Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PearlRiver Standard/YamahaYDP164/RolandF701/RolandRP107
31.10.2022, 00:42,
#1
PearlRiver Standard/YamahaYDP164/RolandF701/RolandRP107
Dzień dobry

Będę wdzięczna za pomoc w wyborze pianina cyfrowego - niestety nie wchodzi w grę instrument akustyczny.
Byłam w salonie pianin, najlepiej grało mi się na Roland F701 oraz PearlRiver Standard, natomiast nie miałam okazji grać na Yamaha YDP 164 oraz Roland RP 107 (zakładam, że jest podobny do F701)
Grałam 12 lat w szkole muzycznej , więc przyznam, że na każdym z tych instrumentów grało mi się nieporównywalnie gorzej niż na akustyku, ale obecnie nie mam innego wyjścia, więc zależy mi, żeby wybrać cyfrowe pianino, które będzie jak najbardziej zbliżone do akustyka, pozostałe cechy mają dla mnie drugorzędne znaczenie. Nie jestem muzykiem zawodowym i miałam 10 lat przerwy.. i już nie chcę dłużej czekać stąd cyfrówka musi być jakimś kompromisem Wink O PearlRiver praktycznie nie ma opinii - przejrzałam lupkę - dlaczego ? grało się na nim naprawdę przyzwoicie...choć oczywiście to subiektywne zupełnie odczucie.

Mam dzieci, które jeśli będą chciały  to będą się na tym instrumencie uczyć grać - myślę, że na pewno nie zawodowo Wink Raczej będzie to instrument na lata, nie planuję zmieniać.
Budżet to ok 3000- 4500zł, ale powiedzmy, że jakby było coś extra to do 5000zł.
I kolejna cecha.. im będzie mniejszy gabarytowo tym lepiej Smile

Będę bardzo wdzięczna za pomoc
Pozdrawiam

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS