Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
pianino cyfrowe w okolicach 8000+ zł
03.07.2021, 12:02, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.07.2021, 19:59 przez d.galazka.3490.)
#1
pianino cyfrowe w okolicach 8000+ zł
Witam wszystkich forumowiczów.


Gram sobie na pianinie już ponad 20 lat. Zaczynałem od zwykłego keybordu Casio, ale od około 15 lat gram na pianinie przenośnym Roland RD-170. Jestem samoukiem, ale miałem za sobą okres korepetycji z nauczycielem, więc jakąś tam wiedzę muzyczną i trochę praktyki posiadam. Gram trochę klasyki, ale więcej muzyki rozrywkowej, bardziej akompaniamenty do różnych popularnych piosenek, ewentualnie lubię sobie poimprowizować w różnych tonacjach w stylach muzyki filmowej lub coś w okolicach improwizacji jazzowej.


Mój instrument jest wciąż sprawny, ale z racji jego wieku chciałem zamienić go na coś nowszego i przy okazji lepszego.


Przeglądam to forum już dłuższy czas i trochę propozycji znalazłem w przeznaczonym wtedy budżecie. Pomysł na zmianę przyszedł w styczniu 2020 roku i rozważałem takie modele jak Roland F140/ RP-102, Yamaha YDP 163, Kawai KDP110, Yamaha CLP625.


Zacząłem chodzić do różnych sklepów muzycznych i przeglądając Yamahę trafiłem na model wyższy CLP635 i mi się nawet bardzo spodobała, cena była troszkę powyżej budżetu ale właściwie byłem skłonny ją kupić. Poszedłem do innego sklepu i obok tej 635 stał model 645 z drewnianą klawiaturą. No i to okazało się że wpadłem w pułapkę. Ten model był rewelacyjny, wszystko mi się podobało, ale też cena była wtedy znacznie powyżej mojego budżetu. To był luty 2020 roku.


Pomyślałem że z kilku rzeczy zrezygnuję i trochę zaoszczędzę i za 3 – 4 miesiące na wakacje sobie ten instrument kupię. Niestety nadszedł marzec 2020 roku i wybuchła pandemia wirusa która wszystko wywróciła do góry nogami.


To był dla mnie trudny czas tej pandemii, dużo złego się wydarzyło, ale w tym trudnym czasie właśnie lubiłem sobie jeszcze bardziej usiąść przy pianinie coś dla relaksu pograć. W sumie w tym czasie grałem więcej niż przez wcześniejsze lata i przekonałem się że ten instrument jest dla mnie cały czas bardzo ważny w moim życiu.


No i mamy obecny czas. Na chwilę wróciliśmy do normalności, sklepy są otwarte, więc można wrócić do kupna nowego instrumentu.


Wybrałem się do sklepu i pograłem na kilku popularnych modelach. Nie było tam już Yamahy 645 ale była nowa seria CLP735. Cena nadal wysoka, ale pograłem sobie na niej i nawet mi wstępnie pasowała, ale chciałem wypróbować ten wyższy model z drewnianą klawiaturą, która w starszym modelu zrobiła na mnie takie wrażenie. Niestety ten model był w magazynie i tylko opcja wysyłki była możliwa. Cena CLP-745 też znacznie wykraczała poza mój budżet, co prawda pan mi zaproponował rabat i zakup na raty beż żadnych odsetek – zero procent – ale to nadal jest ponad 11.000 zł. Model CLP-735 jest w okolicach 9000zł i też możliwość rat zero procent.


Ceny wysokie, ale ponieważ nowy instrument to nie byłby chwilowy kaprys, tylko naprawdę ważny i często używany instrument to rozważam taki zakup.


I teraz właściwe pytanie do forumowiczów.
Poszukuję nowego instrumentu w okolicach 7000 – 8000 zł, lub ewentualnie jestem chętny dopłacić te 1000 – 2000 zł jeżeli będzie widać wyraźną różnicę w jakości – czy to klawiatury czy brzmienia fortepianu.


Zależy mi głównie na klawiaturze i na brzmieniach – nie chodzi o ilość brzmień, ale bardziej o jakość.
Czy warto dopłacać powyżej 10.000 zł żeby klawiatura była drewniana? Czy to jest tylko zabieg kosmetyczny, czy rzeczywiście jakość i praca klawiatury jest wyraźnie odczuwalna? Nie wiem czy w przypadku modelu CLP-645 po prostu nie uległem sugestii że mam klawiaturę drewnianą i to jest warte dopłaty, czy to był tylko chwyt marketingowy na który się złapałem.


Oczywiście zdaję sobie sprawę że to kwestia indywidualna i to co mi pasuje może się okazać dla kogoś innego zupełnie inne, ale mimo to proszę o jakieś podpowiedzi, sugestie, wskazówki – które modele polecacie, nad którymi można się zastanowić


Pozdrawiam serdecznie,
Darek


PS. Pianino akustyczne to najlepsza opcja - zdaję sobie sprawę, ale ściany są cienkie i sąsiedzi nie zawsze byliby zadowoleni z mojego grania, więc sami rozumiecie...

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
pianino cyfrowe w okolicach 8000+ zł - przez d.galazka.3490 - 03.07.2021, 12:02

Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  jakie pianino estradowe chomont 7 261 09.04.2024, 15:07
Ostatni post: garit
  Pianino cyfrowe na początek iskierkowo3@gmail.com 3 670 15.02.2024, 21:38
Ostatni post: Valtari
  Pianino cyfrowe no name smallhill 2 470 01.12.2023, 00:31
Ostatni post: Valtari
  Pianino cyfrowe do 5000-5500 Evcia80 5 929 21.11.2023, 19:13
Ostatni post: klezmer_stg
  nowy instrument lub dodatkowy moduł, cena do 8000 zł dorota.karwowska 28 3,701 15.10.2023, 21:14
Ostatni post: Valtari

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS