Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polecane słuchawki do pracy w klawiszem
02.12.2013, 17:20,
#1
Polecane słuchawki do pracy w klawiszem
Chciałbym zapytać - podobnie, jak w temacie dotyczącym case'ów - o Wasze preferencje i osobiste rekomendace najbardziej polecanych słuchawek do pracy w klawiszem?

Jakie cenicie specyfikacje? W których producentów warto celować, a których unikać (i dlaczego)?

Odpowiedz
02.12.2013, 19:13,
#2
RE: Polecane słuchawki do pracy w klawiszem
Sluchawków na rynku jak mrówków Smile
Zależy od budżetu jaki posiadasz Smile
Od 10 lat posiadam AKg bodaj K55 ( służą mi jako podstawowe) a ostatnio kupiłem jakieś za 50 zl w Tk..... jakieś Ifrog i grają bardzo fajnie Smile co więcej kiedyś kupiłem w Biedzie jakies Philipsy i też dają radę Smile
Wiadomo, zaraz trafi się jakiś technomaniak i powie, że za mniej niż 500 zł nie kupisz nawet przyzwoitych słuchawek Smile najważniejsze żeby znać dobrze to co się ma, a nie pakować w koszty Smile

PC3,Karma,Microkorg,X-Station,Venom,Ipad ...
http://www.facebook.com/lagodnapiannka
Odpowiedz
02.12.2013, 19:23,
#3
RE: Polecane słuchawki do pracy w klawiszem
Co racja, to racja Smile Value for money - zawsze aktualna zasada zdrowego rozsądku.

Chodziło mi jednak bardziej o Wasze sugestie i rekomendacje, jaki rodzaj słuchawek najbardziej sprawdza się przy długiej pracy z klawiszem? Na jakie cechy specyfikacji warto zwracać szczególną uwagę (architektura otwarta/zamknięta?, rodzaj przetworników?, ergonomia pracy?, przewodowe/bezprzewodowe?, etc.).

Osobiście dużo dobrego mogę napisać o podstawowych modelach Senheiserów typoszeregu bodajże HD (świetna moim zdaniem selektywność dla poszczególnych składowych brzmienia to podstawa; a te tak właśnie miały).

Odpowiedz
02.12.2013, 20:33,
#4
RE: Polecane słuchawki do pracy w klawiszem
Używam i polecam ze względu na naturalność brzmienia/w miarę liniową charakterystykę - Zenki eH350, a jeśli na wiele godzin to AKG K420

Odpowiedz
03.12.2013, 06:28,
#5
RE: Polecane słuchawki do pracy w klawiszem
Jeśli do długiej pracy, to takie które nie uciskają głowy i uszu. Mnie fajnie siedziały AKG 240 studio.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
05.12.2013, 16:06,
#6
RE: Polecane słuchawki do pracy w klawiszem
do długiej pracy Sennheiser HD-565 ovation
pewnie już nie produkują - mam 15 lat i są super
po godzinie zapominam, że mam coś na głowie
(były drogie na ówczesne czasy)

Odpowiedz
05.12.2013, 18:01,
#7
RE: Polecane słuchawki do pracy w klawiszem
Teoretycznie do odsłuchu klawisza powinny być otwarte, gdzieś tak czytałem, ale jeśli się mylę to poprawiajcie.
Ja mam AKG K99, takie tańsze do 200 zł zdaje się i raczej do długiej pracy nie polecam.
Zresztą w ogóle długiej pracy na słuchawkach się nie poleca, szczególnie młodszym.

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Polecane case'y puncho 19 40,192 01.02.2017, 12:05
Ostatni post: gostek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS