Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ciekawy pomysł w temacie dwudźwięków
27.05.2021, 13:38,
#1
Ciekawy pomysł w temacie dwudźwięków
Mam pytanie o pewną sprawe jak w temacie. 
Czy jest możliwość zaprogramować pc3/pc3k w obrębie setupu w taki sposób że np:
Mam dwa programy, brzmienie X i brzmienie Y.
Łapie na klawiaturze dwudźwięk i brzmienie X odzywa się jak ten niższy dźwięk, a brzmienie Y odzywa sie jako wyzszy.
Dodało by to realizmu m.in. do wszelkich sekwencji granych instrumentami detymi. Czyli np sax zawsze gra niższy dźwięk a trąbka zawsze ten wyższy danego dwudźwięku. Bo generalnie tak to jest w realnych duetach że każdy gra w jednym momencie tylko jeden dźwięk... A nie tak jak teraz że łapiąc np dźwięki C i E wszystkie warstwy grają te dźwięki Smile

YAMAHA CS1X, KORG X50, KAWAI MP5, KURZWEIL PC3K6 kiedyś dawno KAWAI X40D i dorywczo, imprezowo HORCH DELUXE Wink[quote][code]
Odpowiedz
27.05.2021, 15:16,
#2
RE: Ciekawy pomysł w temacie dwudźwięków
(27.05.2021, 13:38)mar11111 napisał(a): Mam pytanie o pewną sprawe jak w temacie. 
Czy jest możliwość zaprogramować pc3/pc3k w obrębie setupu w taki sposób że np:
Mam dwa programy, brzmienie X i brzmienie Y.
Łapie na klawiaturze dwudźwięk i brzmienie X odzywa się jak ten niższy dźwięk, a brzmienie Y odzywa sie jako wyzszy.
Dodało by to realizmu m.in. do wszelkich sekwencji granych instrumentami detymi. Czyli np sax zawsze gra niższy dźwięk a trąbka zawsze ten wyższy danego dwudźwięku. Bo generalnie tak to jest w realnych duetach że każdy gra w jednym momencie tylko jeden dźwięk... A nie tak jak teraz że łapiąc np dźwięki C i E wszystkie warstwy grają te dźwięki Smile

Podobno takie rzeczy są w samograjach z górnej półki i jest o tym w pewnym filmie na YT (chyba tu ale nie pamiętam w której minucie), a w Kurzweilu nie wiem ale stawiam że nie, a niestety nie mam czasu sprawdzać na razie.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
27.05.2021, 16:08,
#3
RE: Ciekawy pomysł w temacie dwudźwięków
Trzeba by zrobić coś w rodzaju note priority na dwóch poszczególnych warstwach, jedna na low, druga na high, i jeszcze najlepiej ustawić je w trybie mono a nie poly. Ale nie wiem jaki z instrumentów, który jeszcze ma dobre barwy tego typu, czyli keyboard to obsługuje.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
27.05.2021, 16:34,
#4
RE: Ciekawy pomysł w temacie dwudźwięków
Ciekawy ten filmik bestspec Smile kurde, prawie mnie przekonałeś że w kwestii barw akustycznych syntezatorem nie ujade Wink
Pawelsz nie mam teraz instrumentu pod ręką, dopiero po weekendzie będzie taka możliwość ale nie wiem czy jest taka możliwość w kurzweilu...

YAMAHA CS1X, KORG X50, KAWAI MP5, KURZWEIL PC3K6 kiedyś dawno KAWAI X40D i dorywczo, imprezowo HORCH DELUXE Wink[quote][code]
Odpowiedz
27.05.2021, 18:00,
#5
RE: Ciekawy pomysł w temacie dwudźwięków
(27.05.2021, 16:34)mar11111 napisał(a): Ciekawy ten filmik bestspec Smile kurde, prawie mnie przekonałeś że w kwestii barw akustycznych syntezatorem nie ujade Wink
Pawelsz nie mam teraz instrumentu pod ręką, dopiero po weekendzie będzie taka możliwość ale nie wiem czy jest taka możliwość w kurzweilu...

Klawisz typu syntezator czy workstation najcześciej jest częścią większego zespołu i na pewno nie jest w nim priorytetem aby jedna osoba była połową czy całą orkiestrą Wink
W samograjach jest inny priorytet więc tego typu opcje sie pojawiają

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS