Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pianino cyfrowe/syntezator dla początkującej
03.01.2022, 10:56, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.01.2022, 10:59 przez kamilax00.)
#1
Pianino cyfrowe/syntezator dla początkującej
Hej. Wróciła do mnie ostatnio pasja sprzed paru lat i znowu chciałabym zacząć grać na pianinie. Chodziłam kiedyś przez 4 miesiące na cotygodniowe lekcje i pianina i pobrzdękiwałam trochę w domu na lichym keyboardzie za 300zł. Uczyłam się głównie suchego grania z nut i było to bardzo dawno temu więc swój poziom oceniam na typowego świeżaka. 

Jedyne czego chcę to czerpać radość z grania i progresować w swoich małych umiejętnościach. Nie zależy mi na dodatkowych funkcjach czy dużej ilości brzmień. Grałabym głównie utworu w tym stylu
love like you
ladybug theme song

ale również coś z muzyki klasycznej i jazzu. Również chciałabym liznąć trochę teorii muzyki

Jeśli chodzi o budżet to raczej dość ograniczony - Nie mam konkretnej kwoty, ale wiem, że moi rodzice byliby bardzo sceptycznie nastawieni; muszę sama uzbierać całą lub większą część kwoty. Myślę, że max to 3-4k. Stąd moje pytanie czy nie opłacałoby się bardziej kupować sprzęt używany? Czy w jakikolwiek odczuwa się to podczas gry? Dziękuje bardzo za każdą odpowiedź. Heart
W ogóle czym się różni syntezator od pianina cyfrowego? Huh

Odpowiedz
03.01.2022, 22:32,
#2
RE: Pianino cyfrowe/syntezator dla początkującej
Witaj.
Skoro zależy Tobie głównie na brzmieniu pianina czy fortepianu i chcesz rozwijać swoje umiejętności a raczej rozpocząć naukę na nowo, to nie ma co zawracać sobie głowy syntezatorem i skupić się na pianinach cyfrowych. Pianina cyfrowe starają się naśladować brzmienie oraz pracę klawiatury pianina akustycznego. Co prawda daleko im do akustycznego wzorca, szczególnie jeśli rozpatrujemy budżetowe modele, ale pozwalają uzyskać pewien kompromis osobom, które nie mają możliwości posiadania pianina akustycznego a tym bardziej fortepianu.

Jeśli chodzi o używane instrumenty to można rozważyć, ale w miarę młode egzemplarze, powiedzmy dwu, trzy letnie i trzeba dokładnie sprawdzić instrument przed zakupem. Absolutnie nie kupować w ciemno nawet jeśli sprzedający będzie zapewniał że instrument jest w idealnym stanie.
Może okazać się że klawiatura nie pracuje prawidłowo a sprzedający oceniał jedynie po wyglądzie zewnętrznym, dodatkowo sam osobiście nie grał na nim.

Czy masz miejsce aby postawić instrument mebelkowy, taki jak ten ?
https://www.thomann.de/pl/yamaha_ydp_144_wh_arius.htm

Odpowiedz
04.01.2022, 08:10,
#3
RE: Pianino cyfrowe/syntezator dla początkującej
(03.01.2022, 22:32)Valtari napisał(a): Witaj.
Skoro zależy Tobie głównie na brzmieniu pianina czy fortepianu i chcesz rozwijać swoje umiejętności a raczej rozpocząć naukę na nowo, to nie ma co zawracać sobie głowy syntezatorem i skupić się na pianinach cyfrowych. Pianina cyfrowe starają się naśladować brzmienie oraz pracę klawiatury pianina akustycznego. Co prawda daleko im do akustycznego wzorca, szczególnie jeśli rozpatrujemy budżetowe modele, ale pozwalają uzyskać pewien kompromis osobom, które nie mają możliwości posiadania pianina akustycznego a tym bardziej fortepianu.

Jeśli chodzi o używane instrumenty to można rozważyć, ale w miarę młode egzemplarze, powiedzmy dwu, trzy letnie i trzeba dokładnie sprawdzić instrument przed zakupem. Absolutnie nie kupować w ciemno nawet jeśli sprzedający będzie zapewniał że instrument jest w idealnym stanie.
Może okazać się że klawiatura nie pracuje prawidłowo a sprzedający oceniał jedynie po wyglądzie zewnętrznym, dodatkowo sam osobiście nie grał na nim.

Czy masz miejsce aby postawić instrument mebelkowy, taki jak ten ?
https://www.thomann.de/pl/yamaha_ydp_144_wh_arius.htm
dziękuję ślicznie za odpowiedź!

Rozumiem. Czy wady te mogą być w jakiś sposób ukryte? Tzn. czy ja jako laik po ograniu będę w stanie wykryć ewentualne wady?

Tak mam, właśnie myślałam bardziej o takim mebelkowym bo prezentują się rewelacyjnie.

Odpowiedz
04.01.2022, 22:45,
#4
RE: Pianino cyfrowe/syntezator dla początkującej
Klawiatury w pianinach cyfrowych po pewnym czasie mogą dawać objawy zużycia. Hałasy, stukanie słyszalne przy naciśnięciu niektórych klawiszy, nierówna klawiatura (część klawiszy minimalnie wyżej lub niżej w porównaniu z pozostałymi). Ta ostatnia wada zdarza się również w nowych instrumentach.

Jeśli zainteresuje Ciebie jakaś konkretna oferta, to należy poprosić o jak najwięcej zdjęć klawiatury jak i elementów "meblowych"
Jeżeli instrument na zdjęciach nie ma żadnych skaz i widocznych uszkodzeń można umówić się na sprawdzenie instrumentu. Wówczas sprawdzamy dokładnie klawiaturę. Na wyłączonym instrumencie naciskamy każdy klawisz osobno i sprawdzamy czy wszystkie pracują jednakowo, czy po naciśnięciu któregoś nie odzywa się jakiś niepokojący dźwięk. Można też "zagrać" bez dźwięku, nacisnąć różne losowo wybrane akordy. Potem to samo przy włączonym instrumencie. Sprawdzić czy któryś klawisz nie wyzwala głośniej brzmienia. Sprawdzić zarówno na wbudowanym nagłośnieniu jak i na słuchawkach, posłuchać czy nie trzeszczy przy dynamiczniejszym graniu. To wszystko nazywamy po prostu ograniem instrumentu. Potem sprawdź działanie przycisków na panelu, szczególnie te najczęściej używane czyli od zmiany brzmienia. Zobacz czy któryś nie wymaga mocniejszego naciśnięcia albo czy w ogóle wywołuje jakąś zmianę.
Odpuść sobie instrumenty starsze niż trzy lata, tak będzie bezpieczniej.

Odpowiedz
06.01.2022, 11:43,
#5
RE: Pianino cyfrowe/syntezator dla początkującej
(04.01.2022, 22:45)Valtari napisał(a): Klawiatury w pianinach cyfrowych po pewnym czasie mogą dawać objawy zużycia. Hałasy, stukanie słyszalne przy naciśnięciu niektórych klawiszy, nierówna klawiatura (część klawiszy minimalnie wyżej lub niżej w porównaniu z pozostałymi). Ta ostatnia wada zdarza się również w nowych instrumentach.

Jeśli zainteresuje Ciebie jakaś konkretna oferta, to należy poprosić o jak najwięcej zdjęć klawiatury jak i elementów "meblowych"
Jeżeli instrument na zdjęciach nie ma żadnych skaz i widocznych uszkodzeń można umówić się na sprawdzenie instrumentu. Wówczas sprawdzamy dokładnie klawiaturę. Na wyłączonym instrumencie naciskamy każdy klawisz osobno i sprawdzamy czy wszystkie pracują jednakowo, czy po naciśnięciu któregoś nie odzywa się jakiś niepokojący dźwięk. Można też "zagrać" bez dźwięku, nacisnąć różne losowo wybrane akordy. Potem to samo przy włączonym instrumencie. Sprawdzić czy któryś klawisz nie wyzwala głośniej brzmienia. Sprawdzić zarówno na wbudowanym nagłośnieniu jak i na słuchawkach, posłuchać czy nie trzeszczy przy dynamiczniejszym graniu. To wszystko nazywamy po prostu ograniem instrumentu. Potem sprawdź działanie przycisków na panelu, szczególnie te najczęściej używane czyli od zmiany brzmienia. Zobacz czy któryś nie wymaga mocniejszego naciśnięcia albo czy w ogóle wywołuje jakąś zmianę.
Odpuść sobie instrumenty starsze niż trzy lata, tak będzie bezpieczniej.
Dziękuję naprawdę za wszystkie porady i wskazówki oraz za poświęcony czas.Smile Do zakupu pianina pewnie trochę czasu, ale przynajmniej wiem co wtedy zrobić.

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Perkusja dla 9-latka. celgz 4 594 21.02.2024, 18:42
Ostatni post: celgz
  Prośba o poradę - syntezator rav88 12 581 21.02.2024, 00:32
Ostatni post: rav88
  Pianino cyfrowe na początek iskierkowo3@gmail.com 3 531 15.02.2024, 21:38
Ostatni post: Valtari
  Czy Roland FP-E50 to dobry wybór dla początkującego? pga 8 1,182 15.12.2023, 01:08
Ostatni post: pga
  Pianino cyfrowe no name smallhill 2 395 01.12.2023, 00:31
Ostatni post: Valtari

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS