Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Voyager
18.11.2013, 18:32, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.09.2014, 19:09 przez Alien.)
#1
Voyager
Witam
zamieszczam krótką opowieść pt. "Voyager" jest to kompozycja, którą zrobiłem głównie przy pomocy mojego nowego nabytku, Minimooga Voyagera.
https://www.youtube.com/watch?v=MxyNa8-vFls

(poprzedni link wygasł)

Odpowiedz
19.11.2013, 08:33,
#2
RE: Voyager
Fajne. Zadowolony z Minimooga?

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
20.11.2013, 09:06,
#3
RE: Voyager
Obcowanie z tym instrumentem, dla jednych jest już kultem, dla mnie przygodą z analogiem w pełnym tego słowa znaczeniu. Nowy OS i niewielkie zmiany sprzętowe w stosunku do poprzednich wersji, pozwalające na zwiększenie bazy brzmień, nowe oprogramowanie komputerowe, wspomagające tworzenie nieskończonej bazy brzmień, oraz eksperymentowanie z nimi, jak morfing, suma, itp, praktycznie nie dotykając gałek instrumentu, pozwalające również na szybkie posegregowanie i wpisanie swoich zestawów do instrumentu, stawia Voyagera bardzo wysoko ponad innymi syntezatorami. Mam go parę tygodni, ale mogę napisać tylko tyle, że trochę strach do niego siadać. Jak siądziesz i wciągnie cię, to przestajesz istnieć i czas również.

Odpowiedz
22.11.2013, 08:31,
#4
RE: Voyager
Zazdroszczę, bo jest czego.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
22.11.2013, 14:50,
#5
RE: Voyager
Mogę też napisać, iż przeniosłem niektóre brzmienia z Voyagera do Fantoma G i V-Syntha w formie multisamplingu. I powiem, że efekt jest więcej niż zadowalający. Tak Fantom jak i V-Synth bez problemu naśladują minimooga, dodając jeszcze możliwość grania polifonicznie brzmieniami, gdzie w przypadku samego Voyagera jest to tylko możliwe po zakupie kolejnych syntezatorów i połączeniu ich. Jedyna trudność w całej operacji to odpowiednie zapętlenie, ale tylko w przypadku próbek o brzmieniu ciągłym. Oczywiście jak ktoś będzie miał jakieś pytania, w zasięgu mojej wiedzy, to chętnie odpowiem.

Odpowiedz
23.11.2013, 09:31,
#6
RE: Voyager
Zapętlenie jest najtrudniejsze. Kiedyś stosowałem Extreme Converter do szukania automatycznych punktów, natomiast teraz muszę ręcznie, bo program nie działa na OSX.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
16.03.2014, 17:01,
#7
RE: Voyager
Przyznaję, że program jest mocny. Ma natomiast ciekawszą funkcję. To jest wygładzanie miejsc zapętlenia, do momentu pozbycia się trzasku. Choćby dla tej funkcji warto go kupić. Nie znam instrumentu z systemowym oprogramowaniem do obróbki sampli, w którym by była ta funkcja.

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS