Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sp6 vs Sp6-7
10.09.2021, 04:05,
#1
Sp6 vs Sp6-7
Witam.
Mam pytanie, czy wiecie jaka jest różnica pomiędzy SP6 a SP6-7?

Oczywiste jest, że na pewno różnica jest w liczbie klawiszy jak również w samej klawiaturze - półważona/ważona, ale chodzi mi czy jest różnica w brzmieniu itp. ?

Dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedz
10.09.2021, 08:33,
#2
RE: Sp6 vs Sp6-7
(10.09.2021, 04:05)krumar napisał(a): Witam.
Mam pytanie, czy wiecie jaka jest różnica pomiędzy SP6 a SP6-7?

Oczywiste jest, że na pewno różnica jest w liczbie klawiszy jak również w samej klawiaturze - półważona/ważona, ale chodzi mi czy jest różnica w brzmieniu itp. ?

Dziękuję za odpowiedź.

Porównując opisy na stronie Kurzweil wygląda na to że jedyna różnica to klawiatura. Przemawia też za tym fakt że pliki z aktualizacją systemu dla obu wersją są identyczne (to ten sam plik) więc systemowo się nie różnią i mają te same brzmienia i możliwości.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
10.09.2021, 18:05,
#3
RE: Sp6 vs Sp6-7
Nie ma powodu by była różnica w brzmieniu.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
10.09.2021, 19:23,
#4
RE: Sp6 vs Sp6-7
(10.09.2021, 18:05)pawelsz napisał(a): Nie ma powodu by była różnica w brzmieniu.
Dziękuję za odpowiedź.

Mam Rolanda Fa06 i chcę zamienić na Kurz.  SP6-7. W Rolandzie klawiatura nie dość, że jest węższa (klawisze są węższe) to totalnie bez żadnego oporu. Rozumiem, że to nie są klawiatury młotkowe, ale w Fa06 pod tym względem to tragedia jak dla mnie.

W SP6-7 myślę , że będzie  trochę lepsza, chociaż nie znam jej. Jest to jakaś półważona "SWA76"?

Według Was dobrze robię zamieniając Fa06 na SP6-7 ?

Odpowiedz
11.09.2021, 12:19, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.09.2021, 14:53 przez pawelsz.)
#5
RE: Sp6 vs Sp6-7
(10.09.2021, 19:23)krumar napisał(a):
(10.09.2021, 18:05)pawelsz napisał(a): Nie ma powodu by była różnica w brzmieniu.
Dziękuję za odpowiedź.

Mam Rolanda Fa06 i chcę zamienić na Kurz.  SP6-7. W Rolandzie klawiatura nie dość, że jest węższa (klawisze są węższe) to totalnie bez żadnego oporu. Rozumiem, że to nie są klawiatury młotkowe, ale w Fa06 pod tym względem to tragedia jak dla mnie.

W SP6-7 myślę , że będzie  trochę lepsza, chociaż nie znam jej. Jest to jakaś półważona "SWA76"?

Według Was dobrze robię zamieniając Fa06 na SP6-7 ?

Miałem kiedyś FA06 i wybrałem go również ze względu na lepszą klawiaturę, w porównaniu do Korga Krome 61 czy Yamahy wtedy MOXF6, dzisiaj byłby to MODX6. Także są większe tragedie jeśli chodzi o brak oporu Smile Natomiast ta wąskość i krótkość klawiszy to inna sprawa. Możesz się zainteresować FA07 bo ma całkiem fajną klawiaturę w normalnym rozmiarze. Miałem i sobie chwaliłem. Ewentualnie JUNO-DS76 powinien mieć to samo tylko bez ciężarków czyli to samo co w FA07 ale nieważone. Czy to robi wielką różnicę to wątpię, ale nie miałem pod palcami.

A czy dobrze robisz to zależy czego szukasz. Sam myślę czasem o którymś z tych Kurzweili SP6-7/PC4-7 czy gdyby wyszedł mniejszy niż 88 klawiszy PC4SE w przyszłości, ale niestety tej SWA76 nie miałem pod palcami, więc trudno mi się wypowiedzieć, ale na forum musicplayer.com opinie są całkiem przychylne, oprócz tego, że klawisze są ponoć nieco ostro zakończone po bokach. W FA najbardziej jak dla mnie irytującą rzeczą są te błyszczące panele (od pewnego czasu Roland dodaje nakładki matowe, ale jest to średnio solidne bym powiedział, niemniej funkcję spełnia), poza tym to całkiem zmyślny, funkcjonalny instrument jak na cenę i bardzo intuicyjny. SP6-7 ma pokrętła od głośności stref 1-4 czego niestety brak w FA, ale w JUNO-DS już są dla dwóch partii a jak naciśniesz Shift+Select to pokrętłami możesz sterować głośnością stref, taka nieco ukryta funkcja. I JUNO-DS ma nowsze próbki PCM pochodzące z czasów Fantomów X mniej więcej, natomiast FA ma owszem trochę SuperNatural ale próbki PCM są stare bo z XV-5080.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Podłączenie Sp6 Kurzweil do domowego Audio. joops1982 48 35,230 08.02.2021, 23:33
Ostatni post: Valtari

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS