Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Edycja brzmienia w setupie i inne pytania.
12.09.2013, 22:26,
#1
Edycja brzmienia w setupie i inne pytania.
To mój pierwszy post i na początek pragnę się przywitaćBig Grin

Niedawno kupiłem PC3 61. Bardzo podoba mi się jego brzmienie, edycja brzmienia w trybie program jest dla mnie w miarę zrozumiała (oprócz efektów) ale mam problem w trybie setup i song, może ktoś pomoże...

1: Rozumiem że w trybie setup nie da się edytować programów (chodzi mi o ustawienia typu filterFrq, resonans, attack itp.) tak jak np. w Korgu w trybie Combi. Trochę się tu rozczarowałem i nie wiem jak sobie poradzić. A może się mylę i da się to ustawić bez ingerencji w oryginalny program.
Czy w trybie setup i song można przypisać np. slidery do sterowania częstotliwością filtra, attack itp.? Było by to jakieś rozwiązanie. A może da się ustawić kontrolery tak żeby działały identycznie jak w trybie prog. na wybranym brzmieniu?

2: Czy można zmieniać parametry efektów i zapisać je w programie/ setupie bez zapisywania "nowego" efektu. Czytam instrukcję, próbuję w klawiszu i za każdym razem jak edytuję efekt to każe mi go zapisać jako nowy efekt a ja chciałbym zapisać sobie tylko jego ustawienia w programie albo stupie.
Czy da się skopiować wszystkie efekty lub pojedynczy efekt z trybu program do setup (chodzi mi o jakąś funkcję typu "copy fx")?

3: Czy jest dostęp do pojedynczych efektów? Chcąc użyć jakiś efekt mam dostęp tylko do łańcuchów efektów, dopiero gdy je edytuję mam dostęp do właściwych efektów które są logicznie poukładane i ich nazwy coś mi mówią. Czy można mieć do nich dostęp zamiast do chain fx? A może trzeba tworzyć swoje.

Siedzę nad tym instrumentem już 2 tygodnie i nadal niewiele mogę zrobić, szczególnie w trybie setup i song. Wkurza mnie to że wszystko trzeba zapisywać, np. gdy dany program w setup'ie jest za cicho to muszę go podbić w trybie prog. i zapisać. Mam już kilkadziesiąt objektów zapisanych (programy, efekty) do kilku setapów bo np. chcę mieć inne odcięcie filtra albo częstotliwość dealeya niż w programach w trybie program. Obawiam się że w ten sposób pogubię się w końcu w gąszczu ustawień użytkownika ale może na to wszystko są sposoby ?

Proszę o jakieś chociaż ogólne odpowiedzi na moje pytania, niekoniecznie o konkretne jak zrobić to czy tamto.

Kurzweil PC361
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Edycja brzmienia w setupie i inne pytania. - przez Zep - 12.09.2013, 22:26

Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kurzweil pc3, brzmienia z muzykuj.com krzysztof78 8 17,295 11.01.2017, 18:18
Ostatni post: mar11111
  praca z sekwencerem, edytor na iPada i inne pytania owex 7 13,412 06.02.2014, 08:18
Ostatni post: cziko
  Brzmienia od AOS hammond 14 24,996 17.12.2013, 08:03
Ostatni post: cziko
  edycja programu PC361 gofer 2 6,646 15.12.2013, 09:20
Ostatni post: gofer

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS