Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nagrywanie wraz z zewnętrznym źródłem dźwięku w Kronosie
24.10.2013, 08:55,
#1
Tongue  Nagrywanie wraz z zewnętrznym źródłem dźwięku w Kronosie
Witam

Chciałbym przedstawić Wam sposób na nagrywanie w Kronosie wraz z zewnętrznym źródłem dźwięku.

Toturial pod linkiem :



Jest w języku angielskim - poniżej polski tekst do filmu

1. Podłącz przewodami Kronosa ( audio In ) i drugi instrument (audio out) i wyreguluj czułość na wejściach (pokrętła)
2. Włącz przycisk Global i wejdź w zakładkę AUDIO
3. Na samej górze (Bus select) INPUT 1 i INPUT 2 wybierz z off na L/R.
4. Przechodzisz do trybu: Program lub combi lub seq. W każdym z trybów masz zakładkę AUDIO In / SAMPLING
5. Kliknij tą zakładkę i w oknie Sampling Setup po lewej w dolnej części z RAM zmieniasz na DISK
6. W sample to disk możesz zmienić z 16 bitów na 24 bity – będziesz miał lepszą jakość ---
7. Teraz tworzę katalog na dysku gdzie będą trafiać nagrania w pliku Wav i zmieniam nazwę z TAKENO na Synth – kolejne podejścia nagrania będą kolejno numerowane 00, 01 02 itd.
8. Kiedy naciśniesz sampling rec i zagrasz coś na drugi instrument – zobaczysz jak chodzą słupki w recording level. Potencjometrem przy słupkach zmniejsz czułość.
9. Pamiętaj nigdy sygnał nie powinien przekroczyć 0 db – jeżeli przekroczy nagranie będzie przesterowane !
10. Teraz naciśnij start/stop poniżej sampling rec i zacznie się nagranie.
11. Pobaw się parametrami w tej zakładce – tam jest inna metoda rozpoczęcia nagrywania możesz także samplować do RAM , zmieniać długość nagrania itd.
Nagranie w pliku wav znajduje się w katalogu SoP wav pod nazwą synth 00 – teraz naciskam play i mogę odsłuchać to co nagrałem.


pozdrawiam
SoP

Odpowiedz
27.10.2013, 12:51,
#2
RE: Nagrywanie wraz z zewnętrznym źródłem dźwięku w Kronosie
Dzięki!

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Korg Kronos 73 - ucinanie dźwięku kamilm21 43 72,571 20.09.2020, 21:49
Ostatni post: Valtari
  Korg Kross - nagrywanie przez DAC hoiraq 0 3,285 25.04.2018, 10:44
Ostatni post: hoiraq
  Krome i nagrywanie w audio heffalump 5 11,873 02.04.2014, 16:28
Ostatni post: hammond

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS