Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Niezawodny tablet z "kwitami" do gry live i na próby?
09.02.2014, 16:06, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.02.2014, 21:12 przez puncho.)
#1
Niezawodny tablet z "kwitami" do gry live i na próby?
Witajcie,

ciekaw jestem Waszej opinii w następującym temacie: jakie konkretnie modele tabletów polecacie, które służyłyby jako interaktywna biblioteka "kwitów" wykonywanych utworów na koncercie live i na próbach?

Oczywiście liczy się możliwość szybkiej edycji treści (np. w czasie korekt tonacji na próbach, etc.), długi czas pracy na zasilaniu wewnętrznym, przyjazny interfejs użytkownika, a nade wszystko niezawodność sprzętu i brak "zwiechów", co chyba najbardziej deprymuje użytkownikówSmile

Chodzi mi również o możliwość wygodnej instalacji takiego tabletu w bliskiej okolicy klawisza (np. do statywu klawiszowego) za pomocą dedykowanego holdera i/lub innych sposobów.

Będę wdzięczny za podzielenie się Waszymi preferencjami i doświadczeniami w tej mierze. Dzięki!

Odpowiedz
09.02.2014, 21:22,
#2
RE: Niezawodny tablet z "kwitami" do gry live i na próby?
iPad ma najwięcej akcesoriów. Więc przymocujesz go jak chcesz. Oprogramowanie jest przebogate.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
09.02.2014, 23:11,
#3
RE: Niezawodny tablet z "kwitami" do gry live i na próby?
Dziękuję za odpowiedź. A jak z szybkością i ogólną poręcznością przy wyborze poszczególnych plików z "kwitami" w iPadzie? Załóżmy, że wrzucam do takiego iPada skany lub zdjęcia papierowych "kwitów" wykonane wbudowanym do iPada aparatem fotograficznym.

Czy modyfikując odpowiednio nazwy tych plików ze skanami lub zdjęciami mogę natychmiastowo mieć dostęp do konkretnych plików (tj. zobaczyć je na wyświetlaczu) i płynnie zmieniać je na następne w trakcie grania?

Odpowiedz
10.02.2014, 08:20,
#4
RE: Niezawodny tablet z "kwitami" do gry live i na próby?
Jest fajny program set list. Nie dość że przywołujesz sobie dany kwit to jeszcze możesz jednym ruchem ustawiać brzmienia w instrumencie pod dany kawałek. Lepiej tak niż na zdjęciach. Chociaż jak ja potrzebuje coś na szybko to faktycznie zrobię fotkę, ale jej już nie obrabiam i nic nie dopisuje.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
10.02.2014, 15:53,
#5
RE: Niezawodny tablet z "kwitami" do gry live i na próby?
A ja pójdę pod prąd i powiem, że myślę nad MS Surface Pro 2 - po prostu komputer Smile Pod względem softu nie do pobicia - po prostu wszystko, co jest dostępne dla pc Smile

Odpowiedz
11.02.2014, 09:03,
#6
RE: Niezawodny tablet z "kwitami" do gry live i na próby?
Michoo no fajna sprawa i sprytnie ale w tej cenie masz już wypasionego lapka Smile

PC3,Karma,Microkorg,X-Station,Venom,Ipad ...
http://www.facebook.com/lagodnapiannka
Odpowiedz
11.02.2014, 11:56,
#7
RE: Niezawodny tablet z "kwitami" do gry live i na próby?
Ja sobie wczoraj zakupiłem z AppStore program o nazwie NextPage. Rewelacja!
Wystarczy zerknąć na You Tube i obejrzeć film producenta.
A jak będziecie chcieli to wrzucę jakąś minirecenzję Wink.

Korg Kronos 2-88 / Nord Stage 88 / Yamaha CS6x + PLG-150VL / Roland D-550 + PG1000
Odpowiedz
11.02.2014, 14:32, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.02.2014, 14:34 przez jjgarcia.)
#8
RE: Niezawodny tablet z "kwitami" do gry live i na próby?
Jeżeli mówimy o tabletach w tej chwili Ipad z ios nie ma sobie równych , android i windows daleko z tyłu, a Surface Pro 2 cenowo i parametrami to do ulrabooków bardziej można porównywać Smile


ps. nie ma sobie równych, mam na myśli użyteczności w muzyce i ilości aplikacji Wink

PC3,Karma,Microkorg,X-Station,Venom,Ipad ...
http://www.facebook.com/lagodnapiannka
Odpowiedz
12.02.2014, 11:57,
#9
RE: Niezawodny tablet z "kwitami" do gry live i na próby?
Wielkie dzięki za cenne odpowiedzi, Koledzy. Widzę zatem, że iPad rzeczywiście rządzi w tej materii Smile Ze względu na swoją olbrzymią funkcjonalność, którą potwierdzacie - na pewno zasłużenie.

Zastanawiałem się też nad alternatywnym wykorzystaniem do archiwizacji i wyświetlania kwitów czytnika ebooka (akurat posiadam Onyxa Eboox'a z 6 calowym ekranem, ale jak wiadomo niepodświetlanym), ale to chyba nie do końca praktyczna opcja. Choć tak długi czas pracy wbudowanego akumulatora nie ma sobie równych Smile

Wpadła mi do głowy jeszcze inna myśl, pewnie utopijna: elektroniczna ramka na zdjęcia. Oczywiście z dużym ekranem, np. 10 cali wzwyż Smile Co sądzicie?

Odpowiedz
13.02.2014, 11:19,
#10
RE: Niezawodny tablet z "kwitami" do gry live i na próby?
Do Ramki wstawisz gotowe zdjęcia a więc bez edycji na próbie. Pomysł dobry, ale troszkę niewygodny.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
04.05.2014, 21:14,
#11
RE: Niezawodny tablet z "kwitami" do gry live i na próby?
Pozwalam sobie odświeżyć temat zastosowań muzycznych iPada.

Wybieram się za miesiąc do USA, rozważam zakup Ipada z tamtejszego rynku, ale przed jego nabyciem chciałbym dowiedzieć się jak najwięcej o przydatności tego produktu dla nas, klawiszowców. Żeby nie inwestować w zbędny gadżetSmile

Dlatego poprosiłbym Was o wsparcie w sporządzeniu szczegółowego bilansu "za i przeciw" wynikających z posiadania takiego urządzenia dla celów stricte muzycznych.

O jakiej specyfikacji iPada najlepiej pomyśleć, żeby nie brakowało "pary" w codziennym użytkowaniu? Jak sobie radzicie z zamkniętą - jakby nie powiedzieć - architekturą funkcjonalną urządzenia z nadgryzionym jabłkiem? Czy nie lepiej pomyśleć o bardziej funkcjonalnym i "otwartym na świat" tablecie z Androidem? Jeśli tak - jaki najbardziej polecacie?

I jeszcze jedno pytanie: czy jedynym sposobem połączenia/sparowania klawisza z iPadem jest rodzina konektorów iRig (chyba najlepszym przykładem będzie iRig Pro)?

Dziękuję i pozdrawiamSmile

Odpowiedz
04.05.2014, 22:18,
#12
RE: Niezawodny tablet z "kwitami" do gry live i na próby?
Na Androida nie ma tylu muzycznych aplikacji. Wszystko, łącznie z akcesoriami jest pod iPada. Co do podłączenia klawiatury wystarczy Apple Camera Kit.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
05.05.2014, 00:09,
#13
RE: Niezawodny tablet z "kwitami" do gry live i na próby?
Pytanie - czy ktoś kojarzy jakiś w miare dobry set list na androida? Jest tak jak piszecie - na IOS jest najwięcej aplikacji itd, jednak nie wierzę, że na Androida nie ma jakiegoś przyzwoitego managera, który mógłby z powodzeniem służyć jako set list?

Gram na: Nord Stage 2 88, Studiologic VMK 188+, Yamaha Motif ES Rack, Yamaha Clavinowa CVP 405

Było: Korg N5 EX, Roland XP30, Kurzweil PC3, Kurzweil PC3 61 + Ribbon Controller
Odpowiedz
06.05.2014, 09:35,
#14
RE: Niezawodny tablet z "kwitami" do gry live i na próby?
Na iOS łatwiej sprzedać aplikację, stąd porzucanie Androida przez większość Developerów.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
08.05.2014, 08:50,
#15
RE: Niezawodny tablet z "kwitami" do gry live i na próby?
Dzięki za wszystkie powyższe odpowiedzi.

Pozwólcie proszę, że zapytam nieco z innej beczki z góry przepraszając za ew. dygresję od tematu posta.

Otóż wybieram się za miesiąc do USA i zastanawiam nad kupnem iPada retina w amerykańskiej sieci handlowej. Pytanie: czy kupując urządzenie za oceanem zyskuję automatycznie gwarancję międzynarodową umożliwiającą jego serwis w Polsce?

Może ktoś miał taką sytuację i mógłby podpowiedzieć? Tak naprawdę to jeden z najważniejszych dylematów związanych z decyzją zakupową iPada. Do reszty jego zalet skutecznie mnie przekonujecie Smile

Odpowiedz
08.05.2014, 21:05,
#16
RE: Niezawodny tablet z "kwitami" do gry live i na próby?
Z tego co się orientuję gwarancja jest międzynarodowa.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Aplikacja dla zespołu do komunikacji na scenie aster 2 510 09.11.2023, 18:49
Ostatni post: aster
  Ryski na klawiaturze. GoOrange 12 5,299 31.10.2022, 17:44
Ostatni post: GoOrange
  Kto chce pograć na keyboardzie? garit 0 924 28.03.2022, 09:02
Ostatni post: garit
  Sale na konferencje marzenka22Walc1 1 2,344 12.05.2020, 17:16
Ostatni post: Valtari
  przemyślenia na temat instrumentu lub oprogramowania do brzmień organów kościelnych tilla 18 19,522 07.04.2020, 05:56
Ostatni post: bestspec

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS