Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nagłośnienie w domu MP7SE
01.06.2021, 20:59,
#1
Nagłośnienie w domu MP7SE
Witam Szanownych Użytkowników Kawai MPx.

Proszę napiszcie co byście doradzili jako odsłuch do nauki na takim pianie.
Pokoik malutki z z 9m2, ale zawsze tak nie musi być.

Monitorki z refleksem z przodu czy jakieś inne nagłośnienie?
(chcielibyśmy mieć stereo..)

Niestety dotychczasowy wzmacniacz zdechł (współpracujący z kolumnami HiFi)

pozdrawiam i z góry dziękuję za sugestie.

Odpowiedz
01.06.2021, 21:30,
#2
RE: Nagłośnienie w domu MP7SE
W zasadzie chyba sam odpowiedziałeś sobie na pytanie Smile i takie monitorki są raczej aktywne więc wzmak przyda się do czegoś innego. Pokój malutki więc zwróciłbym uwagę na to czy mają regulację basów (ale myślę tu raczej o korekcji tonów niskich typu filtr półkowy jak w equalizerze niż filtr high pass żeby brzmienie nie uciekło. No a rozmiar chyba więcej jak 5-6 cali nie ma co. Ja mam 5,25 w pokoju chyba 17m2 i dają radę spokojnie presonusy na barwach fortepianowych. A jakiej marki wybrać to już nie chcę wskazywać.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
01.06.2021, 21:37, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.06.2021, 21:41 przez robi123.)
#3
RE: Nagłośnienie w domu MP7SE
(01.06.2021, 21:30)pawelsz napisał(a): Ja mam 5,25 w pokoju chyba 17m2 i dają radę spokojnie presonusy na barwach fortepianowych. A jakiej marki wybrać to już nie chcę wskazywać.

A czemu nie? Ja chętnie skorzystam z sugestii, choć wiadomo brzmienie sprawa subiektywna.
Może paść pytanie "jaki budżet?". To ja odpowiem - ile trzeba wydać, żeby takie piano na swą klasę dobrze brzmiało?

Odpowiedz
01.06.2021, 22:15,
#4
RE: Nagłośnienie w domu MP7SE
(01.06.2021, 21:37)robi123 napisał(a):
(01.06.2021, 21:30)pawelsz napisał(a): Ja mam 5,25 w pokoju chyba 17m2 i dają radę spokojnie presonusy na barwach fortepianowych. A jakiej marki wybrać to już nie chcę wskazywać.

A czemu nie? Ja chętnie skorzystam z sugestii, choć wiadomo brzmienie sprawa subiektywna.
Może paść pytanie "jaki budżet?". To ja odpowiem - ile trzeba wydać, żeby takie piano na swą klasę dobrze brzmiało?

Czułbym się bardziej kompetentny gdybym miał porównanie z innymi sprzętami podobnych rozmiarów i klasy, w tym ceny. Kupiłem Presonusy bazując na dość dobrych opiniach w internecie, bass reflexie z przodu, niewielkich rozmiarach w stosunku do średnicy głośnika, także wyglądzie (nie mają np wściekle żółtych membran jak KRK) no i cenie.... Byłyby dla mnie jeszcze lepsze gdyby miały właśnie regulację basów a nie filtr 80 lub 100 Hz, ciut bym przyciął, choć tego naj najgłębszego dołu i tak nie przenoszą bo to 5 a nie 8 cali. Mają jeszcze parę innych ustawień z którymi eksperymentowałem i ustawiłem tak jak mi to najbardziej się podoba.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
02.06.2021, 09:09, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.06.2021, 09:11 przez mar11111.)
#5
RE: Nagłośnienie w domu MP7SE
A dobre słuchawki Cię nie interesują? Znacznie łatwiej kupić niż dobre monitory...
A do tego mógłbyś ćwiczyć i nie przeszkadzać osobom z otoczenia.

YAMAHA CS1X, KORG X50, KAWAI MP5, KURZWEIL PC3K6 kiedyś dawno KAWAI X40D i dorywczo, imprezowo HORCH DELUXE Wink[quote][code]
Odpowiedz
02.06.2021, 11:19,
#6
RE: Nagłośnienie w domu MP7SE
(02.06.2021, 09:09)mar11111 napisał(a): A dobre słuchawki Cię nie interesują? Znacznie łatwiej kupić niż dobre monitory...
A do tego mógłbyś ćwiczyć i nie przeszkadzać osobom z otoczenia.

Wiadomo atuty słuchawek powyżej, ale chcę słuchać jak syn gra.
Ćwiczyć na słuchawkach może ale odsłuch też się przyda.

Odpowiedz
02.06.2021, 16:37,
#7
RE: Nagłośnienie w domu MP7SE
A no to jasne Smile
Kurcze ciężko będzie wskazać jednoznacznie bo wiadomo że każdy ma swoje upodobania co do brzmienia. Na pewno szukał bym takich żeby miały korekcje bo można sobie ukręcić brzmienie pod siebie Smile
Miałem kiedyś okazje pograć na monitorkach Kurzweila nie pamiętam dokładnie jaki to był model. Ale wiem, że nie miał zbyt wielu opcji co do regulacji barwy, bo w zasadzie tylko bass podlegał korekcji ale mimo to brzmialo jakoś ładnie i przyjemnie.
Tyle, że to też kwestia akustyki pomieszczenia itd. Generalnie ciężki temat Smile

YAMAHA CS1X, KORG X50, KAWAI MP5, KURZWEIL PC3K6 kiedyś dawno KAWAI X40D i dorywczo, imprezowo HORCH DELUXE Wink[quote][code]
Odpowiedz
02.06.2021, 21:49,
#8
RE: Nagłośnienie w domu MP7SE
Jeśli monitorki, to jaki budżet masz na nie?

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
03.06.2021, 15:56,
#9
RE: Nagłośnienie w domu MP7SE
(02.06.2021, 21:49)pawelsz napisał(a): Jeśli monitorki, to jaki budżet masz na nie?

tak z tysiaka, tysiaka z hakiem.
nie mamy studia nagraniowego, syn się uczy grać, więc...

Zainteresowałem się Presonus Eris E5 XT.
Tu facio nieźle je zachwala
https://www.thomann.de/pl/presonus_eris_...ng%5B%5D=2
Mają regulatory barwy, słuchałem nagrań "porównawczych" na YT. Jest sporo produktów w tym zakresie cenowym, JBL wyżej wspomniane, KRK...

Zakładając wątek chciałem sie dowiedzieć o opiniach innych, wiadomo brzmienie mega subiektywna kwestia.

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS