Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
pomóżcie żółtodzióbowi
07.12.2022, 04:12,
#1
pomóżcie żółtodzióbowi
Heja,

Planuję sobie powolutku zacząć budować swojego modulara. Zależy mi tylko na tym żeby syntezator był w układzie otwartym (nie wiem czy tak to się nazywa, ale chodzi mi o to żebym mógł go sobie dowolnie przebudowywać i rozbudowywać, wszak na tym polega frajda z tworzenia modularów). Niestety moja wiedza w tym temacie jest znikoma, a widziałem że na portalu pojawiały się testy modułów, tak więc na pewno znajdują się tutaj osoby, które ten temat ogarniają Smile oto kilka moich pytań:

1) Jakich modułów potrzebuję na początku, od czego mam zacząć? Chodzi mi o te wszystkie VCA, VCO, LGO, VCF etc. etc.

2) Jaką firmę polecacie dla początkującego? Obiło mi się o uszy że te podstawowe moduły niezbędne do rozpoczęcia budowy warto kupić od Doepfera, albo Buchli.

3) czy jesli kupię - dajmy na to - podstawowe moduły id Doepfera, to będę mógł je potem łączyć z modułami innych firm?

Na moment obecny tyle mi przychodzi do głowy

Odpowiedz
07.12.2022, 11:20,
#2
RE: pomóżcie żółtodzióbowi
Jeśli jeszcze nie miałeś do czynienia z modularem, spróbuj poeksperymentować z wirtualnym zanim wydasz pieniądze. Za darmo można pobrać VCV Rack https://vcvrack.com/Rack
Jak już sobie wyrobisz zdanie, własne zdanie, to my nie będziemy Ci potrzebni Smile

Hardware: Roland FA 08, Kurzweil PC361, Yamaha DGX-670, Arturia Beatstep, Focusrite Scarlett Studio 2nd Gen., Behringer XR18, Native Instruments Komplete Audio 6, JBL LSR 306p
Software: Native Instruments Komplete 13, Arturia V Collection 8, Hauptwerk, Yoshimi, ZynAddSubFX, Addictive Keys Studio Grand
Odpowiedz
07.12.2022, 12:07,
#3
RE: pomóżcie żółtodzióbowi
Bardzo dobry pomysł Zagoora abyś zaczął od wersji wirtualnej bo poznasz wszystko dokładnie tak samo jak byś się posługiwał sprzętowymi rozwiązaniami co jest idealne do nauki i poznania całej filozofii rozwiązania typu Syntezator Modularny.
Zarówno w wersji wirtualnej jak i sprzętowej łączysz ze sobą moduły różnych firm bez ograniczeń (jedyne ograniczenie to wyobraźnia i portfel Wink ).
W VCV Rack 2 który polecił kolega Zagoor masz dostępne wiele modułów które są dostępne również w wersji sprzętowej firm więc jesteś w stanie sprawdzić konkretne moduły w wersji wirtualnej aby zdecydować czy w przyszłości kupić je w wersji sprzętowej. Nie wszystkie moduły są dostępne za darmo ale to co jest na pewno pozwoli ci poznać zasady i pokombinować itp.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pomóżcie mi proszę wybrać pianino cyfrowe :) El_Chupacabra 3 8,821 26.11.2017, 00:11
Ostatni post: Valtari
  Syntezator modularny - pomóżcie żółtodzióbowi ZZAZZ 0 3,344 21.11.2015, 12:50
Ostatni post: ZZAZZ
  Syntezator/stage piano co wybrać ? Proszę pomóżcie! Jasiek887 19 45,245 09.02.2014, 14:41
Ostatni post: Jasiek887

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS