Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Instrument klawiszowy do 8000
13.04.2022, 14:35, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.04.2022, 14:37 przez 1penny.)
#1
Instrument klawiszowy do 8000
Witam i proszę o poradę ... po 30 latach ( w szkole podstawowej miałem duży ale prosty keyboard Casio , na którym uczyłem się grać z nut ) postanowiłem kupić sobie klawisze i znowu nauczyć się grać w zasadzie od podstaw .

 Bardzo lubię dźwięk pianina i to jak pracuje taka klawiatura, ale też chciałbym , żeby oprócz dźwięku pianina było to takie wszystko w jednym , z możliwością rozszerzenia o program na komputerze , tak , żeby nie być ograniczonym i mieć możiwość spróbowania nauki tego wszystkiego .

Byłoby to podlączone pod wzmacniacz stereo i monitory ( na których słucham muzyki na co dzień ) .   
Bardzo dużo słuchałem na youtube  kilku syntezatorów m in  Korg Krome , Yamaha modx8 , moxf8 . A w sklepie muzycznym miałem okazję trochę pobrzdąkać na Motif XF 8 i np taka klawiatura bardzo mi odpowiada . I teraz moje pytanie jest takie , czy coś takiego jak np wspomniana Yamaha modx8 byłaby dobrym wyborem ? Bardzo podobało mi sie jej brzmienie i możliwości . Zdaję sobie sprawę ze skomplikowania takiego rodzaju sprzętu ( 2 godziny spędzone z Motif XF ) .

Odpowiedz
13.04.2022, 19:10,
#2
RE: Instrument klawiszowy do 8000
(13.04.2022, 14:35)1penny napisał(a): Witam i proszę o poradę ... po 30 latach ( w szkole podstawowej miałem duży ale prosty keyboard Casio , na którym uczyłem się grać z nut ) postanowiłem kupić sobie klawisze i znowu nauczyć się grać w zasadzie od podstaw .

 Bardzo lubię dźwięk pianina i to jak pracuje taka klawiatura, ale też chciałbym , żeby oprócz dźwięku pianina było to takie wszystko w jednym , z możliwością rozszerzenia o program na komputerze , tak , żeby nie być ograniczonym i mieć możiwość spróbowania nauki tego wszystkiego .

Byłoby to podlączone pod wzmacniacz stereo i monitory ( na których słucham muzyki na co dzień ) .   
Bardzo dużo słuchałem na youtube  kilku syntezatorów m in  Korg Krome , Yamaha modx8 , moxf8 . A w sklepie muzycznym miałem okazję trochę pobrzdąkać na Motif XF 8 i np taka klawiatura bardzo mi odpowiada . I teraz moje pytanie jest takie , czy coś takiego jak np wspomniana Yamaha modx8 byłaby dobrym wyborem ? Bardzo podobało mi sie jej brzmienie i możliwości . Zdaję sobie sprawę ze skomplikowania takiego rodzaju sprzętu ( 2 godziny spędzone z Motif XF ) .

Dużo zależy ile chcesz wydać. Yamaha MODX8 jest bardzo dobrym wyborem bo to instrument bardzo nowoczesny i uniwersalny z dobrymi brzmieniami (w uproszczeniu to Yamaha Montage tylko tańsze materiały wykończenia, tańsza klawiatura i mniej gałek i suwaków a całe serce czyli synteza i barwy te same). MODX i MOntage mają w sobie wszystkie sample i barwy z poprzedniej seri czyli Motif i Moxf i wiele nowego w tym lepsze pianina więc zakup Moxf8 mija się z celem no chyba że zmusi cie do tego budżet. Korg Krome moim zdaniem dużo ustępuje MODX/Montage i też jedynie budżet w mojej ocenie uzasadniał by jego zakup albo mocne preferencje co do jego brzmień pochodzących głównie z Kronosa ale też trzeba pamiętać że Krome to głównie pianina (na to został ukierunkowany).
Modx daje też możliwość wgrywania 1GB brzmień z nowymi samplami więc możesz sobie wgrać zupełnie nowe pianina czy inne instrumenty których nie ma w fabrycznym zestawie a oferta jest na prawdę bardzo duża więc to instrument również otwarty.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
13.04.2022, 19:49,
#3
RE: Instrument klawiszowy do 8000
(13.04.2022, 19:10)bestspec napisał(a):
(13.04.2022, 14:35)1penny napisał(a): Witam i proszę o poradę ... po 30 latach ( w szkole podstawowej miałem duży ale prosty keyboard Casio , na którym uczyłem się grać z nut ) postanowiłem kupić sobie klawisze i znowu nauczyć się grać w zasadzie od podstaw .

 Bardzo lubię dźwięk pianina i to jak pracuje taka klawiatura, ale też chciałbym , żeby oprócz dźwięku pianina było to takie wszystko w jednym , z możliwością rozszerzenia o program na komputerze , tak , żeby nie być ograniczonym i mieć możiwość spróbowania nauki tego wszystkiego .

Byłoby to podlączone pod wzmacniacz stereo i monitory ( na których słucham muzyki na co dzień ) .   
Bardzo dużo słuchałem na youtube  kilku syntezatorów m in  Korg Krome , Yamaha modx8 , moxf8 . A w sklepie muzycznym miałem okazję trochę pobrzdąkać na Motif XF 8 i np taka klawiatura bardzo mi odpowiada . I teraz moje pytanie jest takie , czy coś takiego jak np wspomniana Yamaha modx8 byłaby dobrym wyborem ? Bardzo podobało mi sie jej brzmienie i możliwości . Zdaję sobie sprawę ze skomplikowania takiego rodzaju sprzętu ( 2 godziny spędzone z Motif XF ) .

Dużo zależy ile chcesz wydać. Yamaha MODX8 jest bardzo dobrym wyborem bo to instrument bardzo nowoczesny i uniwersalny z dobrymi brzmieniami (w uproszczeniu to Yamaha Montage tylko tańsze materiały wykończenia, tańsza klawiatura i mniej gałek i suwaków a całe serce czyli synteza i barwy te same). MODX i MOntage mają w sobie wszystkie sample i barwy z poprzedniej seri czyli Motif i Moxf i wiele nowego w tym lepsze pianina więc zakup Moxf8 mija się z celem no chyba że zmusi cie do tego budżet. Korg Krome moim zdaniem dużo ustępuje MODX/Montage i też jedynie budżet w mojej ocenie uzasadniał by jego zakup albo mocne preferencje co do jego brzmień pochodzących głównie z Kronosa ale też trzeba pamiętać że Krome to głównie pianina (na to został ukierunkowany).
Modx daje też możliwość wgrywania 1GB brzmień z nowymi samplami więc możesz sobie wgrać zupełnie nowe pianina czy inne instrumenty których nie ma w fabrycznym zestawie a oferta jest na prawdę bardzo duża więc to instrument również otwarty.

Zakładałem wydać tyle własnie ile warty jest nowy Modx8 czyli tak ok 8 tys , bo chciałbym mieć instrument na długie lata , wszystko mający . Ewentualnie jeszcze przeszło mi przez myśl dołożyć trochę i kupić tego Motifa xf 8 z ekspozycji z rabatem za ok 11 tys , ale czy on nie jest zbyt skomplikowany ? Zdaje się ma klawiaturę z aftertouch , czego nie ma modx8 , ale skoro jak mówisz  brzmienia z motifa można wgrać do modx ... 

To jeszcze tylko dwa pytania mam :  czy ta mniejsza ilość przycisków z prawej w stosunku do montage / motif / nie jest jakoś uciążliwa , z racji tego , że nie ma bezpośredniego dostępu  do niektórych rzeczy i  trzeba sięgać do nich przez ekran ? I czy ta klawiatura modx8 jest wystarczająca? Bo nie miałem okazji na żywo jej spróbować  .

Odpowiedz
13.04.2022, 20:08,
#4
RE: Instrument klawiszowy do 8000
Jeszcze Kurzweila PC4 88 klawiszy można w budżecie do 8 tys. wziąć pod uwagę.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
13.04.2022, 21:01,
#5
RE: Instrument klawiszowy do 8000
(13.04.2022, 19:49)1penny napisał(a): Zakładałem wydać tyle własnie ile warty jest nowy Modx8 czyli tak ok 8 tys , bo chciałbym mieć instrument na długie lata , wszystko mający . Ewentualnie jeszcze przeszło mi przez myśl dołożyć trochę i kupić tego Motifa xf 8 z ekspozycji z rabatem za ok 11 tys , ale czy on nie jest zbyt skomplikowany ? Zdaje się ma klawiaturę z aftertouch , czego nie ma modx8 , ale skoro jak mówisz  brzmienia z motifa można wgrać do modx ... 

To jeszcze tylko dwa pytania mam :  czy ta mniejsza ilość przycisków z prawej w stosunku do montage / motif / nie jest jakoś uciążliwa , z racji tego , że nie ma bezpośredniego dostępu  do niektórych rzeczy i  trzeba sięgać do nich przez ekran ? I czy ta klawiatura modx8 jest wystarczająca? Bo nie miałem okazji na żywo jej spróbować  .

Motif XF ma lepszą klawiaturę i z aftertouch i posiada bardziej rozbudowany sequencer (do MODX dlatego dodają za darmo Cubase AI więc na kompie i tak będziesz mógł zrobić więcej i wygodniej). Wszystkie banki barw typu Voice (główne podstawowe barwy) z Motif XF znajdują się już w MODX z wyjątkiem barw typu Performances (wielościeżkowych) które sa za darmo udostępnione i możesz sobie je też dograć.
Oczywiście w MODX jest dużo więcej i wiele zupełnie nowych barw opartych na nowych próbkach bo Motif XF ma barwy oparte na ponad 740 MB sampli a MODX na ponad 5,67 GB sampli i dodatkowy 1 GB możesz wgrać sam (Motif FX ma 128 MB na własne sample ale można dokupić bardzo drogie (moim zdaniem) rozszerzenie i rozbudować to o 2GB).
Cała seria MOtif/Moxf to Sampleplayer-y czyli ich barwy sa oparte tylko na samplach natomiast w MODX/Montage dodano dodatkową syntezę FM-X czyli rozbudowana i unowocześniona wersja syntezy FM znana z Yamahy DX7 i innych DX z tamtych czasów i możesz ładować do MODX barwy z tych starych znanych syntezatorów Yamahy a jest tego pełno za darmo w internecie.

Ja mam MODX6 więc nie wypowiem się na temat klawiatury MODX8. Moim zdaniem im klawiatura lepiej oddaje prawdziwy mechanizm klawiatury prawdziwego fortepianu tym gorzej nadaje się do grania innymi barwami jak barwy syntezatorowe czy organowe itp tak że weź to też pod uwagę, bo jak instrument ma być do wszystkiego to i klawiatura dobrze jak jest uniwersalna.

Zdecydowanie musisz ograć tą MODX8 i jeśli zaakceptujesz jej klawiaturę to moim zdaniem MODX to instrument o najlepszym stosunku ceny do możliwości z dużą przewagą nad konkurencją w podobnej cenie i chyba tylko ten Kurzweil PC4 88 jedynie jest opcją godną polecenia ale tu też bez ogrania się nie obędzie bo Kurzweil jest dość nietypowym instrumentem w porównaniu do innych ale o ogromnych możliwościach jeśli chodzi o możliwości syntezy a co za tym idzie dość trudnym i specyficznym w obsłudze.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
13.04.2022, 21:16,
#6
RE: Instrument klawiszowy do 8000
Co do mniejszej ilości przycisków z proawej strony MODX to mi to zupełnie nie przeszkadza bo wszystko jest zdublowane na dotykowym wyświetlaczu więc nie klikasz w przycisk a w ekran (tam głównie są przyciski kategorii barw i to samo masz na wyświetlaczu).

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
13.04.2022, 22:01,
#7
RE: Instrument klawiszowy do 8000
(13.04.2022, 21:16)bestspec napisał(a): Co do mniejszej ilości przycisków z proawej strony MODX to mi to zupełnie nie przeszkadza bo wszystko jest zdublowane na dotykowym wyświetlaczu więc nie klikasz w przycisk a w ekran (tam głównie są przyciski kategorii barw i to samo masz na wyświetlaczu).
Obejrzałem właśnie szczegółową prezentację tego Kurzweila i faktycznie ma ogromne możliwości , ale tez trudniejszy jest przez to . 
Czyli tak jak myślałem chyba najlepszy dla mnie w tym zakresie będzie modx . A czy wersja 88 czy 73 , to już tylko kwestia przymierzenia się . Dziękuję za bardzo pomocne uwagi , wszystkie wątpliwości rozwiane.

Odpowiedz
13.04.2022, 22:25,
#8
RE: Instrument klawiszowy do 8000
Jeśli bierzesz pod uwagę mniej niż 88 klawiszy to warte zainteresowania są najnowsze Fantomy Rolanda czyli np Fantom 07 który trochę powyżej 8000 zł chodzi (ale klawiatura syntezatorowa), a Fantom 08 już ponad 9000zł ale klawiatura młoteczkowa..
Instrumenty godne polecenia i w porównaniu do Yamahy MODX są bardziej rozwinięte i zaawansowane pod kątem barw syntezatorowych.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
14.04.2022, 07:48,
#9
RE: Instrument klawiszowy do 8000
(13.04.2022, 22:25)bestspec napisał(a): Jeśli bierzesz pod uwagę mniej niż 88 klawiszy to warte zainteresowania są najnowsze Fantomy Rolanda czyli np Fantom 07 który trochę powyżej 8000 zł chodzi (ale klawiatura syntezatorowa), a Fantom 08 już ponad 9000zł ale klawiatura młoteczkowa..
Instrumenty godne polecenia i w porównaniu do Yamahy MODX są bardziej rozwinięte i zaawansowane pod kątem barw syntezatorowych.
Jeśli warto dopłacić do tego nowego  FA08 to byłbym skłonny. Tyle, że tu w Trójmieście nie ma ich chyba do wypróbowania i trzeba by kupić trochę w ciemno

Odpowiedz
14.04.2022, 08:16,
#10
RE: Instrument klawiszowy do 8000
Nie pomyl Rolanda Fa08 z Fantomem 08 Smile

Odpowiedz
14.04.2022, 12:00, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.04.2022, 12:02 przez 1penny.)
#11
RE: Instrument klawiszowy do 8000
(14.04.2022, 08:16)Valtari napisał(a): Nie pomyl Rolanda Fa08 z Fantomem 08 Smile
Nie pomylę na pewno, FA08 to model niżej, mają go w Trójmieście i nawet chwilę na nim pograć mialem okazję.

Odpowiedz
14.04.2022, 20:01,
#12
RE: Instrument klawiszowy do 8000
(14.04.2022, 07:48)1penny napisał(a):
(13.04.2022, 22:25)bestspec napisał(a): Jeśli bierzesz pod uwagę mniej niż 88 klawiszy to warte zainteresowania są najnowsze Fantomy Rolanda czyli np Fantom 07 który trochę powyżej 8000 zł chodzi (ale klawiatura syntezatorowa), a Fantom 08 już ponad 9000zł ale klawiatura młoteczkowa..
Instrumenty godne polecenia i w porównaniu do Yamahy MODX są bardziej rozwinięte i zaawansowane pod kątem barw syntezatorowych.
Jeśli warto dopłacić do tego nowego  FA08 to byłbym skłonny. Tyle, że tu w Trójmieście nie ma ich chyba do wypróbowania i trzeba by kupić trochę w ciemno

 Te nowe Fantomy  z "0" w nazwie to nowość i dopiero co się pokazały więc ciężko będzie pewnie z sklepach je namierzyć jeszcze.
Pamiętaj że kupując w sklepie internetowym przez internet możesz oddać produkt bez podania przyczyny w ciągu 14 dni (normalnie możesz go rozpakować i przez ten czas wypróbowywać bo to ci sie należy tak jak w sklepie stacjonarnym byś to zrobił przed podjęciem decyzji). Niedogodność taka że jak ci się nie spodoba to musisz odsyłać i masz kasę zablokowaną na conajmniej 14 dni.
Ja tak w ciemno kupiłem MODX6 ale już nie oddałem z wiadomych przyczyn Wink
I pamiętaj że czy to w sklepie stacjonarnym czy internetowym należy się targować i często uzyskasz rabat.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
15.04.2022, 21:07,
#13
RE: Instrument klawiszowy do 8000
Czyli wychodzi na to , że należy się skierować w stronę modx lub ewentualnie tego Fantoma i nie popełni się błędu .

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  nowy instrument lub dodatkowy moduł, cena do 8000 zł dorota.karwowska 28 3,244 15.10.2023, 21:14
Ostatni post: Valtari
  Jaki instrument wybrać? Wojt_3254 2 989 14.06.2023, 22:49
Ostatni post: pawelsz
  Instrument dla oldboya Rookie 4 1,107 30.05.2023, 19:22
Ostatni post: Rookie
  Standardowe - instrument dla "świeżaka" w niestandardowo niskim budżecie Zbig123 5 1,672 08.03.2023, 21:10
Ostatni post: bestspec
  Pierwszy instrument Domo 7 2,143 20.02.2023, 20:30
Ostatni post: Valtari

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS