Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak zmotywować dziecko do gry na painine?
20.01.2017, 11:42,
#1
Jak zmotywować dziecko do gry na painine?
Mam do Was takie oto pytanko jak w temacie?
Nie wiem co robić, bo córa mi się buntuje. Wiem, że ma talent i szkoda by było to zaprzepaścić. Gra już pond 3 lata i dotychczas nie było problemów zawsze bardzo lubiła ćwiczyć. Teraz trzeba ją gonić do tego, a tego nie chcę robić bo wiem, że na siłę muzyka się nie zrobi. Może macie jakieś pomysły jak 10 lat-kię zachęcić do ćwiczeń?

Odpowiedz
20.01.2017, 12:00,
#2
RE: Jak zmotywować dziecko do gry na painine?
Mój ojciec miał na to dość specyficzny sposób: siadał przy instrumencie i jednym palcem próbował grać coś co aktualnie ja męczyłem (dodam, że mój ojciec słuch ma, ale nigdy się nie kształcił) od czasu do czasu fałszując lub dorabiając coś od siebie. Wtedy przybiegałem ja i mówiłem, że to nie tak. On na to: a jak? I ja pokazywałem. Wtedy po angielsku się usuwał, a ja jak już siedziałem przy instrumencie to jechałem z materiałem. Doceniam to do dziś.

Hardware: Roland FA 08, Kurzweil PC361, Yamaha DGX-670, Arturia Beatstep, Focusrite Scarlett Studio 2nd Gen., Behringer XR18, Native Instruments Komplete Audio 6, JBL LSR 306p
Software: Native Instruments Komplete 13, Arturia V Collection 8, Hauptwerk, Yoshimi, ZynAddSubFX, Addictive Keys Studio Grand
Odpowiedz
20.01.2017, 12:56,
#3
RE: Jak zmotywować dziecko do gry na painine?
Jeśli chodzi do Szkoły Muzycznej, to może pogadać z nauczycielem instrumentu, który coś doradzi albo jak On nie domaga, to może zmienić nauczyciela, choć to dość skrajna decyzja. Może zmiana repertuaru, na bardziej lekki i przyjemny a z czasem pojawi się poważniejszy? Równie dobrze można też dziecko zmotywować pójściem na jakieś koncerty dobrych pianistów albo zorganizowaniem w domu wizyty jakiegoś zaprzyjaźnionego muzyka, który coś fajnie zagra i zachęci córę do muzykowania. To co pisał zagoor, to dobry sposób - takie psychologiczne tricki znakomicie działają.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
20.01.2017, 14:03,
#4
RE: Jak zmotywować dziecko do gry na painine?
Super, dzięki chłopaki naprawdę fajne triki. Jak ktoś coś jeszcze będzie miał do dodania to jak najbardziej proszę. Pomysłów nigdy za dużo Smile

Odpowiedz
20.01.2017, 19:04,
#5
RE: Jak zmotywować dziecko do gry na painine?
Ze mną było podobnie. Nie chciałem grać menuetów, scherz itp. Więc po 4 latach ojciec postanowił spróbować z prywatnymi lekcjami, bo w szkole nie mogli zmienić programu. Pomogło bardzo, pojawiły się elementy Jazzu a klasyka była wybierana bardziej melodyjna i oczywiście utwory dostosowane indywidualnie do aktualnego poziomu możliwości.

Odpowiedz
24.01.2017, 20:30,
#6
RE: Jak zmotywować dziecko do gry na painine?
Tak jak koledzy sugerowali, zdecydowanie zmień repertuar. Niech próbuje grać to co słuchają jej rówieśnicy. Muzyka ma bawić i dawać przyjemność. Ja nigdy się nie przymuszałem do grania, grałem i próbowałem grać to co aktualnie lubiłem słuchać. Wierzcie lub nie, ale jako 12-latek uczyłem się grać oxygene i Ransevous Jarre'a i Pulsar czy Chariots of Fire Vangelis'a. Dlatego do dzisiaj kocham grać na syntezatorach. Ale fakt jestem samoukiem bez szkoły muzycznej, zatem możesz z dystansem odebrać moje rady Smile .

Pozdrawiam,

Azz

Kurzweil PC3K8+Kore64||Yamaha AN1X, CS1X||Waldorf Rocket, Streichfett, Pulse 2||Roland Juno-X, SH-4D, JV-1010+SR_98||KORG R3, Wavestate, 05/RW, X5DR, Monotron+Delay+Duo||Alesis SR18 i AirFX||KAWAI Q80||Novation Bass Station II ||Strymon BigSky||VSTi(KORG Legacy, Spectrasonics Omnisphere,Alpha-Ray)||Apple MacMini+Logic 9 Pro||PC+Cubase 12 Pro.
Odpowiedz
21.02.2018, 10:51, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.02.2018, 10:53 przez Qaroll.)
#7
RE: Jak zmotywować dziecko do gry na painine?
Mnie w wieku 8 lat zniechęcił właśnie repertuar. No może stara rozstrojona Calisia stojąca w szkole też się do tego przyczyniła Smile Dopiero mając 15 lat wróciłem do grania, bo mi ktoś przypadkiem pokazał, jak fajne rzeczy można grać na fortepianie.

Kluczem do motywacji dla dziecka jest, niestety, chęc zaimponowania rówieśnikom. Jeśli koledzy i koleżanki robią wielkie oczy i mówią 'Woooow', kiedy dzieciak im coś zagra, wtedy nie trzeba motywowania przez rodziców. Gorzej, kiedy rówieśnicy grają na komputerze albo biegają za piłką, a pianino uważają za dziwaczną fanaberię. Niech się córka nauczy kilku piosenek, które 'lecą w radiu', może pomóc - bo otoczenie trudno zmienić.

Klawiszowy samouk. Pop, soul, jazz i worship Angel
Roland FP10, Pianoteq (Electric Pianos, Steinway B, Steingraeber, YC5), Ravenscroft 275, Garritan CFX Lite, Emberton Walker 1955, Addictive Keys Modern Upright
Odpowiedz
21.02.2018, 16:03,
#8
RE: Jak zmotywować dziecko do gry na painine?
(21.02.2018, 10:51)Qaroll napisał(a): Kluczem do motywacji dla dziecka jest, niestety, chęc zaimponowania rówieśnikom. Jeśli koledzy i koleżanki robią wielkie oczy i mówią 'Woooow', kiedy dzieciak im coś zagra, wtedy nie trzeba motywowania przez rodziców.

To prawda, dzisiaj to chyba niestety ale najlepszy bodziec dla dzieciaków - dostać na fejsie dużo lajków od kolegów/koleżanek Wink

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
20.07.2022, 17:43,
#9
RE: Jak zmotywować dziecko do gry na painine?
Hej, moje dwie córki zupełnie zmieniły podejście, kiedy okresliłyśmy cele nauki.
Jedziemy schematem ABRSM. To taki brytyjski program gdzie grade 8 i ABRSM Diploma to równoważnik polskiej szkoły muzycznej drugiego stopnia. Grade 5-6 to będzie Polska szkoła muzyczna I st. Polecam zapoznać się z ich sylabusem. Są fajne utwory. Na każdy kolejny stopień obowiązują 3 lub 4 utwory odpowiednio z list A, B i C. Wszystkie utwory są fajne. Sylabus dostępny na ich stronie internetowej. Po zrobieniu jednego stopnia obydwie nie mogą się doczekać kolejnego. Inwestuję raz w roku po 40-50zł na nową książeczkę z nutami, pachnącą farbą drukarską co odbierają jako nagrodę a nie karę. System działa sprawnie już od 5-6 lat pomimo rozpoczynającego się okresu dojrzewania. Dodatkowym motywatorem jest możliwość nagrania gotowych utworów i opublikowania na utubie. Proszę sobie obejrzeć:

https://www.youtube.com/watch?v=SbBBAZxR...4UQ7veH9VP

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nauka gry na pianinie Fiftol 0 4,938 21.10.2022, 11:28
Ostatni post: Fiftol
  Nauka na pianinie czy keyboardzie? Siabal 10 4,247 16.09.2022, 07:00
Ostatni post: Valtari
  Ile ćwiczyć na pianinie ? Rychubil 8 7,046 26.10.2021, 07:12
Ostatni post: xmcpl
  Rozpoczęcie nauki gry na pianinie Teraxis 11 16,660 20.12.2020, 12:32
Ostatni post: Valtari
  Jak nauczyć się grać na pianinie cyfrowym Elmuzyk 7 15,963 19.04.2016, 15:45
Ostatni post: Azzorek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS