Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nord Stage 2 - Live Mode
13.11.2021, 19:47,
#1
Nord Stage 2 - Live Mode
Cześć,

Mam jedno pytanie, może ktoś już się z tym spotkał. W trybie live mode (Nord Stage 2) zapisałem sobie swoje brzmienia i w momencie kiedy przełączam pomiędzy nimi trzymając pedał Sustain żeby brzmiały one giną. Mam ustawiony set live mode 1, wciskam 2 i pierwszy natychmiast ginie a chce żeby brzmiał w tle... Może ktoś wie jak to zmienić, aby jeden set w momencie przełączania nakładał się (brzmiał) z drugim?

z góry dziękuję,

Daniel

Odpowiedz
13.11.2021, 21:41,
#2
RE: Nord Stage 2 - Live Mode
(13.11.2021, 19:47)dciepiel napisał(a): Cześć,

Mam jedno pytanie, może ktoś już się z tym spotkał. W trybie live mode (Nord Stage 2) zapisałem sobie swoje brzmienia i w momencie kiedy przełączam pomiędzy nimi trzymając pedał Sustain żeby brzmiały one giną. Mam ustawiony set live mode 1, wciskam 2 i pierwszy natychmiast ginie a chce żeby brzmiał w tle... Może ktoś wie jak to zmienić, aby jeden set w momencie przełączania nakładał się (brzmiał) z drugim?

z góry dziękuję,

Daniel

A jesteś pewien że twój Nord ma taką funkcję? Nie ucinanie brzmienia podczas przełączania nie jest aż takie powszechne i nie wszystkie instrumenty to mają. Mój Kurzwail to akurat ma i nie widziałem w opcjach aby dało sie to wyłączyć, więc u ciebie może po prostu tego nie ma.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
14.11.2021, 08:48,
#3
RE: Nord Stage 2 - Live Mode
Na stronie Norda jest ta funkcja wymieniona w nowościach dla modelu Stage 3, więc Stage 2 musi jej nie mieć.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
14.11.2021, 21:13,
#4
RE: Nord Stage 2 - Live Mode
(13.11.2021, 21:41)bestspec napisał(a):
(13.11.2021, 19:47)dciepiel napisał(a): Cześć,

Mam jedno pytanie, może ktoś już się z tym spotkał. W trybie live mode (Nord Stage 2) zapisałem sobie swoje brzmienia i w momencie kiedy przełączam pomiędzy nimi trzymając pedał Sustain żeby brzmiały one giną. Mam ustawiony set live mode 1, wciskam 2 i pierwszy natychmiast ginie a chce żeby brzmiał w tle... Może ktoś wie jak to zmienić, aby jeden set w momencie przełączania nakładał się (brzmiał) z drugim?

z góry dziękuję,

Daniel

A jesteś pewien że twój Nord ma taką funkcję? Nie ucinanie brzmienia podczas przełączania nie jest aż takie powszechne i nie wszystkie instrumenty to mają. Mój Kurzwail to akurat ma i nie widziałem w opcjach aby dało sie to wyłączyć, więc u ciebie może po prostu tego nie ma.

Wydawało mi się, że o to raczej chodzi w live mode, które służy głównie dogrania na żywo a więc przełączania w trakcie pomiędzy setami... Ale mogę się mylić... no to kiszka... Dzięki...

Odpowiedz
14.11.2021, 21:26,
#5
RE: Nord Stage 2 - Live Mode
Witam Wink

w prawdzie Nordem się jeszcze nigdy dokładniej nie zajmowałem (chyba będę musiał to zrobić, może jakiegoś Nord Wave 2 kupię pod choinkę.. Big Grin ), z tego co wiem to Twój Stage 2 powinien mieć funkcję Morphing, a więc powiedzmy takie "soft-przełączanie w trakcie grania pomiędzy setami". Z pewnością to nie to samo o co pytałeś, jednak może i wystraczy...

Pozdrawiam

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS