiłem właśnie PC4-7, to mój pierwszy Kurzweil. Średnio go ogarniam jak na razie. Od zawsze Korg. Czytałem, że można ładować programy z PC3 i Forte. Mógłby ktoś z was wytłumaczyć mi jak to zrobić? Pościągałem kilka różnych plików z rozszerzeniem PC3, FOR i przerzuciłem na pendrive, ale instrument ich nie widzi. Z rozszerzeniem PC4 widać od razu. Znając życie robi się to jakoś inaczej, ale nie mam pojęcia jak.
Z góry dzięki za pomoc.

A sprawdzałeś w instrukcji? Masz to opisane od strony 310.
Kompatybilne pliki to SP6, .FSE, .FOR, .ASE, .ART, .P3A, .PC3, .P3K, .PLE, .SPX, i .SYX 
W razie czego spróbuj zmienić rozszerzenie pliku na pisane wielką literą jak wyżej czyli jak masz np plik piano.pc3 to zmień na piano.PC3 itd.
Czytałem gdzieś że w razie problemów z wczytywaniem plików z Forte wystarczy w nazwie pliku ".FOR" zmienić na ".PC4" i się wczyta. Ja nie mam PC4 więc musisz sam sprawdzić i będzie miło jak opiszesz tu jak sobie poradziłeś jeśli się uda itp (dla przyszłych użytkowników z tym problemem)

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
15.05.2021, 09:35, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.05.2021, 09:37 przez A.S..)
#3
RE: Ładowanie presetów z PC3 i Forte do PC4
Cytat:
(14.05.2021, 13:22)A.S. napisał(a): Cześć,
Mam pytanko. Kupiłem właśnie PC4-7, to mój pierwszy Kurzweil. Średnio go ogarniam jak na razie. Od zawsze Korg. Czytałem, że można ładować programy z PC3 i Forte. Mógłby ktoś z was wytłumaczyć mi jak to zrobić? Pościągałem kilka różnych plików z rozszerzeniem PC3, FOR i przerzuciłem na pendrive, ale instrument ich nie widzi. Z rozszerzeniem PC4 widać od razu. Znając życie robi się to jakoś inaczej, ale nie mam pojęcia jak.
Z góry dzięki za pomoc.

A sprawdzałeś w instrukcji? Masz to opisane od strony 310.
Kompatybilne pliki to SP6, .FSE, .FOR, .ASE, .ART, .P3A, .PC3, .P3K, .PLE, .SPX, i .SYX 
W razie czego spróbuj zmienić rozszerzenie pliku na pisane wielką literą jak wyżej czyli jak masz np plik piano.pc3 to zmień na piano.PC3 itd.
Czytałem gdzieś że w razie problemów z wczytywaniem plików z Forte wystarczy w nazwie pliku ".FOR" zmienić na ".PC4" i się wczyta. Ja nie mam PC4 więc musisz sam sprawdzić i będzie miło jak opiszesz tu jak sobie poradziłeś jeśli się uda itp (dla przyszłych użytkowników z tym problemem)

bestspec dzięki za odpowiedź. Czytałem instrukcję. Jak napisałem wyżej załadowałem pliki na pendrive i tylko czyta rozszerzenie PC4. Spróbuję zmienić rozszerzenie pliku jak mówisz i załadować. Swoją drogą, mogliby to jakoś "normalniej" zrobić lub dokładnie opisać sposób jak to zrobić, tym bardziej, że jest dokładnie wymienione z jakimi modelami PC4 jest kompatybilny. Dam znać czy się udało. A tak swoją drogą np. Forte widzi rozszerzenia innych modeli Kurzweila?

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  PC4 dynamika klawiatury w trybie Multi krumar 0 868 27.09.2021, 14:33
Ostatni post: krumar
  PC4 = DX7 marcinku 7 5,616 01.06.2021, 09:47
Ostatni post: bestspec
  Kurzweil PC4 Valtari 102 100,996 20.02.2021, 18:33
Ostatni post: Karlos

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS