Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tyros 2 problem ze stylami
12.01.2022, 08:01,
#1
Tyros 2 problem ze stylami
Witam wszystkich. Zacznę tak że miałem dosyć długą przerwę w graniu, kilka ładnych lat. Moim ostatnim klawiszem była Yamaha psr-s670. Miałem pełno styli do niej. Wszystko działało bez problemowym. Zachciało mi się powrotu, a że wzrok już nie ten i dochodzi sprawa finansów, zakupiłem sobie Tyrosa 2 z dyskiem twardym w bardzo dobrym stanie, w przystępnej cenie. I przede wszystkim z dużym wyświetlaczem. Tak szczerze mówiąc zawsze chciałem mieć ten model. I co się okazało. Okazało się że większość moich styli nie działa na tyrosie. Wyskakuje informacja że styl nie mógł być poprawnie załadowany czy coś takiego. Wszystkie pliki mają rozszerzenie sty., nawet nazwy poskracalem. O co może chodzić? Przecież to są wszystko style do Yamahy. Czy trzeba je jakoś konwertować żeby zadziałały na tyrosie 2? Bardzo proszę o jakieś wskazówki. Pozdrawiam.

Odpowiedz
12.01.2022, 08:19,
#2
RE: Tyros 2 problem ze stylami
Style z T2 pasują do T3 ale ale w tą drugą stronę to nie zawsze działa...
Jak masz styl z gienosa - to na bank nie pójdzie na T2 - możliwe że ingerencja w jakimś programie pomoże- ale tu już ja nie pomogę Wink

Odpowiedz
12.01.2022, 08:47,
#3
RE: Tyros 2 problem ze stylami
Chodzi mi o style z psr-sxxx. Niby produkcja tyrosa 2 zaczęła się 3 lata wcześniej niż psr s670 ale czy to aż taka różnica żeby style z psr nie podeszły do tyrosa 2? Z tyrosa 3 to wiem że nie podejdą bo tam jest inne rozszerzenie stylu. Ale nawet wystarczyło zmienić prs na sty i moja poprzednia psr-s670 bez problemu je czytała.

Odpowiedz
12.01.2022, 09:43,
#4
RE: Tyros 2 problem ze stylami
Jak chcesz to mogę spróbować przekonwertować styl z PSR dla Tyros2 bo mam soft który powinien sobie z tym poradzić i sprawdzisz czy będzie działać. W tym celu podeślij mi jakiś styl który ci nie działa.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
12.01.2022, 10:41,
#5
RE: Tyros 2 problem ze stylami
(12.01.2022, 09:43)bestspec napisał(a): Jak chcesz to mogę spróbować przekonwertować styl z PSR dla Tyros2 bo mam soft który powinien sobie z tym poradzić i sprawdzisz czy będzie działać. W tym celu podeślij mi jakiś styl który ci nie działa.
Ok. Jak mam to zrobić?

Odpowiedz
12.01.2022, 22:01,
#6
RE: Tyros 2 problem ze stylami
(12.01.2022, 10:41)holek122 napisał(a):
(12.01.2022, 09:43)bestspec napisał(a): Jak chcesz to mogę spróbować przekonwertować styl z PSR dla Tyros2 bo mam soft który powinien sobie z tym poradzić i sprawdzisz czy będzie działać. W tym celu podeślij mi jakiś styl który ci nie działa.
Ok. Jak mam to zrobić?
 
Wrzuć plik na dowolny portal do udostępniania plików (wetransfer, miediafire, mega itp) i podaj link do pobrania.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
13.01.2022, 20:21,
#7
RE: Tyros 2 problem ze stylami
(12.01.2022, 09:43)bestspec napisał(a): Jak chcesz to mogę spróbować przekonwertować styl z PSR dla Tyros2 bo mam soft który powinien sobie z tym poradzić i sprawdzisz czy będzie działać. W tym celu podeślij mi jakiś styl który ci nie działa.
Udało mi się przekonwertować style. Działają. Tyros je czyta. Tylko że muszę nad nimi posiedzieć i ustawić wszystko pod klawisz bo nie brzmią tak jak bym sobie tego życzył.

Odpowiedz
13.01.2022, 21:59,
#8
RE: Tyros 2 problem ze stylami
Dobrze było by jak byś się podzielił z innymi jak ci się udało rozwiązać problem, to może przyda się ten wątek też komuś innemu z podobnym problemem.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
18.01.2022, 16:23,
#9
RE: Tyros 2 problem ze stylami
(13.01.2022, 21:59)bestspec napisał(a): Dobrze było by jak byś się podzielił z innymi jak ci się udało rozwiązać problem, to może przyda się ten wątek też komuś innemu z podobnym problemem.
Udało mi się znaleźć program style2converter i tym programem przekonwertowałem moje style z s670 na format tyrosa. Chociaż to dziwne bo i Tyros 2 i s670 mają style w formacie sff1. Dopiero od tyrosa 3 style były w sff2. No ale się udało. Ale żeby te style jeszcze dobrze brzmiały to trzeba poświęcić dużo wolnego czasu przy Tyrosie 2. Dopiero zaczynam zabawę w tworzenie nowych styli od zera. Można by powiedzieć że po kilku letniej przerwie uczę się od nowa.

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  tyros1 problem z akompanimentem taraminer 3 2,925 26.09.2020, 00:19
Ostatni post: Valtari
  Yamaha tyros- Problem z przyciskiem ,,1" Malis 0 4,131 29.03.2017, 16:37
Ostatni post: Malis

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS