Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VPC1 lub Roland A88MK2 lub SL88 Grand + Keyscape czy pianino sceniczne
31.05.2021, 16:51, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31.05.2021, 16:52 przez FJB.)
#1
VPC1 lub Roland A88MK2 lub SL88 Grand + Keyscape czy pianino sceniczne
Witam,

stoję przed wyborem pianina, które ma posłużyć mi przez najbliższe kilkanaście lat do nauki gry oraz produkcji. Koniecznie musi być to sprzęt w miarę przenośny (ale nie będzie często przenoszony), który zapewni możliwie najlepsze wrażenia z gry oraz funkcjonalność, a także jakość wykonania (wszelkie plastiki nie są mile widziane). Obecnie korzystam ze starego już pianina cyfrowego, którego klawiatura daleko odbiega od dzisiejszych standardów, więc nie mam za bardzo rozeznania a propos tego jaka akcja klawisza pasuje mi najbardziej. Wydaje mi się zatem, że im bliższa będzie prawdziwemu fortepianowi tym lepiej dla rozwoju mojej techniki, a nabyte doświadczenie łatwiej będzie przenieść na rzeczywisty instrument. Będę grać zarówno na samplach pianin akustycznych jak i Rhodesów i Wurlitzerów.

Analizując rynek wpadły mi w oko takie zestawy:

1. Kawai VPC1 + oprogramowanie Keyscape (interfejs audio i monitory studyjne oraz solidnego laptopa już posiadam) + solidny "case" i statyw. Dźwięki oferowane przez Keyscape bardzo wpasowują się w moje gusta, a z innych wtyczek pianistycznych (np. od Spitfire) będę korzystać przy produkcji bez względu na wybrany sprzęt. Nie wiem jak odnajdę się z wagą akcji samej klawiatury - podobno jest dosyć ciężka. Minusem takiego rozwiązania jest bez wątpienia waga i wymiary całego zestawu, ale wydaje mi się, że jeśli faktycznie warto, to jestem w stanie to przeboleć.

2. Roland A88 MK2 lub Studiologic SL88 Grand + to co powyżej. Taki zestaw na pewno będzie mobilniejszy, nie wiem natomiast ile straciłbym na jakości i wrażeniach z gry.

3. Nord Grand lub inne pianino sceniczne (może jakaś Yamaha). Sample Norda raczej nie należą do moich ulubionych, ale może jest to kwestia przyzwyczajenia. Byłoby to rozwiązanie najbardziej praktyczne i mobilne ale jednocześnie najdroższe, stąd też pytanie czy warto ""pchać się" w tak drogie opcje.

Jakie rozwiązanie sugerowalibyście mi wybrać i dlaczego?
Z chęcią odpowiem na wszystkie pytania.

Z góry dziękuję za pomoc!

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
VPC1 lub Roland A88MK2 lub SL88 Grand + Keyscape czy pianino sceniczne - przez FJB - 31.05.2021, 16:51

Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  jakie pianino estradowe chomont 7 174 09.04.2024, 15:07
Ostatni post: garit
  Pianino cyfrowe na początek iskierkowo3@gmail.com 3 643 15.02.2024, 21:38
Ostatni post: Valtari
  Czy Roland FP-E50 to dobry wybór dla początkującego? pga 8 1,380 15.12.2023, 01:08
Ostatni post: pga
  Pianino cyfrowe no name smallhill 2 449 01.12.2023, 00:31
Ostatni post: Valtari
  Roland FP10 vs Yamaha P45 vs Casio CDP-S110 Borys17 0 369 22.11.2023, 13:59
Ostatni post: Borys17

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS