Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Instrument dla oldboya
29.05.2023, 05:04,
#1
Instrument dla oldboya
Dzień dobry. Jestem nowy na forum. Mam prawie 50 lat. Jestem muzycznym i manualnym antytalentem, słuchu zero, ale chciałbym zacząć uczyć się grać,  tak żeby pobudzić mózg w walce z depresją i w obawie przed demencją. Lekcje z nauczycielem odpadają i musiałbym oprzeć się o materiały na YT i ewentualnie funkcje wbudowane w instrument. Wolałbym raczej keyboard niż pianino cyfrowe. Z góry dziękuję za podpowiedzi co wybrać.

Odpowiedz
29.05.2023, 09:41,
#2
RE: Instrument dla oldboya
Witaj.
Na depresję najlepszy jest sport, i kumpel który będzie potrafił wyciągnąć z domu na zajęcia. Obojętne czy basen, czy siłownia, ważne żeby nie siedzieć w domu.
Ciekawe jak to jest z tym muzycznym antytalentem, może tak Ci się tylko wydaje bo nigdy nie próbowałeś. Jaka kwota do przeznaczenia na instrument ? Bo tu też jest pułapka, ponieważ kupując tanią zabawkę jest duże prawdopodobieństwo że szybko się znudzi. A może nie koniecznie instrument klawiszowy, tylko na przykład gitara.

Odpowiedz
29.05.2023, 17:34,
#3
RE: Instrument dla oldboya
Sport już był. Choroba stawów zakończyła ten rozdział. Z tym antytalentem to mam pewność bo próbowałem Big Grin Nie mam żadnego ciśnienia, żeby cokolwiek osiągnąć, choć byłoby miło. Ważne, żeby mieć się na czym skoncentrować i zająć umysł. Poza tym z wiekiem warto jest uczyć się zupełnie nowych rzeczy, taka gimnastyka dla mózgu, żeby wolniej się degradował. Pewnie to też jakaś ucieczka do młodych lat, gdy było to jedno z marzeń.
Do gitary to mnie nie ciągnie, chyba że elektrycznej, ale tu wydaje mi się, że jest o wiele trudniej zacząć cokolwiek rzępolić.
Co do budżetu to jestem elastyczny, oczywiście wolałbym wydać mniej niż więcej. Wydaje mi się, że szukam rozbudowanego i przyjaznego modułu nauki.

Odpowiedz
30.05.2023, 12:00,
#4
RE: Instrument dla oldboya
W takiej sytuacji to w zasadzie obojętnie jaki keyboard kupisz, byle był w zasięgu określonego budżetu. Jedynie odpuść sobie jakieś egzotyczne nie znane marki bo potem będzie kłopot to sprzedać. Mam na myśli te wszystkie zabawki spotykane w hipermarketach. Najlepiej udać się do sklepu muzycznego i zobaczyć co jest w zasięgu jakichś tam założonych widełek finansowych. Nie wiem o jakiej chorobie stawów piszesz, ale jeśli to RZS to te w dłoniach też będą protestować podczas nauki gry. Ćwiczenia dłoni mogą powodować ból, dlatego pianino cyfrowe odpada bo tam klawiatura jest "cięższa" od tych w keyboardach.? Stawia większy opór dłoniom.

Odpowiedz
30.05.2023, 19:22,
#5
RE: Instrument dla oldboya
Dzięki za podpowiedź

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Perkusja dla 9-latka. celgz 4 595 21.02.2024, 18:42
Ostatni post: celgz
  Czy Roland FP-E50 to dobry wybór dla początkującego? pga 8 1,187 15.12.2023, 01:08
Ostatni post: pga
  nowy instrument lub dodatkowy moduł, cena do 8000 zł dorota.karwowska 28 3,244 15.10.2023, 21:14
Ostatni post: Valtari
  Budżetowy keyboard dla początkującego. greggo-r 205 180,251 29.06.2023, 18:43
Ostatni post: Valtari
  Jaki instrument wybrać? Wojt_3254 2 987 14.06.2023, 22:49
Ostatni post: pawelsz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS