Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oscylatory VA
09.06.2020, 18:38,
#31
RE: Oscylatory VA
(09.06.2020, 17:01)marcinku napisał(a): Jest dobrze! Po wymianie części w zasilaczu wewnątrz instrumentu bzyczenie niemalże zniknęło. Dziękuję wszystkim za pomoc i wskazówki Smile

To dobrze że rezultat jest zadowalający Wink

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
16.11.2020, 22:12,
#32
Music  RE: Oscylatory VA
Dzień dobry Wszystkim ponownie.
Minął jakiś czas i niestety problem pojawił się z większą siłą (przynajmniej tak mi się wydaje), niż ostatnio. Zauważyłem, że te "śmieci" występują tylko w barwach, które mają słyszalne efekty po puszczeniu klawiszy. Nie mam niestety sprzętu do prof. nagrania instrumentu, ale nagrałem kilka dźwięków na trzech barwach typu lead. W pierwszym i trzecim zdecydowanie słychać brudy przy wybrzmiewaniu. W drugiej barwie, gdzie po puszczeniu klawiszy nie ma dodanego halu, dźwięk znika "czysto". Chyba jednak czeka mnie serwis  Confused
https://drive.google.com/file/d/19IO8_55...sp=sharing
Proszę o komentarz, co o tym myślicie.

Odpowiedz
16.11.2020, 22:53,
#33
RE: Oscylatory VA
(16.11.2020, 22:12)marcinku napisał(a): Dzień dobry Wszystkim ponownie.
Minął jakiś czas i niestety problem pojawił się z większą siłą (przynajmniej tak mi się wydaje), niż ostatnio. Zauważyłem, że te "śmieci" występują tylko w barwach, które mają słyszalne efekty po puszczeniu klawiszy. Nie mam niestety sprzętu do prof. nagrania instrumentu, ale nagrałem kilka dźwięków na trzech barwach typu lead. W pierwszym i trzecim zdecydowanie słychać brudy przy wybrzmiewaniu. W drugiej barwie, gdzie po puszczeniu klawiszy nie ma dodanego halu, dźwięk znika "czysto". Chyba jednak czeka mnie serwis  Confused
https://drive.google.com/file/d/19IO8_55...sp=sharing
Proszę o komentarz, co o tym myślicie.

Ewidentnie coś jest nie tak niestety. Nie chce źle wróżyć ale obawiam się że serwis będzie chciał wymieniać całą płytę główną, a nie bawić się w naprawę czegokolwiek a to może nie być opłacalne bo płyty główne kurzweila PC3 kosztują praktycznie tyle co cały używany instrument.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
17.11.2020, 07:30,
#34
RE: Oscylatory VA
CHyba zawiozę do serwisu w Krakowie. Ciekawe ile kosztuje sama wycena.

Odpowiedz
17.11.2020, 16:29,
#35
RE: Oscylatory VA
Może się też okazać że padło coś na płycie wyjściowej a wtedy koszt naprawy był by mniejszy bo taką płytę można kupić używaną za około 500-600 zł na przykład TU
To było by szczęście w nieszczęściu bo płyta główna jest o wiele droższa.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS