Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MOTIF XF Performances - pełnowartościowa wersja do pobrania
27.05.2022, 20:59,
#1
MOTIF XF Performances - pełnowartościowa wersja do pobrania
Jak wiecie lub nie, do serii MODX można pobrać ze strony Yamahy plik "MOTIF XF Performances for MONTAGE" w którym są wszystkie 512 barw Performances z pomięci USER z Yamahy Motif XF.
Te 512 barw w MONTAGE w aktualizacji firmware v2.5 zostały dodane do wewnętrznej pamięci instrumentu, co się już nie za działo w przypadku aktualizacji firmware do MODX, co skutkuje że mamy o 512 barw mniej w fabrycznej pamięci i jeśli ktoś chce mieć te barwy to musi sobie je wgrać i zająć jeden ze slotów banków Library lub pamięć USER.
Okazuje się że te które mamy do pobrania są wybrakowane bo podczas dodawania ich do MONTAGE zostały jak napisała Yamaha "MONTAGified" czyli do barw zostały przypisane funkcje Motion Controll w tym Super Knob i przypisanych jest więcej kontrolerów oraz dodano Audition do każdej barwy. Każdej barwie przypisano też pozycję w Category (czego nie ma w pliku do pobrania).

Tak się składa że posiadam wszystkie programy od John Melas czyli Montage/MODX Tool i Waveform Editor i przypadkiem odkryłem, że nie mając nawet MONTAGE jestem w stanie wyizolować z barw fabrycznych owe 512 barw posługując się tylko programami MODX Total Librarian i MONTAGE Total Librarian dzięki czemu uzyskałem pełnowartościowe 512 barw MOTIF XF Performances, a owocem swojej pracy postanowiłem się z wami podzielić. Wink

Poniżej w linku znajdziecie 4 pliki:

MOTIF XF Performance.X8L - barwy do wgrania do pamięci typu Library
MOTIF XF Performance.X8U - barwy do wgrania do pamięci typu USER (uwaga wykasuje pamięć USER więc przed wgraniem najlepiej zrobić kopię pamięci USER jeśli macie tam jakie swoje cenne barwy)
MOTIF XF Performance.allmodx oraz MOTIF XF Performance.plibmodx - pliki do programu MODX Total Librarian które mogą się przydać jeśli ktoś posiada ten program.

Motif XF Performances

W większości barw coś się nowego dzieje więc miłęj zabawy w kręceniu gałką Wink

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
30.05.2022, 10:32,
#2
RE: MOTIF XF Performances - pełnowartościowa wersja do pobrania
No panie! Zrobiłeś mi dzień! jak to mówia anglosasi.

Wgrywam dziś i zobaczę co i jak.

Wiszę już chyba drugą flaszkę miodu pitnego!

Odpowiedz
18.07.2022, 12:40,
#3
RE: MOTIF XF Performances - pełnowartościowa wersja do pobrania
No i tak to można grać! Tak powinno być od początku a właściwie to to powinno być w presetach już, jak w Montage.

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS