Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yamaha MOXF- zdjęcia
13.12.2013, 16:43, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.12.2013, 16:44 przez Mike.)
#61
RE: Yamaha MOXF- zdjęcia
no dobra, ale skonwertowałeś pliki z motifa xf do moxf?

no dobra, ale skonwertowałeś jakieś pliki z samplami z motifa xf do moxf?

Odpowiedz
21.02.2014, 21:55,
#62
RE: Yamaha MOXF- zdjęcia
Witam

Czy do MOXF załączony jest także DAW Cubase AI7?
Na stronie Yamahy raz piszą:

Nowa seria MOXF to połączenie modułu brzmieniowego MOTIF XF, możliwości poszerzeń pamięci Flash, klawiatury MIDI z zaawansowaną kontrolą i kompatybilnością z DAW i VST, interfejsu USB Audio/MIDI, wbudowanego sekwencera oraz załączonego oprogramowania DAW/VST.


w innym miejscu: "... czy Remote Tools do prostej integracji z systemem Cubase."

Mówiąc wprost - DAW Cubase AI7 jest gratis, czy trzeba dokupić?

Odpowiedz
21.02.2014, 22:18,
#63
RE: Yamaha MOXF- zdjęcia
gratis, dostajesz w komplecie kod za pomocą którego ściągasz oprogramowanie

Odpowiedz
21.02.2014, 23:17,
#64
RE: Yamaha MOXF- zdjęcia
Dzięki Mike. Zapewne kodu da się użyć tylko raz, więc trzeba zawczasu wybrać komputer, gdzie docelowo będzie instalacja Smile

Odpowiedz
21.02.2014, 23:46,
#65
RE: Yamaha MOXF- zdjęcia
jest możliwość przeniesienia kodu/licencji na inny komputer w razie np. awarii, jest taka opcja na koncie steinberga, że można zwolnić stare kody i wygenerować nowe na nowy komputer, sam to robiłem i to działa

Odpowiedz
28.04.2014, 13:47,
#66
RE: Yamaha MOXF- zdjęcia
Witam Smile
Strasznie kusi mnie ta yamaha - konkretnie model MOXF8. Mam trochę pytań dotyczących używania instrumentu na scenie - może macie doświadczenie w sferach które mnie interesują, wtedy prosiłbym o jakieś informacje Smile
1. Urywany dźwięk - tutaj o ile się nie mylę, nie ma takiej fajnej funkcjonalności jak w kurzweilu, prawda?
2. Splity - czy są dowolne, czy można je dowolnie konfigurować? (ponownie - jak zone'y w kurzweilu, gdzie ustawienie pitcha itp. jest proste i logiczne)
3. Midi - czy działa w jedną i drugą stronę - czyli np. mogę sobie podłączyć jakąś leciutką klawiaturę do leadów? W drugą stonę - czy mogę w splitach korzystać z innych instrumentów podłączanych przez midi?
4. Sample - czy można odtwarzać np. pliczek mp3/wav po naciśnięciu np. określonego klawisza? ot, np. jakiś sampel, który trzeba by było odpalić w aranżu live.
5. Czy MOXF jest syntezatorem? (czy można programować własne brzmienia bazujące na jakimś VA? ) czy tylko odgrywa zapisane próbki i na tym bazuje?
6. Czy można - na potrzeby prób, ćwiczeń - włączyć sobie metronom? W kurzu to nie jest takie proste Wink
7. Tryb Performance (song, kombi - czy jak to tam...) - jak się ma w porównaniu do kurzwaila? Jakie są wasze wrażenia?
8. Pytanie dodatkowe - jak wam się widzi MOXF8 jako dodatek do kurza PC3? Smile

To tak na razie wstępne pytania. Jeśli mi się coś przypomni, to dopiszę Smile

Odpowiedz
28.04.2014, 14:58,
#67
RE: Yamaha MOXF- zdjęcia
1. Nadal dźwięk jest urywany podczas zmiany
2. Tak, można dowolnie konfigurować, jednak nie masz ich tak wiele jak w Kurzweilu
3. Midi działa w obydwie strony
4. Jeśli posiada czytnik sampli, to taka możliwość jest
5. Odtwarza próbki. Nie ma żadnej syntezy wirtualno-analogowej.
6. Nie posiadam, nie pomogę
7. Tryb performance - to Kurzweilowski SETUP. Jest w porządku - nie ma aż takiej funkcjonalności jak Kurzweil, ale jest ok.
8. Rozumiem, że MOXF jako główny klawisz (piana, e.piana) a Kurzweil do smyków itd? Miałem podobne zestawienie, ale na dole miałem Norda. Kurzweil jest świetnym sterownikiem i warto go posiadać, jeśli chcesz sie bawić w moduły, midi i te sprawy. Yamaha zapełni Ci wszystkie luki brzmieniowe. Może z wyjątkiem hammondów i smyków, oraz "surowych"analogowych brzmień. Yamaha brzmi dość nowocześnie, nazywam te instrumenty "pop'owymi".

Jeśli się gdzieś mylę, to proszę o poprawkę. Operuję wiedzą zdobytą na własnym Motifie, oraz informacjach z netu.

Gram na: Nord Stage 2 88, Studiologic VMK 188+, Yamaha Motif ES Rack, Yamaha Clavinowa CVP 405

Było: Korg N5 EX, Roland XP30, Kurzweil PC3, Kurzweil PC3 61 + Ribbon Controller
Odpowiedz
02.05.2014, 08:01,
#68
RE: Yamaha MOXF- zdjęcia
6. Można odpal nagrywanie i graj Smile W Kurzweilu tak samo. Jest chyba w PC3 opcja aby tykało cały czas. Ustawienia metronomu w trybie song.
7. Kurzweil potrafi więcej. Yamaha ma dużo samograjów w trybie perform. Nie wiem czy faktycznie z tego korzystacie. Yamaha jest bardziej efekciarska.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
15.05.2014, 14:33,
#69
RE: Yamaha MOXF- zdjęcia
Witam, jestem tu nowy, zastanawiam się nad zakupem MOXF6, ale jednocześnie interesuje mnie Roland fa06. Na temat Roland już wiem sporo natomiast Yamahy chciałbym się dowiedzieć:

1. Ile można załadować brzmień na pamięć FLASH?
2. Czy jest jakieś ograniczenie w korzystaniu z tych barw np: w plikach mid? (czy można je przypisywać numerem program do poszczególnych tracków?).
3.Czy można ładować zestawy perkusyjne i czy jest jakieś ograniczenie w ich ilości?

Z góry dziękuję z pomoc.

Odpowiedz
16.05.2014, 14:13,
#70
RE: Yamaha MOXF- zdjęcia
Z racji tego, że planuję zakup tego sprzętu mogę ci odpowiedzieć na pierwsze pytanie - oficjalne moduły flash Yamahy mają pojemność 512MB i 1024MB (potocznie - 1 giga Wink ). Kupowane są oddzielnie.
Są też moduły flash firmy MUTEC, nie autoryzowane przez Yamahę, a dostępne w choćby Thomann.de. Mają pojemności 512, 1024 i 2048 (!!!). No i są sporo tańsze Wink

Odpowiedz
16.05.2014, 15:22,
#71
RE: Yamaha MOXF- zdjęcia
Witam :-)
Widziałem te kości pamięci, też o nich myślę :-) tylko się zastanawiam czy ten zamiennik 2048 MB to będzie działał w MOXF? bo yamaha podaje max 1024. W pierwszym pytaniu bardziej chodziło mi ile tych brzmień można zapisać na tej pamięci, Podobno są 3 banki po 128 brzmień czy to oznacza ze max to 384 brzmienia do zapisania i koniec?Huh

Odpowiedz
11.08.2014, 17:33, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.08.2014, 17:46 przez altiger.)
#72
RE: Yamaha MOXF- zdjęcia
Szanowni Koledzy i Koleżanki muzycy,

podpowiedzcie mi czy w MOXF6 znajdę aranże jak w QS-300 19 lat temu. Uważam, że MOXF6 ma coś, co można go podciągnąć pod następcę Yamahy QS-300. Zarówno jeden i drugi instrument ma tryb VOICE który możemy wykorzystać do grania na żywca, oraz sekwencer do tworzenia podkładów. Dodatkowo oba mają aranże. Tylko właśnie pytanie, czy MOXF też ma style z każdego gatunku czy zawężony jest tylko do r'n'b i funky.

Z góry dziękuję za podpowiedź... Smile

Szanowni Koledzy i Koleżanki muzycy,

podpowiedzcie mi czy w MOXF6 znajdę aranże jak w QS-300 19 lat temu. Uważam, że MOXF6 ma coś, co można go podciągnąć pod następcę Yamahy QS-300. Zarówno jeden i drugi instrument ma tryb VOICE który możemy wykorzystać do grania na żywca, oraz sekwencer do tworzenia podkładów. Dodatkowo oba mają aranże. Tylko właśnie pytanie, czy MOXF też ma style z każdego gatunku czy zawężony jest tylko do r'n'b i funky.

Z góry dziękuję za podpowiedź... Smile

Odpowiedz
12.08.2014, 13:57,
#73
RE: Yamaha MOXF- zdjęcia
Niestety nie. To znajdziesz w aplikacji Mobile Sequencer Yamahy i możesz dokupić patterny z QY70. W MOXF są patterny w kilku wersjach ale nie ma ich tyle, to w zasadzie demówki.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
22.09.2014, 21:48,
#74
RE: Yamaha MOXF- zdjęcia
Szkoda, że niektórzy się rejestrują na forum tylko po to aby sprzedać klawisz.

Odpowiedz
23.09.2014, 10:02,
#75
RE: Yamaha MOXF- zdjęcia
(22.09.2014, 21:48)Valtari napisał(a): Szkoda, że niektórzy się rejestrują na forum tylko po to aby sprzedać klawisz.

Zrobiłem porządek.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
23.09.2014, 10:03,
#76
RE: Yamaha MOXF- zdjęcia
(22.09.2014, 21:48)Valtari napisał(a): Szkoda, że niektórzy się rejestrują na forum tylko po to aby sprzedać klawisz.

Mam do sprzedania sprzęt, o którym w tym wątku się dyskutuje. Nie zaśmiecam forum ogłoszeniem. Oferuję instrument w idealnym stanie i być może akurat komuś podpasuje.

Bardzo cenię serwis muzykuj.com - ci ludzie wykonują wspaniałą robotę. Ja sam niestety nie wyrabiam czasowo z muzykowaniem i stąd konieczność pozbycia się instrumentu, nad czym - nie ukrywam - ubolewam.

Odpowiedz
23.09.2014, 10:27,
#77
RE: Yamaha MOXF- zdjęcia
Jest osobny dział "ogłoszenia" W wątkach dyskutuje się na tematy techniczne

Odpowiedz
23.09.2014, 10:35,
#78
RE: Yamaha MOXF- zdjęcia
Szukałem takiego działu zanim zamieściłem swoją informację i nie znalazłem go. Przeczytałem także regulamin i nie zauważyłem tam żadnych wytycznych dotyczących zamieszczania ogłoszeń, ani też zakazu wykonywania takich czynności. Przepraszam wszystkich, którzy poczuli się urażeni moim postem.

Odpowiedz
23.09.2014, 11:25,
#79
RE: Yamaha MOXF- zdjęcia
Nie tworzyliśmy działu sprzedam na forum, aby nie dublować. Ogłoszenia wraz ze zdjęciami można dodać na stronie portalu.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
23.09.2014, 12:09,
#80
RE: Yamaha MOXF- zdjęcia
Ogromne dzięki za info i przepraszam za niepotrzebne zamieszanie.

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Lightbulb Moxf 6 Połączenie Szymek 1 2,820 10.02.2020, 19:14
Ostatni post: bestspec
  Inne brzmienie tego samego fortepianu w trybie Voice, a inne w SEQ MOXF Dominik M. 3 4,098 03.01.2020, 10:35
Ostatni post: bestspec
  MOXF SEQ - Czy można nagrać Part Mute podczas nagrywania Performance w trybie Song? Dominik M. 15 15,390 02.01.2020, 22:47
Ostatni post: bestspec
  MOXF - zapisywanie edytowanych voice i własnych performance Dominik M. 0 1,713 08.12.2019, 00:59
Ostatni post: Dominik M.
  No to mam MOXF 8 : ) RafałSC 5 9,456 22.07.2018, 05:28
Ostatni post: RafałSC

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS