Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Monitory studyjne jako mały system nagłośnieniowy
03.12.2021, 15:31,
#1
Monitory studyjne jako mały system nagłośnieniowy
Witajcie!

Posiadam dwie pary monitorów studyjnych, KRK Rokit 6 oraz Alesis M1 Active Mk2. Jedne mam zabudowane w mojej konsoli organowej, a drugie używam w domowym studio, do słuchania muzyki i ćwiczenia na stage pianie. Głośniki wydają się mieć sporą moc i brzmią bardzo dobrze. Zastanawiałem się, czy można takich głośników używać sporadycznie do nagłośnienia klawisza w kameralych salkach, salkach parafialnych czy małych kościółkach. Czy ktoś z WAs próbował takiego rozwiązania? Oczywiscie musialbym zaopatrzyc w jakies statywy oraz trochę kabelków Smile

Pozdrawiam

Odpowiedz
05.12.2021, 13:40,
#2
RE: Monitory studyjne jako mały system nagłośnieniowy
Witaj,
wg. mnie KRK R. 6 skonstruowane są - jak już sama nazwa "monitory studyjne" mówi - raczej do studia, oczywiście: To niby "też tylko głośnik" i dlaczego nie użyć do tego o czym piszesz. Wink Jednak uwaga - jego konstrukcja z poglądu technicznego nie pozwala na stałe, duże obciążenie elektryczne już z samego faktu, że radiator chłodzący wzmacniacz zabudowany jest wewnątrz obudowy. Przy dłuższym i wysokim nagłośnieniu mogło by dojść do przegrzania i wyłączenia systemu, nie mówiąc już o ewt. zniszczeniu podzespołów elektroniki wzmacniacza.
Typowe głośniki "na scenę" rozozpozasz po pierwsze po radiatorach (aluminiowe żeberka), które widoczne są z tyłu głośnika a więc chłodzenie przez otaczające powietrze z zewnątrz.
Oczywiście nie wiem jak głośno chcesz grać (jak duże pomieszczenie), KRK 6 to fajne głośniki (G2 lub G3?), mnie osobiście było by ich trochę szkoda narażać na ryzyko zniszczenia jak powyżej opisałem. Tych Alesis nie znam, jednak myślę że sprawa będzie podobna.

Wink

Odpowiedz
05.12.2021, 22:38, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.12.2021, 22:51 przez Feather.)
#3
RE: Monitory studyjne jako mały system nagłośnieniowy
(05.12.2021, 13:40)Adi napisał(a): Witaj,
wg. mnie KRK R. 6 skonstruowane są - jak już sama nazwa "monitory studyjne" mówi - raczej do studia, oczywiście: To niby "też tylko głośnik" i dlaczego nie użyć do tego o czym piszesz. Wink Jednak uwaga - jego konstrukcja z poglądu technicznego nie pozwala na stałe, duże obciążenie elektryczne już z samego faktu, że radiator chłodzący wzmacniacz zabudowany jest wewnątrz obudowy. Przy dłuższym i wysokim nagłośnieniu mogło by dojść do przegrzania i wyłączenia systemu, nie mówiąc już o ewt. zniszczeniu podzespołów elektroniki wzmacniacza.
Typowe głośniki "na scenę" rozozpozasz po pierwsze po radiatorach (aluminiowe żeberka), które widoczne są z tyłu głośnika a więc chłodzenie przez otaczające powietrze z zewnątrz.
Oczywiście nie wiem jak głośno chcesz grać (jak duże pomieszczenie), KRK 6 to fajne głośniki (G2 lub G3?), mnie osobiście było by ich trochę szkoda narażać na ryzyko zniszczenia jak powyżej opisałem. Tych Alesis nie znam, jednak myślę że sprawa będzie podobna.

Mam G3. Niestety chyba nie znajdę złotego środka. Alesisy mają 14 lat i dają radę, ale już je naprawiałem. Chyba, że jak mi już całkiem padną to się pomyśli nad czymś nowym. Na thomannie znalazłem taki zestaw 2.1: https://www.thomann.de/pl/ld_systems_dave_8_xs.htm
 Ale jak to sprawdzi się w domowym studio, nie mam pojęcia [Obrazek: smile.gif]
Pozdro

Odpowiedz
05.12.2021, 23:02,
#4
RE: Monitory studyjne jako mały system nagłośnieniowy
(05.12.2021, 22:38)Feather napisał(a): Mam G3. Niestety chyba nie znajdę złotego środka. Alesisy mają 14 lat i dają radę, ale już je naprawiałem. Chyba, że jak mi już całkiem padną to się pomyśli nad czymś nowym. Na thomannie znalazłem taki zestaw 2.1: https://www.thomann.de/pl/ld_systems_dave_8_xs.htm
 Ale jak to sprawdzi się w domowym studio, nie mam pojęcia [Obrazek: smile.gif]
Pozdro

Pasmem przenoszenia nie powalają niestety.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
05.12.2021, 23:16, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.12.2021, 23:20 przez Adi.)
#5
RE: Monitory studyjne jako mały system nagłośnieniowy
Witaj ponownie,

z danych techn. tu sprawa wygląda już ok - dobry wybór, cena też ok. 300W powinno całkowicie wystarczyć, no... chyba że chcesz gdzieś na stadionie występować... wtedy też za mało.. Big Grin *żart*
No i przede wszystkim: Radiator na zewnątrz.

W domowym studio jak na mój (wybity) słuch by się ewt. nie sprawdziły, do porównania:

KRK 6 - 38Hz -> 34kHz
LD - 45Hz -> 19kHz

Jednak - przy głośnej muzyce i tak tego nikt nie usłyszy.. byle głośno. Wink

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mały podróżny keyboard - a może klawiatura midi + laptop? lipek 0 255 13.10.2023, 10:46
Ostatni post: lipek
Sad Monitory do Stage Piano wujek33 4 2,312 23.02.2022, 23:07
Ostatni post: Silver_90
  poszukiwany syntezator jako dodatkowy sprzęt d.galazka 9 10,655 10.08.2019, 11:52
Ostatni post: pawelsz
  Pianino do nauki ale i jako kontroler MIDI qnewbie 7 14,774 22.01.2019, 18:59
Ostatni post: qnewbie
  RD2000 jako pierwszy cyfrowy instrument..? mirimo 6 9,968 06.08.2018, 10:45
Ostatni post: Rychubil

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS