Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
nagrywanie utworu
17.09.2022, 00:22,
#1
nagrywanie utworu
Chciałbym sobie nagrać ok 3min numer używając brzmienia piana, ale widzę że nagrania robi się w formie patternów po kilka taktów. Nie da się tego w jakiś normalny sposób nagrać? Chciałbym włączyć nagrywanie, zacząć grać i po kilku min wyłączyć nagrywanie. Da się tak w tym Fantomie 0?

Odpowiedz
17.09.2022, 11:18,
#2
RE: nagrywanie utworu
(17.09.2022, 00:22)Mike napisał(a): Chciałbym sobie nagrać ok 3min numer używając brzmienia piana, ale widzę że nagrania robi się w formie patternów po kilka taktów. Nie da się tego w jakiś normalny sposób nagrać? Chciałbym włączyć nagrywanie, zacząć grać i po kilku min wyłączyć nagrywanie. Da się tak w tym Fantomie 0?

Nowe Fantomy (te z 2019 i z tego roku) nie mają pełnego sequencera tylko Pattern Sequencer więc jest to w pewien sposób ograniczone.
Przydatne podstawy odnośnie korzystania z seqwencera znajdziesz tu: https://www.sweetwater.com/sweetcare/art...-recording
Wygląda na to że korzystając z opisu z powyższego linku i tego co opisano w Realtime recording to musisz przed nagrywaniem ustawić odpowiednio dużą na zapas długość Patternu aby za wcześnie ci się nie wyłączyło nagrywanie.
Wpisz możliwie najdłuższą ilość taktów w długości patternu i powinno być OK.
I daj znać czy się to da zrobić Wink (nie mam Fantoma więc ciekawy jestem jak długą wartość patternu można wpisać i czy to jest rozwiązanie)

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
17.09.2022, 11:45,
#3
RE: nagrywanie utworu
Ok, dzieki za info, sprawdze wieczorkiem.
Teraz rodzi sie nastepne pytanko czy da sie to weksportowac, albo nagrac live na pendrive (format wave, mye3 itp.) wlozonego w Fantoma.

Odpowiedz
17.09.2022, 16:10,
#4
RE: nagrywanie utworu
A nie łatwiej w takim razie zrobić to w Cubase (wiem że masz)?

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
17.09.2022, 17:52,
#5
Wink  RE: nagrywanie utworu
(17.09.2022, 16:10)bestspec napisał(a): A nie łatwiej w takim razie zrobić to w Cubase (wiem że masz)?
może i łatwiej, ale jak pójdę gdzieś z klawiszem, a nie będzie tam cubase (zazwyczaj nie ma na scenie nikt pod ręką Smile) i będę chciał na szybko zrobić komuś szkic,

w naszym uwielbianym modx nie ma problemu z nagrywaniem do wav na pena Smile

Odpowiedz
17.09.2022, 19:16,
#6
RE: nagrywanie utworu
To obawiam się że bezpośrednio w Fantomie tego sie nie zrobi więc  albo musisz wozić Kubusia w kieszeni albo jeździć z MODX a nie FantomemWink

Nie mam jak tego sprawdzić ale przez USB da sie pewnie nagrać audio do urządzeń przenośnych jak iphone, ipad czy telofon na androidzie z odpowiednim oprogrmowaniem skoro przez USB daje się nagrywać audio bezpośrednio do DAW na komputerach o czym świadczą liczne samouczki na YT

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
18.09.2022, 20:49,
#7
RE: nagrywanie utworu
A w FA można było włączyć sampling i nagrać choć co do wav... z klawisza, z wejścia, jakkolwiek.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
19.09.2022, 11:10,
#8
RE: nagrywanie utworu
(17.09.2022, 19:16)bestspec napisał(a): To obawiam się że bezpośrednio w Fantomie tego sie nie zrobi więc  albo musisz wozić Kubusia w kieszeni albo jeździć z MODX a nie FantomemWink

Żeby było jasne. Ja nie przesądzam, że się nie da, bo nie mam przecież Fantoma i nie mogę tego sprawdzić, tylko trudno coś znaleźć na ten temat i brak filmów na YT (na YT są za to filmiki jak nagrać audio do zewnętrznego DAW).

Mike - tam jest przecież sampler więc może zweryfikuj czy nie możesz nagrać bezpośrednio do niego (czy może samplować sam siebie) i ten Wav wyłuskać na USB itp.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
21.09.2022, 00:02,
#9
RE: nagrywanie utworu
Dzięki Jarek za sugestie.
Dopiero przed chwilą odpaliłem klawisz.
ad.1) Maksymalną wartość jaką mogę nadać dla patternu to 64. Domyślnie to 4.
ad.2) Zsamplowałem gotowy pattern (który wcześniej nagrałem) do pada.
https://ibb.co/X3PcrpJ
Powyżej foto sampling menu. Widzę trochę możliwości.

Nagrałem również na żywo do pada. Niezły cyrk. Kompletnie inna filozofia obsługi niż w Yamaszkach.
Ciekawe czy da się zrobić zrzut ekranowy na pena dobrej jakości.

Odpowiedz
21.09.2022, 08:56,
#10
RE: nagrywanie utworu
(21.09.2022, 00:02)Mike napisał(a): Dzięki Jarek za sugestie.
Dopiero przed chwilą odpaliłem klawisz.
ad.1) Maksymalną wartość jaką mogę nadać dla patternu to 64. Domyślnie to 4.
ad.2) Zsamplowałem gotowy pattern (który wcześniej nagrałem) do pada.
https://ibb.co/X3PcrpJ
Powyżej foto sampling menu. Widzę trochę możliwości.

Nagrałem również na żywo do pada. Niezły cyrk. Kompletnie inna filozofia obsługi niż w Yamaszkach.
Ciekawe czy da się zrobić zrzut ekranowy na pena dobrej jakości.

Z menu które pokazałeś wynika że możesz też samplować bezpośrednio na USB "To Storage" więc chyba to co chciałeś.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
21.09.2022, 09:22,
#11
RE: nagrywanie utworu
Tak tak, widze to

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS