Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Realtime arranger software - prgram do autoakompaniamentu dedykowany dla MODX/Montage
23.09.2021, 20:50,
#1
Realtime arranger software - prgram do autoakompaniamentu dedykowany dla MODX/Montage
Jeśli ktoś chce zmienić Yamahę MODX czy Montage w aranżer to włąśnie powstał dedykowany soft do tego:

https://www.groovyband.live/modx/

W komplecie z programem dostajemy też sporo barw ale styli jest malutko i jak na razie tylko dwa rozszerzenia ze stylami do dokupienia.
Słabym punktem jest to że prawdopodobnie nie da się importować styli np z PSR czy innych aranżerów i pewnie nie ma co liczyć na taką funkcjonalność bo wygląda że nastawili się na zarabianie na rozszerzeniach ze stylami.

Jest też dostępna wersja demo więc mile widziane jakieś wasze opinie na temat tego softu bo ja w najbliższym czasie pewnie nie znajdę na to czasu

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
24.09.2021, 12:33,
#2
RE: Realtime arranger software - prgram do autoakompaniamentu dedykowany dla MODX/Montage
No ja się tym chyba zainteresuję. Tzn. sprawdzę najpierw to demo i zobaczymy.
Faktycznie wygląda to słabiutko na razie ze stylami i dość drogo. Ale zobaczę najpierw jak to działa.
Dzięki za news.

Odpowiedz
24.09.2021, 18:52,
#3
RE: Realtime arranger software - prgram do autoakompaniamentu dedykowany dla MODX/Montage
(24.09.2021, 12:33)garit napisał(a): No ja się tym chyba zainteresuję. Tzn. sprawdzę najpierw to demo i zobaczymy.
Faktycznie wygląda to słabiutko na razie ze stylami i dość drogo. Ale zobaczę najpierw jak to działa.
Dzięki za news.

Jeśli doprowadzą go do poziomu jaki mają dla wersji dla Yamah kompatybilnych z XG to będzie super bo zobacz ile tam mają styli:

https://www.groovyband.live/xg/#styles-content

Programy w poszczególnych wersjach są dużo droższe ale mają dużą ilość styli i i tak bardziej się opłaca kupić taką droższą wersję i mieć ponad 450 styli niż dokupować rozszerzenia po 20 styli za 39 Eur każde.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
25.09.2021, 18:22,
#4
RE: Realtime arranger software - prgram do autoakompaniamentu dedykowany dla MODX/Montage
Tak, myślę, że z ewentualnym zakupem to zaczekam jeszcze na jakieś lepsze warunki, bo dla MODX to masz tyle samo styli w każdej wersji, czyli 10.

Przy instalacji trzeba wykazać się ogromnym zaufaniem do producenta Wink bo wszystko cię ostrzega, że to może być niebezpieczny program itd itp. Ale spokojnie można instalować.

Wersja demo nie tylko nie pozwala zapisywać swoich ustawień, ale wyłącza się po 13 minutach i potem trzeba ponownie wejść do programu.

Jest 10 styli do testowania (i ograniczona liczba brzmień). Na MODX pojawia się Performance zatytułowany tak jak program. Najlepiej od razu wejść w zakładkę Remote i tam mamy predefiniowane pewne skróty do fizycznych kontrolerów w MODX. To ułatwia sprawę. I można potestować.

Generalnie zapowiada się fajnie. Instrukcja OK.
Trochę potestuję to na demówce i zobaczymy.

Na razie mam jeden zonk: we wszystkich stylach ścieżka perkusyjna (mimo poprawnych komunikatów, tak mi się wydaje) nie trafia dobrze do modułu brzmieniowego w MODX, nie odzywa się perkusja a po prostu piano. Może to też ograniczenie wersji demo??? Ale nigdzie o tym nie ma słowa, więc może coś jest nie tak.

Prośba więc, jak ktoś też to testuje, o pomoc w tej kwestii.

Dzięki!

Odpowiedz
25.09.2021, 21:49,
#5
RE: Realtime arranger software - prgram do autoakompaniamentu dedykowany dla MODX/Montage
Trochę sobie z producentem popisałem;-)
Najpierw zapytałem czy w przyszłości będzie możliwość ładowania styli z PSR czy innych no i wychodzi że nie mówią nie ale na razie nie planują - wersja dla XG do dziś nie ma takiej możliwości więc pewnie nie ma co liczyć.
Potem ich ubodłem że strasznie drogi ten program w porównaniu np do wersji XG bo za 167 Eur mam tylko 50 styli a w wersji XG 450 styli w wersji programu Standard za 200 EUR to mi odpowiedzieli że zależy jak na to patrzeć bo patrząc że rozszerzenie za 39 EUR ma 20 styli co wychodzi 2 Eur za styl i że to niby tanio bo Yamaha sprzedaje style drożej bo średnio wychodzi 6-8 EUR za styl a każdy styl Yamahy ma 4 wariacje i 4 OTS a oni dają style które mają 8 wariacji i 8x2 OTS. Przy okazji pojechali Yamache że od 25 lat mają ten sam silnik styli a ich program ma możliwości edycyjne i obsługowe większe jak GENOS (fakt że z instrukcji wynika że program ma na prawdę duże możliwości ale nie znam możliwości GENOS więc nie potwierdzę). Jedno trzeba przyznać że biorąc pod uwagę że w komplecie jest ponad 1800 dedykowanych barw (w wersji Pro) wykorzystujących zarówno AWM2 jak i FM-X to powstaje jedyny samograj jaki do swoich styli wykorzystuje barwy syntezy FM Wink
Nie wiem czy zwróciłeś uwagę ale program jest przystosowany do współpracy z monitorami dotykowymi co też go wyróżnia a opcja Remote jest właśnie po to zrobiona aby dało się go wygodnie obsługiwać bez dotykowego monitora za pomocą przycisków w MODX/Montage.
Bardzo fajnie że pomyśleli i że użyte w stylu barwy czyli cały performance ładuje się do Edit Bufora MODX/MOntage dzięki czemu nie traci się pamięci w instrumencie i te ich 1800 barw nie ładuje się do banków i pamięci MODX/Montage.
Jutro będę po krótkich testach bo właśnie pobieram wersję Demo Wink

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
26.09.2021, 17:31,
#6
RE: Realtime arranger software - prgram do autoakompaniamentu dedykowany dla MODX/Montage
A no to się wywiedziałeś trochę. Myślę, że rynek zweryfikuje te ceny dla MODX.

Jak będziesz testował demo (albo jak ktoś z forumowiczów się podłączy do testowania) to będę wdzięczny za Wasze uwagi.

No i powiedzcie czy też macie taki problem ze ścieżką perkusyjną.

Odpowiedz
26.09.2021, 18:38,
#7
RE: Realtime arranger software - prgram do autoakompaniamentu dedykowany dla MODX/Montage
(26.09.2021, 17:31)garit napisał(a): A no to się wywiedziałeś trochę. Myślę, że rynek zweryfikuje te ceny dla MODX.

Jak będziesz testował demo (albo jak ktoś z forumowiczów się podłączy do testowania) to będę wdzięczny za Wasze uwagi.

No i powiedzcie czy też macie taki problem ze ścieżką perkusyjną.

Trzeba przyznać że brzmi to na wysokim poziomie. Reakcja na zmiany akordów i generalnie szybkość działania jak w hardwareowych aranżerach.

 U mnie wszystko gra prawidłowo. Choć trochę czasu mi zajęło aby się domyśleć że trzeba włączyć w Audio IO Direct Monitor na ON żeby słyszeć jak gra MODXWink Sprawdź czy w Utility w Advanced w pozycji MIDI IO Mode masz ustawione MULTI - nic innego mi do głowy nie przychodzi.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
26.09.2021, 20:42,
#8
RE: Realtime arranger software - prgram do autoakompaniamentu dedykowany dla MODX/Montage
U mnie też gra wszystko prawidłowo oprócz tej jednej jedynej ścieżki perkusyjnej. Jesteś pewny, że gra dobrze? Jak dasz ją na Solo to słychać u mnie piano a nie perkusję.
Mam oczywiście na Multi, ale z kolei nic nie ustawiałem w Direct Monitor, tak jak w instrukcji ustawiłem tylko Local Contral na Off. I wszystko dobrze słychać.

Jak mi potwierdzisz, że u Ciebie wszystko dobrze to napiszę do producenta bo też nie mam pomysłu. A bez ścieżki perkusyjnej to nie mogę potestować dobrze styli.

Odpowiedz
27.09.2021, 18:06,
#9
RE: Realtime arranger software - prgram do autoakompaniamentu dedykowany dla MODX/Montage
U mnie perkusja gra prawidłowo i jest na parcie 9 i 10 w MODX. Dobrze że pomyśleli i nic nie robili na pierwszych 8 partach tylko cały akompaniament gra na partach od 9 do 16.
Jesteś pewien że uruchamiasz właściwą wersję programu? Instaluje się osobna wersja dla MODX i osobna dla Montage i jak mając MODX uruchomisz od MOntage to grają niewłaściwie podstawione barwy itp.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
28.09.2021, 08:26,
#10
RE: Realtime arranger software - prgram do autoakompaniamentu dedykowany dla MODX/Montage
Tak tak, widziałem, że tworzą się dwie wersje. U mnie właśnie ta ścieżka 9 źle działa. No nic piszę do nich i zobaczymy.

Odpowiedz
28.09.2021, 15:20,
#11
RE: Realtime arranger software - prgram do autoakompaniamentu dedykowany dla MODX/Montage
Póki co zmieniam ręcznie tą ścieżkę i testuję.
A powiedz czy na stronie tego performance Groovyband Live! co tworzy się w MODX to wciskasz cokolwiek? Masz podświetloną nazwę Performace, Part czy symbol klawiaturki?

Odpowiedz
28.09.2021, 22:05,
#12
RE: Realtime arranger software - prgram do autoakompaniamentu dedykowany dla MODX/Montage
(28.09.2021, 15:20)garit napisał(a): Póki co zmieniam ręcznie tą ścieżkę i testuję.
A powiedz czy na stronie tego performance Groovyband Live! co tworzy się w MODX to wciskasz cokolwiek? Masz podświetloną nazwę Performace, Part czy symbol klawiaturki?

Mam podświetloną nazwę. Generalnie uważam że nie powinno sie mieszać w ustawieniach tego performance w MODX bo jak wspominałem na samym początku ten performance sie do pamięci MODX nie wczytuje tylko to jest na żywo w buforze edycyjnym oraz z powodu że to program zarządza modx a nie w drugą stronę. Wydaje mi się że operacje raczej powinno się wykonywać na interfejsie programu albo z ekranu MODX w trybie Remote ( z włączoną pozycją "Plugin" - przyciski Scene fajnie włączają przejścia itp). Z poziomy Performance w Modx to max chyba włączanie co najwyżej Mute i solo na poszczególnych trakach.
Ręcznie zmieniając barwę perkusji na Part 9 i tak nie uzyskasz efektu jaki jest u mnie bo program uruchamia zestawy perkusji specjalnie przygotowane a nie te co są w MODX. No chyba że zmiany dokonujesz w programie włączając "ich" zestawy perkusyjne.
Jak uruchomisz program to domyślnie uruchamia się z włączonym trybem dla barwy prawej ręki czyli z Lead Voices (u góry po prawej stronie ekranu). Przełącz się na opcję obok czyli Acomp Voices a pokażą ci się barwy dla każdej ścieżki akompaniamentu i pierwsza od dołu to będzie ta z traku nr 9. Przykłądowo dla stylu SferiffReggae u mnie jest to Real Drum Kit 1 a u ciebie co tam jest? Piano skoro ci ta ścieżka perkusja gra pianinem?

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
29.09.2021, 09:01,
#13
RE: Realtime arranger software - prgram do autoakompaniamentu dedykowany dla MODX/Montage
No właśnie nie. W programie jest wszystko dobrze, wygląda wszystko tak jak u Ciebie W tym stylu też mam Real Drum Kit 1, ale gra piano. Wszystkie inne ścieżki, zarówno w akompaniamencie jak i na prawą rękę grają dobrze.
Pod nazwą brzmienia są kody, wyglądają na dobre. I tak nie można ich zmienić, przynajmniej w demo. Próbowałem też w programie zmienić brzmienie, wybrać inny drum kit, ale nie można.

Nie chciałem nic ruszać w tym Performance, ale okazało się to jedyną drogą by podmienić brzmienie na Part 9.
Domyślnie jest podświetlona nazwa praz symbol KBDcontrol na Part1. Jak podmieniam brzmienie na Part 9 to może coś tam zaburzam, ale chyba nie, wszystko gra dobrze, oczywiście może to nie jest dokładnie to samo brzmienie tego Real Drum Kit ze względu na FX użyte w programie, ale no tego już nie przeskoczę.

No jestem już lekko zdesperowany bo próbuję wszystkiego. Odpiąłem to co miałem wpięte do MODX przez USB - i nic
Zaktulizowałem driver (miałem przedostatni) - i nic.
Jeszcze zaktualizuję sobie MODX, też mam przedostatnią wersję i zobaczymy.
Producent nie odpowiada na razie.

Jak masz jeszcze jakieś pomysły to dawaj. Bo nie wiem co to może być. Może po prostu kabel USB uszkodzony ?Smile

Odpowiedz
29.09.2021, 20:37,
#14
RE: Realtime arranger software - prgram do autoakompaniamentu dedykowany dla MODX/Montage
Najlepiej pobierz jeszcze raz program odinstaluj go i zainstaluj od nowa. Chyba coś poszło u ciebie nie tak. W wersji demo tylko zapisywanie jest zablokowane i wyłącza się czasowo oraz jest ograniczona ilość barw a po za tym wszystko działa. U mnie zmieniam barwy akompaniamentu edytuje procesory itp - generalnie wszystko w interfejsie da sie zmieniać tylko nie można tego zapisać więc coś u ciebie jest nie tak.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
30.09.2021, 09:07,
#15
RE: Realtime arranger software - prgram do autoakompaniamentu dedykowany dla MODX/Montage
Dzieki bestspec.
Jestem już w kontakcie z producentem i walczę Smile

To musi być jakiś feler w połaczeniu midi bo ja nie mogę zmieniać barw w programie, tzn. zmienia się nazwa, ale nie brzmienie.

Do tej pory zainstalowałem nowy driver, nowy OS, odinstalowałem i zainstalowałem program raz jeszcze i bez skutku.
Zmieniłem tez kabel USB, też bez skutku.
Jeszcze coś tam zaproponowali to powalczę.

Odpowiedz
02.10.2021, 10:20,
#16
RE: Realtime arranger software - prgram do autoakompaniamentu dedykowany dla MODX/Montage
No i problem rozwiązany Smile

Zespół z GBL okazał się wspaniały, odpisują szybko i z humorem (tak jak i z jajem napisali manual) no i do tego w punkt.

Wczoraj mi odpisali, że myśleli całą noc, ha ha ha, no uśmiałem się.
Próbowali różnych ustawień, które dałyby takie same objawy jak moje no i udało się.

Teraz to się wydaje takie proste! Dla potomnych (chociaż obiecali dodać to w manualu):

w MODX w Utility >> Advanced >> Bank Select oraz Program Changed MUSZĄ być na ON.


No to gramy.

Odpowiedz
02.10.2021, 21:19,
#17
RE: Realtime arranger software - prgram do autoakompaniamentu dedykowany dla MODX/Montage
Chyba by mi go głowy nie przyszło że możesz mieć to wyłączone Wink

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
03.10.2021, 10:48,
#18
RE: Realtime arranger software - prgram do autoakompaniamentu dedykowany dla MODX/Montage
Ha ha ha, no tym większe ukłony dla zespołu GBL Smile

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Polska instrukcja do MODX Hipisek 10 8,897 21.11.2023, 12:06
Ostatni post: szpytma@o2.pl
  Yamaha MODX garit 509 604,279 15.10.2023, 17:26
Ostatni post: bestspec
  Graj na MODX jak na keyboardzie garit 0 511 04.04.2023, 11:08
Ostatni post: garit
  MODX sustain gieniun 1 669 19.01.2023, 16:11
Ostatni post: bestspec
  Yamaha MODX/Montage z iPad Pro bestspec 1 1,869 22.11.2021, 18:14
Ostatni post: garit

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS