Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tanie Pianino z wyjściami Liniowymi
20.02.2022, 21:30,
#1
Tanie Pianino z wyjściami Liniowymi
Witam przejdę do sedna,
Potrzebuję kupić pianino cyfrowe ze słuszną klawiaturą, która pozwoli córce stawiać swoje pierwsze kroki.

Przeczytałem kilka tematów i wytypowałem:

Roland FP10/FP30x

Yamaha p125

Orla stage studio

Nie zalazłem informacji na temat ostatniej propozycji.

Co to za klawiatura Graded Hammer Action Keys,

Kusi mnie cena ORLA oraz ilość wyjść liniowych jest Line OUT L i P oraz 2 wyjścia słuchawkowe no i moduł bluetooth.

W przyszłości chciałbym móc używać instrumentu wraz zewnętrznym multiefektem.



Czy Polifonia 64 jest wystarczająca?

Odpowiedz
21.02.2022, 01:27,
#2
RE: Tanie Pianino z wyjściami Liniowymi
Roland FP10 nie ma wyjść liniowych, FP30x już ma.
Klawiatura Rolanda nadaje się zarówno do stawiania pierwszych kroków jak i dla bardziej zaawansowanych muzyków. Gra się przyjemnie, można wyzwolić wiele poziomów dynamiki.

Yamaha P125 również świetnie sprawdzi się dla początkującej osoby, jednak trzeba mieć świadomość że po max trzech latach nauki dalszy rozwój umiejętności będzie wymagał zmiany instrumentu na taki z bardziej zaawansowaną klawiaturą.

Na Orla Stage Studio nie grałem, więc nie mam wiedzy na temat pracy klawiatury. Brzmienie z prezentacji na Youtube niezbyt mnie przekonuje, bardzo ostry mocny atak, prawie jak w klawesynie.

Polifonia 64 to minimum które wystarczy, o ile nie będzie się grało z ciągle wciśniętym pedałem sustain.

Odpowiedz
22.02.2022, 20:21,
#3
RE: Tanie Pianino z wyjściami Liniowymi
Dzięki za odpowiedź. Byłem wczoraj w muzycznym obejrzeć fp30x.
Sprzedawca proponował casio px s 1100 jako "lepsza" alternatywa dla fp30x. Casio ma lepiej wypadać brzmieniowo na tle przebasowanego Rolanda tzn dźwięk zmienia charakter z czasem wybrzmiewania, podczas gdy Roland po prostu wybrzmiewa na zasadzie wyciszenia do zera brzmiąc wciąż tak samo.

Rzeczywiście, po krótkiej analizie, brzmienie Casio na pierwszy słuch miało więcej dzwona od Rolanda.
Klawiatura wydała się od razu lżejsza od Rolandowskiej i w zasadzie to był cel zakupu, czyli pianino z najlepszą w segmencie klawiatura.

Wybrałem Rolanda, był jedynie w białym kolorze, będzie pasował do mebli heh.
Biorę pod uwagę, że na głośnikach wbudowanych nie ma co ferować za bardzo o brzmieniu, ale jestem przekonany, że na tym co oferuje Roland można coś ukręcić.

Jeszcze nie miałem czasu obadać go dokładnie, ale w instrukcji czytam, że jest sporo do ińgerencji w samo brzmienie.
Dla przykładu mam perkusję Roland, i brzmienia seryjne na pierwsze wrażenie są na wysokim poziomie, ale kiedy wszedłem głębiej w warstwowanie dźwięków, okazuje się, że można wycisnąć sporo więcej.

Więc dzięki jeszcze raz za odpowiedź i pomoc w wyborze pianina, teraz pozostało jeszcze się nauczyć grać hehe.

Odpowiedz
22.02.2022, 22:33,
#4
RE: Tanie Pianino z wyjściami Liniowymi
Nie chciałem już kolejny raz pisać ciągle tego samego, ale w sklepach zazwyczaj proponują Casio Smile Myślę że nie ma sensu wyjaśniać czemu, może się domyślisz.

Jakie plany odnośnie córki ? Jakaś szkoła, lekcje u nauczyciela ?

Odpowiedz
23.02.2022, 22:56,
#5
RE: Tanie Pianino z wyjściami Liniowymi
Córka jest po pierwszej lekcji u nauczyciela. Czekałem z zakupem klawisza na opinię, czy będzie z tej mąki chleb. Najwyraźniej dziecko nie jest głuche i w miarę kumate, więc będziemy się uczyć na razie raz w tygodniu z nauczycielem plus codzienne ćwiczenia w domu.

Czy możesz polecić jakąś pożyteczną aplikację dla urozmaicenia nauki?

Odpowiedz
25.02.2022, 01:17,
#6
RE: Tanie Pianino z wyjściami Liniowymi
Niestety przy aplikacjach nie pomogę, nie jestem ich zwolennikiem. Chodziłem do szkoły muzycznej, gdzie nauczyciel poprawiał mnie żebym się nie garbił, pracował nad odpowiednim ułożeniem dłoni, wyłapywał każdy błąd w granym utworze, zwracał uwagę na ekspresję, właściwą interpretację. Myślę że aplikacje tego nie nauczą.
Można wspomóc się takimi aplikacjami, ale przede wszystkim należy do znudzenia ćwiczyć materiał zadany przez nauczyciela. Początkowo lekcje są monotonne i z pewnością nudne dla dziecka, ale kiedyś dłonie za to podziękują. Prawidłowe nawyki to podstawa.

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pianino cyfrowe na początek iskierkowo3@gmail.com 3 456 15.02.2024, 21:38
Ostatni post: Valtari
  Pianino cyfrowe no name smallhill 2 377 01.12.2023, 00:31
Ostatni post: Valtari
  Pianino cyfrowe do 5000-5500 Evcia80 5 758 21.11.2023, 19:13
Ostatni post: klezmer_stg
  Pianino cyfrowe dla dziecka... toniq 17 9,772 25.04.2023, 09:50
Ostatni post: tata
  Które pianino cyfrowe. clavia 3 1,091 12.04.2023, 00:24
Ostatni post: clavia

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS