Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mikrofon do akordeonu
12.09.2013, 21:14,
#1
Mikrofon do akordeonu
Hej. Nie wiem czy to dobry dział ale zaryzykujeWink. Kupiłem niedawno zestaw do akordeonu Shure dokładnie to system SLX i do tego Beta 98hc.Brzmieniowo sprawuje się super lecz moj akordeon ma 120basów wiec mikrofon zbiera dokladnie tylko z części mojej klawiatury, jest to około połowa, oczywiscie zbiera reszte ale to juz nie jest to. Myślałem żeby dokupić jeszce jeden Beta 98hc ale czy da sie go podłączyć pod jeden nadajnik ? Jakie rozwiązanie proponujecie? Jak podłączają 2 mikrofony professionaliści?, gdyż w tv widziałem takie rozwiązania.

ps. Moj akordeon to Weltmeister s4

Odpowiedz
13.09.2013, 07:40,
#2
RE: Mikrofon do akordeonu
Zerknij na to: http://www.scenotechnika.pl/Mikrofony-Pr...-3501.html

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
14.09.2013, 11:36,
#3
RE: Mikrofon do akordeonu
Może zwykły mikrofon pojemnościowy zda egzamin?

<cool_story>
Podczas realizacji koncertu widziałem mikrofon do akordeonu wykonany z wnętrzności słuchawek od telefonu.
</cool_story>

Odpowiedz
18.09.2013, 09:57, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.09.2013, 10:05 przez Marek.)
#4
RE: Mikrofon do akordeonu
Bardzo dobrze sprawdzają się też nazwyklejsze mikrofony krawatowe na klips.
[Obrazek: B242163.jpg]

Jeżeli chodzi o nieszablonowe rozwiązania:
Jazz, akordeon i mikrofon przyczepiony do dłoni (video)
wygląda to na szaleństwo, ale jest to przemyślane, bo mikrofon znajduje się zawsze w tym miejscu klawiatury, gdzie się aktualnie gra (i przy tych klapach które są otwarte). Tym sposobem równomiernie zbiera dźwięk na całej długości klawiatury (!).

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jaki keyboard z brzmieniem akordeonu? hadassa 9 27,591 18.09.2013, 09:26
Ostatni post: hammond

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS