Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VPC1 lub Roland A88MK2 lub SL88 Grand + Keyscape czy pianino sceniczne
09.06.2021, 19:03,
#5
RE: VPC1 lub Roland A88MK2 lub SL88 Grand + Keyscape czy pianino sceniczne
Od siebie dorzuciłbym jeszcze Kawai MP7SE. Porównując go do innych digital piano dostępnych na rynku to zdecydowanie jest to price killer. Najlepsza plastikowa klawiatura od Kawai, brzmienia te same co w MP11SE (i moim zdaniem jedne z lepszych wśród obecnych pianin scenicznych - mówię stricte o brzmieniach pianin) i waga niższa niż VPC1, cena podobna. W moim odczuciu nie ma też diametralnej różnicy między klawiaturą MP7SE i VPC. Oczywiście, drewno to drewno, klawiatura z VPC jest też "cięższa". Ale jeżeli chcesz coś przenośnego i zbliżonego do VPC (dodatkowy atut to wbudowane brzmienia) to MP7SE jest opcją. Dodatkowo w Nordzie Grand najprawdopodobniej jest właśnie ta klawiatura od Kawai, tylko zmodyfikowana, bez wymyku, więc...

Co do jakości wykonania: w VPC zdarza się, że po jakimś czasie wyrobi się tzw. slip tape - czyli pewnego rodzaju filc, który łączy klawisz z młoteczkiem. Spokojnie da się naprawić, nawet samemu, jak się lubi grzebać w takich rzeczach. Nie wiem, czy to dotyczy starszych, czy wszystkich modeli.

Co do MP7SE, nie mam większych zastrzeżeń do mojego modelu. Miałem drobna usterkę, która została rozwiązana przez serwis Kawai, poza tym wszystko działa ekstra. Starsze modele miały problem z gumkami w klawiaturze, ale Kawai już to wyeliminowało.

Koniec końców nie znam producenta/modelu, który mógłbym z czystym sercem polecić, że nie będzie miał żadnej, nawet drobnej usterki, więc najlepiej od razu po zakupie dokładnie sprawdzić instrument plus potem dbać Smile

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: VPC1 lub Roland A88MK2 lub SL88 Grand + Keyscape czy pianino sceniczne - przez Alert_XIII - 09.06.2021, 19:03

Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  jakie pianino estradowe chomont 7 248 09.04.2024, 15:07
Ostatni post: garit
  Pianino cyfrowe na początek iskierkowo3@gmail.com 3 664 15.02.2024, 21:38
Ostatni post: Valtari
  Czy Roland FP-E50 to dobry wybór dla początkującego? pga 8 1,410 15.12.2023, 01:08
Ostatni post: pga
  Pianino cyfrowe no name smallhill 2 460 01.12.2023, 00:31
Ostatni post: Valtari
  Roland FP10 vs Yamaha P45 vs Casio CDP-S110 Borys17 0 381 22.11.2023, 13:59
Ostatni post: Borys17

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS