Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Suita z filmu "Gorzkie gody"
26.07.2021, 13:12, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.07.2021, 13:31 przez wacek5.)
#1
Suita z filmu "Gorzkie gody"
Zagrane live splitem pianina z NI Giant i strings z Nexus.  Zgrane do FL Studio. Klawiatura to M-Audio Axiom 61 v.1 , pedal sustain m-audio i kontroler nozny Behringer do regulowania obwiedni smyczkow (volume). PO nagraniu materialu mix z kompresorem, limiterem i EQ w FL oraz mastering z Maximizer Izotope Ozon na tracku Master w FL Studio.
Zagrane ze sluchu, transponowane w tonacji A moll.

https://youtu.be/gB2kgiMvsv8

O pianinie NI Giant nie moge powiedziec za duzo pozytywnych rzeczy, jestem osobiscie zawiedziony. Klawiatura m-audio i jej velocity pozostawiaja wiele do zyczenia w kazdym zakresie jej parametrow. Nietstsy sprzedalem pianino casio ct460 i na razie nie dysponuje wazona klawiatura, a wg mnie granie poaninem na klawiaturze keyboarda jest malo feelingowe. To co jest wazne przy graniu kilkoma layerami w tym samym czasie to dobry after touch i velocity klawiatury, tu oczywiscie axiom sie slabo sprawdza. Brakuje mi na rynku klawiatur midi wazonych z 88 klawiszami z polifonicznym aftertouch ktory umozliwia np vibrato niezalezne kazdym z osobna klwaiszem. Znacie takie? Oczywiscie nie pytam o klawiatury za miliony Smile


Dla tych co zaczynaja swoja przygode z pianinami i rozwazaja kupno klawaitury midi i VST pianina czy fortepianu radze sie dobrze zastanowic i pomyslec o wyprobowaniu takiego duo gdzies w sklepie muzycznym . Mowimy o profesjonalnym graniu na pianinie a nie wklepywaniu jedna reka nutek do sequencera. Nie wiem na ile mozna ufac feelingowi i jakosci wspolpracy klawiatury NI 88 z wtyczkami pianin od NI. Zaczynam miec obiekcje ale nigdy nie probowalem.

Szczerze mowiac jakos pracy i dokladnosci przekazywania dzwiekow na pianinie od Casio przy uzyciu jego wewnetrznego modulu zachycala mnie znacznie bardziej niz wspolpraca rzeczonego Casio jako midi z NI Giantem...
Jestem rozczarowny jakoscia brzmienia wtyczek pianin podczas wykonywania na zywo...

Co do kompa nie czepiam sie bo u mnie to najwyzsza polka...

Odpowiedz
26.07.2021, 22:58,
#2
RE: Suita z filmu "Gorzkie gody"
(26.07.2021, 13:12)wacek5 napisał(a): ............ To co jest wazne przy graniu kilkoma layerami w tym samym czasie to dobry after touch i velocity klawiatury, tu oczywiscie axiom sie slabo sprawdza. Brakuje mi na rynku klawiatur midi wazonych z 88 klawiszami z polifonicznym aftertouch ktory umozliwia np vibrato niezalezne kazdym z osobna klwaiszem. Znacie takie? Oczywiscie nie pytam o klawiatury za miliony Smile

Ideału raczej nie znajdziesz bom sam go już długo szukam Wink Jak w klawiaturze sterującej jest dobry mechanizm młoteczkowy klawiatury i dobry realizm gry to interfejs (gałki suwaki itp) jest słaby albo go nie ma.
Do wyciągania niuansów o które ci pewnie chodzi dobrze sprawdzają się sterowniki Roli Seaboard. Można na nich na żywo podnieść realizm gry np orkiestry symfonicznej ale nie tylko.
Zobacz TU albo w połączeniu z tradycyjną klawiaturą np TU. Oczywiście podobnych przykładów znajdziesz więcej na YT.
Zawsze to jakieś rozwiązanie.

W NI mają kilka dużo lepszych pianin i nie wiem czemu akurat skusiłeś się na Giant bo przecież to nie do końca "standardowy" fortepian.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
26.07.2021, 23:18, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.07.2021, 23:22 przez wacek5.)
#3
RE: Suita z filmu "Gorzkie gody"
(26.07.2021, 22:58)bestspec napisał(a):
(26.07.2021, 13:12)wacek5 napisał(a): ............ To co jest wazne przy graniu kilkoma layerami w tym samym czasie to dobry after touch i velocity klawiatury, tu oczywiscie axiom sie slabo sprawdza. Brakuje mi na rynku klawiatur midi wazonych z 88 klawiszami z polifonicznym aftertouch ktory umozliwia np vibrato niezalezne kazdym z osobna klwaiszem. Znacie takie? Oczywiscie nie pytam o klawiatury za miliony Smile

Ideału raczej nie znajdziesz bom sam go już długo szukam Wink Jak w klawiaturze sterującej jest dobry mechanizm młoteczkowy klawiatury i dobry realizm gry to interfejs (gałki suwaki itp) jest słaby albo go nie ma.
Do wyciągania niuansów o które ci pewnie chodzi dobrze sprawdzają się sterowniki Roli Seaboard. Można na nich na żywo podnieść realizm gry np orkiestry symfonicznej ale nie tylko.
Zobacz TU albo w połączeniu z tradycyjną klawiaturą np TU. Oczywiście podobnych przykładów znajdziesz więcej na YT.
Zawsze to jakieś rozwiązanie.

W NI mają kilka dużo lepszych pianin i nie wiem czemu akurat skusiłeś się na Giant bo przecież to nie do końca "standardowy" fortepian.

Musze cie zmartwic. Seabody firmy Roli nie sa juz w sprzedazy. Po kryzysie firma przestala je produkowac. Mowimy o klawiatuirach min 4 oktawy. Tez mialem chrapke. To co teraz sprzedaja czyli to Lumi to jakies nieporozumienie. Jakie pianina NI polecasz a jescze lepiej fortepiany, ktore oddaja realizm i sa dobre do muzyki z epickim wydzwiekiem? Czy testowales nowe klawiatury NI MK2 88 i ich wspolprace z VST pianin od NI?
A tu smutna wiadomosc od Roli:
https://roli.com/products/seaboard/rise-49

Odpowiedz
27.07.2021, 08:45,
#4
RE: Suita z filmu "Gorzkie gody"
(26.07.2021, 23:18)wacek5 napisał(a): Musze cie zmartwic. Seabody firmy Roli nie sa juz w sprzedazy. Po kryzysie firma przestala je produkowac. Mowimy o klawiatuirach min 4 oktawy. Tez mialem chrapke. To co teraz sprzedaja czyli to Lumi to jakies nieporozumienie. Jakie pianina NI polecasz a jescze lepiej fortepiany, ktore oddaja realizm i sa dobre do muzyki z epickim wydzwiekiem? Czy testowales nowe klawiatury NI MK2 88 i ich wspolprace z VST pianin od NI?
A tu smutna wiadomosc od Roli:
https://roli.com/products/seaboard/rise-49

No to szkoda z tymi Seaboard.
Z pianin jakie mam w Komplete najczęściej korzystam z Maverick, Gentelman i Noire oraz czasem z Grandeur (wymieniłem w kolejności jak je preferuje)
Tu masz krótką prezentację tych pianin: https://www.youtube.com/watch?v=4c8j8D5cO3c
Nie wiem natomiast czy tobie przypadną do gustu i jak wypadną w muzyce z epickim wydźwiękiem (ważny też przecież jest mastering i powyciąganie instrumentów w miksie tak aby sie wszystko ze sobą nie zlewało itp.)

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Soundtrack z filmu Pearl Harbor. Marcin 0 2,229 23.12.2015, 21:52
Ostatni post: Marcin

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS