Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yamaha MOXF- zdjęcia
02.11.2013, 11:01,
#31
RE: Yamaha MOXF- zdjęcia
Zmierzam do tego, że K2600/500 z dysku SCSI 128 MB wczytywały maksymalnie w 2 minuty. Stąd dziwi mnie, że takie rzeczy mają miejsce jak teraz, że czekamy nie wiadomo ile. Ja wiem, że pamięć flash i że brzmienia zostają, ale jeśli przyjdzie Ci tworzyć własne brzmienia, ładować, usuwać próbki to idzie szału dostać. Chore to troszkę, bo ponad pół godziny spędzasz na załadowaniu 400 mb. Smile K2600 ma już swoje lata, a ja sądziłem, że może być tylko lepiej. Myliłem się.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
02.11.2013, 11:10,
#32
RE: Yamaha MOXF- zdjęcia
Nowy film z MOXFSmile

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
02.11.2013, 18:14,
#33
RE: Yamaha MOXF- zdjęcia
Jest już 'Inspiration In A Flash' i 'CP1 Piano' dla MOXF w zakładce Additional Sample Library:
http://usa.yamaha.com/products/music-pro...oxf/moxf6/

Odpowiedz
03.11.2013, 18:28,
#34
RE: Yamaha MOXF- zdjęcia
Paweł jesteś zadowolony z zamiany starego mox na moxf?
słyszysz różnicę w brzmieniu? napisz jeśli możesz o jakiś swoich wrażeniach, co się spodobało, co Cie powaliło na kolana w nowym moxf?
przymierzam się do zakupu właśnie, teraz mam starego moxa 6

Odpowiedz
03.11.2013, 19:35,
#35
RE: Yamaha MOXF- zdjęcia
(03.11.2013, 18:28)MFrost napisał(a): Paweł jesteś zadowolony z zamiany starego mox na moxf?
słyszysz różnicę w brzmieniu? napisz jeśli możesz o jakiś swoich wrażeniach, co się spodobało, co Cie powaliło na kolana w nowym moxf?
przymierzam się do zakupu właśnie, teraz mam starego moxa 6

Siemka,
Jestem zadowolony z zamiany MOXa na MOXFa.
A oto co zdążyłem zauważyć:
2x większa polifonia - czasami jak się grało z pedałem sustain to MOX potrafił ciąć nuty, gdy grałem wielowarstwowym brzmieniem. W MOXF powinno być lepiej.
Odkryłem w MOX (pewnie to samo jest w MOXF), że w trybie multi (naciśnięcie tego samego klawisza jeszcze raz nie ucina brzmienia poprzedniego naciśnięcia) ucinane jest brzmienie pierwszego naciśnięcia po czwartym naciśnięciu tego samego klawisza. Czyli grając np. jakieś arpegio tymi samymi kilkoma klawiszami mimo używania pedału sustain nie zużyjemy całej polifonii.
trochę cichsza klawiatura - podejrzewam, że w Motif XF chodzi ciszej, ale jak dla mnie jest dobrze. Mogę się przyczepić do nierównomiernego rozłożenia białych klawiszy - mniejsze odległości między białymi klawiszami na granicach oktaw z lewej strony klawiatury. Trochę lipa, chciałbym to jakoś poprawić, czy się da nie wiem.
flash na własne sample - co prawda wgrywanie nie jest takie szybkie (zrobię dokładne pomiary i dam znać), ale jak dla mnie wystarczające
kółko pitch bend - chodzi ciężej, puszczenie luzem powoduje płynny powrót do pozycji neutralnej (w MOX nie ma tłumika lub jest delikatny)
kółko modulation - też ma tłumik
obudowa - chyba z lepszego plastiku, jest ciemniejsza niż w MOX
trochę dłuższe włączanie - MOXF włącza się nieznacznie dłużej niż MOX
interfejs - nie zauważyłem zmian w interfejsie użytkownika, dodano tylko opcje dotyczące pamięci Flash - w oknie wyboru numeru oscylatora mamy do wyboru wbudowany ROM 'pre' lub Flash 'user'
brzmienie - trudno powiedzieć Grand Piano jest dla mnie takie samo jak w MOX, może poprostu dołożyli więcej sampli i stąd więcej ROMu
pokrętła - regulacja głośności i panoramy to fajna opcja w trybie performance, niestety szybsze kręcenie powoduje skokową zmianę parametrów, po nagraniu partii nie ma funkcji wygładzania zdarzeń pod przyciskiem JOB. Ciekawostką jest fakt, że zmiana np. cutoff online w edytorze yamahy na PC nie powoduje słyszalnych skoków. Po zakupie MOXa rozpętałem burzę na forum motifator ;-). Wciskano mi, że dźwięki mają harmoniczne i są odcinane po kolei i stąd takie skoki. Jak widać Yamaha ma to gdzieś lub robi to specjalnie, implementując ten sam paździerz w MOXF.

Niemniej jestem zadowolony z zamiany :-) Dla kogoś, kto nie zarabia na tworzeniu muzyki, a zajmuje się tylko hobbystycznie, to w zupełności wystarczający instrument.

Odpowiedz
03.11.2013, 19:48,
#36
RE: Yamaha MOXF- zdjęcia
a jak brzmienia z dodatku
'Inspiration In A Flash' i 'CP1 Piano'

jak sprawuję się to cp1 piano? czy lepiej brzmi?

Odpowiedz
03.11.2013, 23:48, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.11.2013, 00:38 przez pawel.)
#37
RE: Yamaha MOXF- zdjęcia
(03.11.2013, 19:48)MFrost napisał(a): a jak brzmienia z dodatku
'Inspiration In A Flash' i 'CP1 Piano'

jak sprawuję się to cp1 piano? czy lepiej brzmi?

Właśnie wgrałem CP1 124MB, czas wgrywania 10m55s, prędkość 190KB/s. Wg mnie powinno spokojnie 5x szybciej wgrywać.
Mamy do wyboru 16 różnych brzmień z wykorzystaniem próbek CP1. Brzmi delikatniej niż Full Grand Piano, chyba mniej jest dołu pasma;-) Najbardziej przypadł mi do gustu preset CF Black, bo jest on razem z padami (sample z wewnętrznego ROMu).

Odpowiedz
04.11.2013, 16:12,
#38
RE: Yamaha MOXF- zdjęcia
Yamaha idzie śladami Norda Smile Oby tych brzmień za darmo było dużo.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
05.11.2013, 10:01,
#39
RE: Yamaha MOXF- zdjęcia
(04.11.2013, 16:12)hammond napisał(a): Yamaha idzie śladami Norda Smile Oby tych brzmień za darmo było dużo.

Właśnie zauważyłem, że powjawiły się kolejne brzmienia do Norda 4.

Inspiration In A Flash to raczej takie demo. Zebrane wybrane brzmienia z pełnych płatnych bibliotek.
http://easysounds.eshop.t-online.de/

Odpowiedz
05.11.2013, 10:45,
#40
RE: Yamaha MOXF- zdjęcia
Możesz karmić instrument swoimi plikami wave i tworzyć z tego brzmienia?

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
05.11.2013, 11:03, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.11.2013, 15:57 przez pawel.)
#41
RE: Yamaha MOXF- zdjęcia
(05.11.2013, 10:45)hammond napisał(a): Możesz karmić instrument swoimi plikami wave i tworzyć z tego brzmienia?

wav i aiff :-)wygodnie można to zrobić tym softem
http://www.jmelas.gr/motif/wave_scr.php
można też wav i aiff z pendriva wczytywać, ale nie wiem jak to jest z przypisywaniem go do klawiszy i ustawianiem zapętlenia

Odpowiedz
05.11.2013, 23:04,
#42
RE: Yamaha MOXF- zdjęcia
Właśnie potestowałem bardziej wgrywanie samych wav. Instrument nie odczyta nam sampla z próbkowaniem 48000Hz, przekonwertowałem na 44100Hz. Samo wgrywanie pojedynczego wav o rozmiarze 500KB trwa dosłownie chwilę. Można przypisać go do pojedynczego klawisza lub do wszystkich, wtedy standardowo dla C3 gra w czasie rzeczywistym, dla wyzszych klawiszy szybciej, a dla niższych wolniej. Oczywiście tonacja ulega zmianie jak w magnetofonie;-) Nie ma tutaj funkcji jak w Motif XF, gdzie można grać samplem w innym tempie, ale z niezmienioną wysokością dźwięku.

Odpowiedz
06.11.2013, 06:40,
#43
RE: Yamaha MOXF- zdjęcia
To już i tak jest wiele :-).

Odpowiedz
05.12.2013, 10:23,
#44
RE: Yamaha MOXF- zdjęcia
Cześć !!!

Czy czegoś brak w MOXF co było w MOX ?

Odpowiedz
05.12.2013, 14:43,
#45
RE: Yamaha MOXF- zdjęcia
raczej niczego nie brakuje, tylko jest to samo i więcej
niedawno stałem się posiadaczem moxaf 8, niewiele się nagrałem, jestem w trakcie wysyłania do serwisu (3 dzień czekam na kurieraSmile ), taka głupia usterka wynikła, że aż niestety zawiodłem się na firmie yamaha...ech,
znowu wychodzi, że to budżetowy model składany za miseczkę ryżu przez chińczyków

Odpowiedz
05.12.2013, 17:53,
#46
RE: Yamaha MOXF- zdjęcia
Co się stało?

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
05.12.2013, 18:05,
#47
RE: Yamaha MOXF- zdjęcia
rzecz by wydawało się śmieszna, mianowicie za chiny ludowe nie mogłem odkręcić zaślepki pod którą montuję się dodatkowy ram, jedna śruba tak jest wpasowana, że gwint ukręciłem, zaślepka jest metalowa, a obudowa klawisza z plastiku, nie rozumiem jak można tak inteligentnie zakręcić, moim zdaniem te śruby w ogóle nie są spasowane, tak jakby od czegoś innego, zaniechałem siłowych rozwiązań, bo można uszkodzić obudowę,
kurier trzeciego dnia Smile odebrał instrument (dokładnie dzisiaj), normalnie pech


a tak chciałem posłuchać tego piana CP1

Odpowiedz
05.12.2013, 19:59, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.12.2013, 20:00 przez pawel.)
#48
RE: Yamaha MOXF- zdjęcia
U mnie sytuacja wygląda tak, że 3 śruby od klapki Flasha mają gwint metryczny i ładnie się wkręcają. Natomiast jedna to blachowkręt wkręcony chyba na siłę w gwint metryczny. Nie wiem czy to zgłaszać, generalnie jakoś zamontowałem ten moduł pamięci.

Odpowiedz
06.12.2013, 18:40,
#49
RE: Yamaha MOXF- zdjęcia
którą wersje masz moxaf
6 czy 8?

Odpowiedz
07.12.2013, 16:38,
#50
RE: Yamaha MOXF- zdjęcia
(06.12.2013, 18:40)MFrost napisał(a): którą wersje masz moxaf
6 czy 8?

MOXF6

Odpowiedz
10.12.2013, 21:54,
#51
RE: Yamaha MOXF- zdjęcia
Jestem szczęśliwszym posiadaczem MOXF6. Szczęśliwszym, bo udało mi się pomyślnie zamontować pamięć flash. Smile Niestety rozczarowałem się rzekomą kompatybilnością MOXF z Motif XF. Klawisz miał łykać pliki X3A, X3W itd., okazało się, że są problemy. Nie da się wczytać programów wyeksportowanych z AWave w formacie Motiv XF. Pojawia się w MOXF (i tylko w MOXF) błąd "illegal file". W Motiv XF pliki odczytują się bez problemu.
Tak więc mam mieszane uczucia. Kupiłem ten klawisz tylko dla opcji flash 1gb. Teraz jedyne wyjście to zakup Motif Waveform Editora, John'a Melasa. 60 Euro to nie 60 zł. Europejczyków taki soft kosztuje 4x mniej niż nas (przy naszych dochodach).

Odpowiedz
11.12.2013, 06:30,
#52
RE: Yamaha MOXF- zdjęcia
No to może spróbuj znaleźć kolegę, który ma Motifa XF i jemu załadować te pliki, następnie zapisać na Motifie i wrzucić do twojego, bo MOXF miał być kompatybilny z brzmieniami formatem XF.

Odpowiedz
11.12.2013, 21:12, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.12.2013, 21:13 przez Mike.)
#53
RE: Yamaha MOXF- zdjęcia
takie kombinacje są trochę bez sensu, nie po to kupiłem moxf, żeby teraz szukać kolegi z motifem xf,
powiem tak jako informatyk, po konwersji awave powinno działać, widocznie nie ma pełnej kompatybilności, chyba zostaliśmy oszukani przez Yamahę, poczytajcie wpisy na motifatorze, Jamal wycofał ze sprzedaży wersję swojego nowego produktu na moxf, jego próbki zawieszały klawisz, to jakaś masakra, a miało być tak pięknie,

instrument kwalifikuje się do zwrotu, z tytułu niezgodności z umową, jestem totalnie zbulwersowany tym faktem, poza tym nie ma żadnego kontaktu z kompetentnymi osobami z yamahy, podają mi w biurze namiary do gościa, który nigdy nie odbiera, nawet na głupiego sms'a nie odpiszę, bo wiadomo jest w trasie reklamując tyrosa 5, nie będę już wymieniał z imienia i nazwiska, ale pewnie niektórzy i tak się domyślą o kogo chodzi, czasami czuję się jakbym kupował kartofle w warzywniaku, a nie instrument, wiedza sprzedającego jest właśnie na poziomie Pani/Pana z warzywniaka,
jeszcze na dodatek blachowkręty trzymające klapkę pod którą montuje się pamięć, ręce opadają, żenada i tyle....sorry jestem na NIE !!!

Odpowiedz
12.12.2013, 07:56,
#54
RE: Yamaha MOXF- zdjęcia
Masz racje, podałem przykład aby sprawdzić czy błąd tkwi w konwersji pliku, i by sprawdzić czy przeczyta od Motifa wprost. Jestem ciekaw jak to się potoczy dalej. Trzeba czekać chyba na jakiś update systemu.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
12.12.2013, 15:09,
#55
RE: Yamaha MOXF- zdjęcia
mam nadzieję, że wyjdzie jakiś update

gdyby nie waga 24 kg, to kupiłbym w tej samej cenie artisa...ech

Odpowiedz
12.12.2013, 17:43,
#56
RE: Yamaha MOXF- zdjęcia
będzie śmiesznie jak żaden update systemu nie pomoże, bo źle zostały zaprojektowane okłady scalone instrumentu, spotykam się z takimi przypadkami, wtedy następuje wymiana całej wadliwej serii

Odpowiedz
12.12.2013, 18:45,
#57
RE: Yamaha MOXF- zdjęcia
(12.12.2013, 17:43)MFrost napisał(a): będzie śmiesznie jak żaden update systemu nie pomoże, bo źle zostały zaprojektowane okłady scalone instrumentu, spotykam się z takimi przypadkami, wtedy następuje wymiana całej wadliwej serii

Prowadzisz serwis?

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
12.12.2013, 19:35,
#58
RE: Yamaha MOXF- zdjęcia
jako tako nie prowadzę serwisu, ale w swojej pracy również m.in. zajmuję się serwisowaniem sprzętu informatycznego, z różnymi "cudami" miałem już do czynienia, tyczy się to już właściwie prawie każdego sprzętu elektronicznego, większość produktów jest nie dopracowana do końca, wypuszczana jest przez producentów na szybko, tylko mieć duży zysk, z oprogramowaniem to samo jest, aktualizacja goni aktualizacje, jedno naprawi, a przy okazji z 10 funkcji przestaje działać, i tak w koło macieju,
yamaha przecież też miała niedawno problem z modelem psr-s950, żaden update tutaj nie pomógł, wymieniała całe instrumenty z określonymi numerami seryjnymi na nowe egzemplarze,
koszmar, dawno dawno temu tak nie było, w latach 80-tych i jeszcze początek 90-tych sprzęty były bardziej dopracowane, z oprogramowaniem to samo np. optymalizowało się kod programu, żeby wydajniej działał na każdym sprzęcie, teraz bardziej opłaca się wypuścić nowy "szybszy, lepszy" hardware niż inwestować w programistów od optymalizacji

Odpowiedz
13.12.2013, 08:35,
#59
RE: Yamaha MOXF- zdjęcia
Co racja to racja, czekam na rozwój wydarzeń. Przecież zakładając kompatybilność musieli to jakoś sprawdzić. Oby skończyło się na oprogramowaniu.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
13.12.2013, 13:17,
#60
RE: Yamaha MOXF- zdjęcia
Rozwiązałem już problem z (nie)kompatybilnością z Motif XF. Zakupiłem Motif Waveform Editor. Zapewniam, wbrew pozorom wart jest każdej wydanej złotówki. Znakomicie radzi sobie nie tylko z tworzeniem kompatybilnych z MOXF plików X3A ale także z konwersją plików z XS'a tych z samplami i bez (!). Może więc także działać jako konwerter patchy z Motif XS. MOXF odczytuje teraz wszystkie pliki bez zadyszki.

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Lightbulb Moxf 6 Połączenie Szymek 1 2,819 10.02.2020, 19:14
Ostatni post: bestspec
  Inne brzmienie tego samego fortepianu w trybie Voice, a inne w SEQ MOXF Dominik M. 3 4,098 03.01.2020, 10:35
Ostatni post: bestspec
  MOXF SEQ - Czy można nagrać Part Mute podczas nagrywania Performance w trybie Song? Dominik M. 15 15,389 02.01.2020, 22:47
Ostatni post: bestspec
  MOXF - zapisywanie edytowanych voice i własnych performance Dominik M. 0 1,712 08.12.2019, 00:59
Ostatni post: Dominik M.
  No to mam MOXF 8 : ) RafałSC 5 9,451 22.07.2018, 05:28
Ostatni post: RafałSC

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS