Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z polaryzacją
26.08.2022, 11:32,
#1
Problem z polaryzacją
Witam, posiadam pedał sustain ze zmienną polaryzacją, pewnego czasu zauważyłem że pedał nie chce działać przy moim modxie, próbowałem zmieniać polaryzacje, wciskać pedał a później uruchamiać instrument i nic nie działało ale przy moim drugim korgu już nie było żadnego problemu, działa od strzała. Czy to jest wina jakiegoś ustawienia w MODX?

Odpowiedz
26.08.2022, 13:06,
#2
RE: Problem z polaryzacją
Jaką polaryzacją? Sustain (ten bez półpedału) to zwykły przełącznik, który może być no (normally open - bez wciśnięcia rozwarty) lub nc (normally closed - bez wciśnięcia zwarty), polaryzacja to + i -. Niektóre uniwersalne pedały sustain mają dodatkowy przełącznik do zmiany tego no/nc.

Hardware: Roland FA 08, Kurzweil PC361, Yamaha DGX-670, Arturia Beatstep, Focusrite Scarlett Studio 2nd Gen., Behringer XR18, Native Instruments Komplete Audio 6, JBL LSR 306p
Software: Native Instruments Komplete 13, Arturia V Collection 8, Hauptwerk, Yoshimi, ZynAddSubFX, Addictive Keys Studio Grand
Odpowiedz
26.08.2022, 16:28,
#3
RE: Problem z polaryzacją
(26.08.2022, 11:32)patrykyamaha napisał(a): Witam, posiadam pedał sustain ze zmienną polaryzacją, pewnego czasu zauważyłem że pedał nie chce działać przy moim modxie, próbowałem zmieniać polaryzacje, wciskać pedał a później uruchamiać instrument i nic nie działało ale przy moim drugim korgu już nie było żadnego problemu, działa od strzała. Czy to jest wina jakiegoś ustawienia w MODX?

Czy pedał który posiadasz kiedykolwiek wcześniej właściwie działał z MODX? Podejżewam że nie, bo na moją wiedzę MODX nie ma możliwości programowania polaryzacji w swoim systemie w sposób jaki opisałeś w Korgu tylko musisz zastosować odpowiednio spolaryzowany pedał lub pedał uniwersalny który posiada fizyczny przełącznik polaryzacji czyli przełączania styku z NC na NO lub odwrotnie.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
26.08.2022, 21:14,
#4
RE: Problem z polaryzacją
Yamahy wykrywają rodzaj podłączonego pedału (normalnie otwarty/zamknięty) typu switch podczas uruchomienia instrumentu. Dlatego w instrukcji jest napisane by nie włączać instrumentu z wciśniętym pedałem - będzie działał na odwrót. Podobnie miałem też w starszej Yamasze gdy podłączyłem pedał normalnie zamknięty już po włączeniu instrumentu. Kurzweil ma chyba tak samo, że wykrywa.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
27.08.2022, 10:00,
#5
RE: Problem z polaryzacją
(26.08.2022, 21:14)pawelsz napisał(a): Yamahy wykrywają rodzaj podłączonego pedału (normalnie otwarty/zamknięty) typu switch podczas uruchomienia instrumentu. Dlatego w instrukcji jest napisane by nie włączać instrumentu z wciśniętym pedałem - będzie działał na odwrót. Podobnie miałem też w starszej Yamasze gdy podłączyłem pedał normalnie zamknięty już po włączeniu instrumentu. Kurzweil ma chyba tak samo, że wykrywa.

Może większość Yamah ma tą funkcje ale MODX najwyraźniej nie, bo sprawdziłem na swojej i nie działa.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
26.11.2022, 11:33,
#6
RE: Problem z polaryzacją
(26.08.2022, 13:06)zagoor napisał(a): Jaką polaryzacją? Sustain (ten bez półpedału) to zwykły przełącznik, który może być no (normally open - bez wciśnięcia rozwarty) lub nc (normally closed - bez wciśnięcia zwarty), polaryzacja to + i -. Niektóre uniwersalne pedały sustain mają dodatkowy przełącznik do zmiany tego no/nc.

Jednak złego sformułowania użyłem, chodziło mi o te no/nc. No i sprawa jest taka że w pewnym momencie przestał mi działać ten pedał na modxie ( zawsze włączałem bez wciskania pedału). Jak przepiąłem na swojego korga i uruchomiłem w ten sam sposób to elegancko działało. Spróbowałem  uruchomic yamahe na wciśniętym pedale wtedy działało tak że cały czas dźwięk przedłużało aż nie wcisnąłem pedała. Bawiłem się też tymi przyciskami no/nc i próbowałem uruchamiać w analogiczny sposób lecz też nie działało.

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  problem z Cubase jarema 37 27,763 12.08.2022, 19:22
Ostatni post: celgz
  Problem z MODX7 (chyba). Proszę o pomoc. Uzarine 0 1,877 19.07.2019, 21:59
Ostatni post: Uzarine

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS