Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakie pianino cyfrowe?
13.10.2021, 17:58, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.10.2021, 17:58 przez doxi.)
#1
Jakie pianino cyfrowe?
Cześć,
Od jakiegoś czasu rozglądam się nad pianinem cyfrowym. Ważną cechą jest dla mnie to, by klawisze były ważone podobnie do tych w akustycznym oraz aby brzmienie było naturalne. Kompletnie nie zależy mi na dodatkach takich jak akompaniamenty czy inne brzmienia. Gdyby nie to, że często się przeprowadzam to zainwestowałabym akustyczne... Mój budżet to około 3000 zł, mogą być używane. Znalazłam model Yamaha DGX-660 B za 3000 ze statywem i pedałami, co sądzicie o tym modelu i ofercie?

Odpowiedz
13.10.2021, 18:20,
#2
RE: Jakie pianino cyfrowe?
Witaj.
Jeśli nie zależy Ci na dodatkach to DGX660 nie jest dobrym wyborem, ponieważ ten instrument to w sumie keyboard (samograj) tyle że z klawiaturą jak w pianinach cyfrowych.
Potrafisz już grać czy instrument ma być do nauki ?

Odpowiedz
13.10.2021, 19:07,
#3
RE: Jakie pianino cyfrowe?
(13.10.2021, 18:20)Valtari napisał(a): Witaj.
Jeśli nie zależy Ci na dodatkach to DGX660 nie jest dobrym wyborem, ponieważ ten instrument to w sumie keyboard (samograj) tyle że z klawiaturą jak w pianinach cyfrowych.
Potrafisz już grać czy instrument ma być do nauki ?
Gram od kilku lat, może nie profesjonalnie, ale na pewno nie od podstaw.

Odpowiedz
13.10.2021, 19:40,
#4
RE: Jakie pianino cyfrowe?
W budżecie około 3 tys wybrałbym pomiędzy Yamahą P125 a Rolandem Fp30x. Ten Roland to nowy model i może udało by się gdzieś kupić w dobrej cenie poprzednika Fp30. To typowe pianina cyfrowe. Które lepsze musisz niestety ocenić sam, ich brzmienie się różni, na YouTube są filmy porównujące te instrumenty. Co do pracy klawiatury to koniecznie musisz ograć w sklepie. Są zupełnie inne w odczuciach gry, ta z Rolanda jest uznawana za lepszą, pozwalającą lepiej kontrolować dynamikę gry. Ale może sie okazać że Tobie lepiej leży ta z Yamahy, dlatego koniecznie trzeba ograć obie i nie kupować w ciemno.

Odpowiedz
13.10.2021, 21:08,
#5
RE: Jakie pianino cyfrowe?
(13.10.2021, 19:40)Valtari napisał(a): W budżecie około 3 tys wybrałbym pomiędzy Yamahą P125 a Rolandem Fp30x. Ten Roland to nowy model i może udało by się gdzieś kupić w dobrej cenie poprzednika Fp30. To typowe pianina cyfrowe. Które lepsze musisz niestety ocenić sam, ich brzmienie się różni, na YouTube są filmy porównujące te instrumenty. Co do pracy klawiatury to koniecznie musisz ograć w sklepie. Są zupełnie inne w odczuciach gry, ta z Rolanda jest uznawana za lepszą, pozwalającą lepiej kontrolować dynamikę gry. Ale może sie okazać że Tobie lepiej leży ta z Yamahy, dlatego koniecznie trzeba ograć obie i nie kupować w ciemno.
A co z takim Kawai KDP-110? Jest trochę droższe, ale widziałam dobre opinie o KDP-90, lecz trudno o jego dostępność. Czy jest warty swoich pieniędzy?

Odpowiedz
14.10.2021, 22:13,
#6
RE: Jakie pianino cyfrowe?
Nie wspominałem o Kawai ze względu właśnie na dostępność. KDP oczywiście jak najbardziej warte polecenia. Wątków jak Twój było już na tym forum sporo i najczęściej kończyło się zakupem Rolanda lub Yamahy bo Kawai nie udało się zdobyć. Kawai robi świetne klawiatury do pianin cyfrowych (z resztą do instrumentów akustycznych też) a co do brzmienia, to podobnie jak u konkurencji czyli kwestia gustu.

Osobom potrafiącym grać jest znacznie łatwiej od tych którzy dopiero zamierzają rozpocząć naukę. Potrafisz ograć instrument i ocenić go według własnych preferencji. Idealnie byłoby ograć wszystkie trzy, a przynajmniej dwa żeby mieć jakieś porównanie. Dlatego odwiedziny w jakimś dobrze zaopatrzonym sklepie konieczne.

Odpowiedz
14.10.2021, 22:23,
#7
RE: Jakie pianino cyfrowe?
Dodał bym jeszcze jednego Rolanda czyli Fp10. Ma taką samą klawiaturę co w Fp30 ale mniej brzmień i mniejszą polifonię. Jest oczywiście tańszy.

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pianino cyfrowe na początek iskierkowo3@gmail.com 3 532 15.02.2024, 21:38
Ostatni post: Valtari
  Pianino cyfrowe no name smallhill 2 398 01.12.2023, 00:31
Ostatni post: Valtari
  Pianino cyfrowe do 5000-5500 Evcia80 5 803 21.11.2023, 19:13
Ostatni post: klezmer_stg
Information Jakie wymagania sprzętowe komputera do klawiatury midi komodo83 9 1,577 02.10.2023, 20:09
Ostatni post: klezmer_stg
  Pianino cyfrowe dla dziecka... toniq 17 9,904 25.04.2023, 09:50
Ostatni post: tata

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS