Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
u-he Diva
16.08.2021, 19:12,
#1
u-he Diva
Jak często trafia się promocja na wtyczkę u-he Diva? Posłuchałem trochę brzmień i presetów i chyba sobie ją kupię Smile 
Widziałem archiwalną ofertę za ok. $90 i te aż trochę nie w moim stylu kupić za $180 Wink

Odpowiedz
16.08.2021, 19:35,
#2
RE: u-he Diva
Bardzo rzadko i chyba tylko raz widziałem i to zrobioną przez Native Instruments

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
16.08.2021, 19:57,
#3
RE: u-he Diva
(16.08.2021, 19:35)bestspec napisał(a): Bardzo rzadko i chyba tylko raz widziałem i to zrobioną przez Native Instruments

Uuu... szkoda, myślałem że warto polować, a rzeczywiście chyba też właśnie na tą promocję trafiłem. Inna sprawa że teraz na stronie Native Instruments o czymś takim jak Diva nawet nie słychać. Pewnie ta promocja była jakoś powiązana z technologią NKS, którą u-he wspiera...

Ostatecznie cena nie jest zaporowa i pewnie kupię, waham się tylko czy może polować na jakiś pakiet, coś jak tu: https://www.pluginboutique.com/product/1...iva-Bundle

Co jest wg. Ciebie realną alternatywą dla Divy?

Ewentualnie zastanawiam się czy nie przeczekać i ostatecznie kupić Komplete, ale przy tym co już mam, to chyba bez sensu...


Odpowiedz
16.08.2021, 23:14,
#4
RE: u-he Diva
(16.08.2021, 19:57)GoOrange napisał(a): Co jest wg. Ciebie realną alternatywą dla Divy?

Ewentualnie zastanawiam się czy nie przeczekać i ostatecznie kupić Komplete, ale przy tym co już mam, to chyba bez sensu...

Diva to super synth który głównie nastawiony jest na rekreacje analogowych syntezatorów w stylu Moog i rzeczywiście dobrze to brzmi. Niestety go nie posiadam Wink
Jako alternatywa szczerze mogę polecić AAS Ultra Analog VA-3 który równie dobrze jak nie lepiej (kwestia własnych preferencji) analogowo brzmi a do tego ma duże możliwości.
Co jakiś czas produkty AAS maja 50% promocję i właśnie takowa trwa https://www.applied-acoustics.com/ultra-analog-va-3/
Ja mam Ultra Analog VA-3 i wszystkie dodatkowe banki jakie u nich można do tego kupić i jestem mega zadowolony (wszystko nabyłem za 50%)
Drugi syntezator który mogę polecić jako alternatywa Divy i którego posiadam i cieszy się bardzo dobrymi opiniami to KV331 Audio SynthMaster. Obecnie jest promocja i można kupić w świetnej cenie oba syntezatory tej firmy (bo drugi to SynthMaster One) https://www.pluginboutique.com/product/1...ter-Bundle.
Trzecia alternatywa to skoro masz Pigments to możesz zapolować na cały pakiet V Collection 8 od Arturii która robi świetnie brzmiące (analogowo) syntezatory które symulują konkretne znane analogi Moog, Roland i nie tylko. Jako posiadacz Pigments powinieneś mieć na koncie specjalną ofertę na zakup pakietu który dodatkowo musisz wyczekać na promocje 50% (zobacz jaką teraz masz cenę za to na koncie w ofercie a później będzie 50% tego jak będzie promocja - powinno ci wyjść 149 albo 199 Eur za cały pakiet syntezatorów i chyba właśnie trwa promocja 50%).
Wygodne jest tez to że w komplecie jest Analog Lab V czyli taki All in One czyli taki uproszczony interfejs syntezatora w którym są dostępne wszystkie barwy z wszystkich syntezatorów pakietu na raz więc masz w jednym miejscu wszystko i jak nie chcesz nie trzeba odpalać osobno poszczególnych syntezatrów itp.

KOmplete zdążysz sobie kupić Wink myślę że i tak w większości nie będziesz korzystał całego potencjału a sporo jest do wydania. Wszystko zależy ile chcesz od razu wydać.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
18.08.2021, 15:32, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.08.2021, 15:50 przez GoOrange.)
#5
RE: u-he Diva
Przejrzałam Twoje propozycje i jednak najbardziej podoba mi się Diva Big Grin inna sprawa że chciałem ją kupić w jakimś pakiecie żeby wyszło taniej ale niestety pluginboutique.com nie obsługuje najnowszej wersji Secure 3D na kartach Sad

Odpowiedz
18.08.2021, 19:56,
#6
RE: u-he Diva
Z firmy U-he osobiście najbardziej mi się podoba Zebra 2 ale to już inny koncept niż Diva.
Instrumentów VST jest tyle że może ci coś innego i tańszego podejdzie więc szukaj.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
19.08.2021, 07:59,
#7
RE: u-he Diva
(18.08.2021, 19:56)bestspec napisał(a): Z firmy U-he osobiście najbardziej mi się podoba Zebra 2 ale to już inny koncept niż Diva.
Instrumentów VST jest tyle że może ci coś innego i tańszego podejdzie więc szukaj.

W zasadzie to na pewno nie gorszy w kwestii emulowania analogowych brzmień jest The Legend (Synapse Audio), tyle że do Divy są bardzo ciekawe banki brzmień, które mogą być dla mnie fajną bazą wyjściową.

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS