Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ROLANDY z rodziny HP500
21.10.2013, 21:15,
#1
ROLANDY z rodziny HP500
Witam,
przymierzam się do zakupu pianina, interesuje mnie instrument nowy, w zabudowie tzw. meblowej, budżet: do 11 000PLN.
Aktualnie mam do dyspozycji Rolanda RD300SX i bardzo mi ten instrument odpowiada, ale to nie mój własny sprzęt.
Osobiście bardzo podobają mi się Rolandy z rodziny HP500 - testowałem trochę HP503 i 507, ale ciężko podjąć decyzję. Fajnie leży pod łapą, zastanawiam się, czy cena adekwatna do jakości, czy jednak nie coś innego...
Nie zależy mi na wypasionej elektronice, ale głównie na klawiaturze, brzmieniach no i wspomnianej powyżej "zabudowie meblowej". Stage piana zatem odpadają. Co do brzmień - używam głównie epiano, rhodes, trochę brzmień hammondowych. No i oczywiście zwykłe piano Smile
Proszę o porady oraz opinie użytkowników instrumentów z rodziny HP500.
Będę dźwięczny Smile
cornelius

Odpowiedz
21.10.2013, 22:16, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.10.2013, 22:19 przez dzdzystyjames.)
#2
RE: ROLANDY z rodziny HP500
Cześć,

miałem w sklepie HP-507 i w moim odczuciu to było najlepsze "meblowe" pianino w okolicach 10-12 tyś. zł. Yamaha CLP-470 jest w podobnej cenie i niby ma drewnianą klawiaturę ale to cały czas Yamaha, bardzo specyficzna, trzeba lubić jej mechanikę. Poza tym imo Roland brzmi dużo lepiej: SuperNATURAL Piano, naprawdę dużo dodatkowych brzmień które - w większości - bardzo przyjemnie się słucha a nie są tylko zapychaczami, świetne wbudowane wzmacniacze i głośniki, które sprawiają, że instrument brzmi naprawdę fortepianowo a nie pianinowo.
Mechanika klawiatury PHA III Ivory Feel (G bodajże) jak już wspomniałem jest trochę bardziej uniwersalna, trochę łatwiej grać dynamikę wg mnie a wychwyt jest lepiej odczuwalny niż w Yamaszce.

Z minusów: niektórzy klienci skarżyli się, że brzmienie Rolanda (SuperNATURAL) jest zbyt wyidealizowane, sterylne. Jak dla mnie jest świetne ale jak zawsze każdy lubi co innego.
Dwa - inni lub ci sami narzekali, że nie ma drewnianej klawiatury (lulz). To już zakrawa na snobizm bo przy tak dobrej mechanice i powłoce z iworytu te klawisze mogłyby być nawet z ABSu a i tak nikt by się nie połapał.

Polecam rozejrzeć się w sieci Riff bo powinni mieć w kilku miastach jakieś egzemplarze w promocji. Jak nie to i tak polecam ogarnąć jakiś sklep gdzie będzie można instrument dotknąć, pograć, posłuchać. Ja osobiście na Twoim miejscu corneliuszu nie zastanawiałbym się nad niczym innym i brał HP-507 ale jak już wspomniałem, każdy lubi co innego.

PS. E-piana, rhodes i organy a la Hammond jak na instrument tego gatunku naprawdę trzymają poziom.
PPS. Jeśli chodzi o opłacalność: HP-507 ma imho leprzy stosunek jakości do ceny niż HP-503 także jeśli jesteś w stanie wydać więcej to się nie rozczarujeszBig Grin
PPPS. Roland ma świetny support w Polsce, jakikolwiek masz problem to gość z firmy będzie siedział na z Tobą na telefonie aż go rozwiążecie. Yamaha dla porównania nie ma supportu w praktyce. Jak chcesz coś kupić to każdy chętnie pomoże ale jak coś się zepsuje, na Wrotkowej wszyscy nagle zachowują się jakby pracowali w hurtowni bananów a nie dystrybucji największej muzycznej korporacji na świecie. Także dobrze, że Yamahy się nie psująBig Grin

Odpowiedz
28.10.2013, 21:48,
#3
RE: ROLANDY z rodziny HP500
Dzięki dzdzystyjames Smile
Czy może ktoś jeszcze coś napisać? Może są tu jacyś posiadacze takiego klawisza? Smile

Odpowiedz
29.10.2013, 07:56,
#4
RE: ROLANDY z rodziny HP500
Dzisiaj pogram może na nim w Poznaniu to dam znać.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS