Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ROLAND RD 2000
15.02.2023, 08:48,
#1
ROLAND RD 2000
Dzień dobry, 
piszę do Państwa z gorącą prośbą, a w zasadzie pytaniem, mianowicie, czy jest możliwości nagrywania wielokanałowe MIDI poprze USB. Chciałbym grając na brzmieniu składającym się z trzech stref, za jednym razem nagrać, poprzez MIDI na trzech oddzielnych kanałach w programie CUBASE i po ewentualnej kwantyzacji zgrać to na ścieżki audio.
Czy w ogóle jest taka możliwość, wczoraj walczyłem z problemem na wszelkie sposoby, ale o 5 rano się poddałem, z lektury Państwa testu nie wynika to jednoznacznie, wynika natomiast, że można to zrobić nagrywając pojedynczo poszczególne kanały, choć szczerze mówiąc, fajnie by było, gdyby każda strefa za jednym razem nagrała się na oddzielnej ścieżce MIDI w DAW i tutaj oczywiście pytanie, czy interfejs pozwoliłby na wielokanałowe zgranie tego do audio.
Mam nadzieję, że zrozumiale określiłem mój problem Rolleyes .
Z góry serdecznie dziękuję.

Odpowiedz
16.02.2023, 00:14,
#2
RE: ROLAND RD 2000
To co chcesz zrobić jest możliwe na co najmniej dwa sposoby w Cubase.
Albo nagrasz wszystko na jedna ścieżkę MIDI ustawiając na niej nr kanału na Any (czyli tworzy sie ścieżka wielokanałowa nagrywająca i odtwarzająca pełen zakres szesnastu kanałów)
Albo tworzysz kilka ścieżek MIDI ustawiając na nich właściwe dla swoich stref kanały MIDI i aktywujesz nagrywanie na wszystkich tych ścieżkach na raz i będzie się nagrywać w tym samym czasie na kilku ścieżkach MIDI.
niezależnie którą metodę z powyższym wybierzesz potem robisz Export -> Audio Mixdown (w menu File) aby ścieżki midi wyeksportowały się na ścieżkę audio.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
01.03.2023, 11:17,
#3
RE: ROLAND RD 2000
(16.02.2023, 00:14)bestspec napisał(a): To co chcesz zrobić jest możliwe na co najmniej dwa sposoby w Cubase.
Albo nagrasz wszystko na jedna ścieżkę MIDI ustawiając na niej nr kanału na Any (czyli tworzy sie ścieżka wielokanałowa nagrywająca i odtwarzająca pełen zakres szesnastu kanałów)
Albo tworzysz kilka ścieżek MIDI ustawiając na nich właściwe dla swoich stref kanały MIDI i aktywujesz nagrywanie na wszystkich tych ścieżkach na raz i będzie się nagrywać w tym samym czasie na kilku ścieżkach MIDI.
niezależnie którą metodę z powyższym wybierzesz potem robisz Export -> Audio Mixdown (w menu File) aby ścieżki midi wyeksportowały się na ścieżkę audio.

Odpowiedz
01.03.2023, 11:27,
#4
RE: ROLAND RD 2000
Dzień dobry,
bardzo dziękuję za odpowiedź, jednakże mnie chodziło o to, jak konkretnie w tym instrumencie można to zrobić, co do zasady wiem jak to działa, a podane przez Pana wskazówki u mnie niestety nie przynoszą pożądanego efektu.
Chciałem więc zapytać kogoś kto na rd 2000 takie czynności wykonuje. Choć może u mnie jest problem w tym, że działam na CUBASIE 5.
Dziękuję.

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Transmisja na Roland Go:Mixer Pro-X Damian_Yamaha 0 110 17.02.2024, 11:51
Ostatni post: Damian_Yamaha
  Roland RP 107 problem z midi clavia 0 329 18.04.2023, 20:41
Ostatni post: clavia
  Wzmacniacz Klawiszowy Roland KC 350 Ralph1983 2 6,507 08.05.2015, 20:24
Ostatni post: Ralph1983

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS