Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pianino cyfrowe jako uzupełnienie akustycznego
11.03.2014, 19:21,
#4
RE: Pianino cyfrowe jako uzupełnienie akustycznego
W Pasji nie ma Kurzweila- tak jak już pisałem mogą sprowadzić jeśli chcę kupić, a naprawdę szkoda, bo to może być ciekawy instrument.
Wygląda na to, że jeśli się nie pofatyguję do Krakowa (siedziba dystrybutora) to nie sprawdzę.

Wracając do pozostałych pianin. Ograłem tego sporo i jak ktoś już napisał najlepszym wyznacznikiem, czy instrument jest wart uwagi, będą palce i uszy Smile
Niestety w przypadku tańszych cyfrówek nie można się spodziewać cudów.
Sądziłem że pierwszym instrumentem, który namiesza będzie roland f 20.
Jak się okazało - dane na papierze to tylko obietnice. Nie twierdzę, że to złe piano, ale jeśli Super Natural Piano ma brzmieć tak, to ja pasuje.

Pomyślałem, że może model wyższy FP50 rozwieje wątpliwości - ale też nie. Jak czytałem w jednym z testów fp50 jest świetne i f 20 jest jak fp50 (pod względem piana i klawiatury) i niestety to racja. Oba pianina brzmią na słuchawkach (sennheiser hd 598) płasko w środku. Nisko również płasko tylko wysokie tony są ok. Takie trochę plastikowe brzmienie.

Do ogrania instrumentu z reguły używam tych samych utworów. Dla mnie jednym z najlepszych, który odsłania możliwości pianina cyfrowego jest preludium c-moll Chopina. Na Rolandzie płasko. Jakbym słuchał dźwięku z głośników przykrytych grubym kocem - przypominam, że odsłuchiwałem na słuchawkach niezłej jakości Smile Marsz z sonaty b-moll - płasko - plastikowo.

Klawiatura w Rolandzie ok - mnie nie zachwyca, ale jest niezła.
Co do faktury, to mi nie przypadła do gustu - mam wrażenie jakbym grał z palcami, które się kleją. Inne pianina z podobną fakturą np KAwai nie mają takiego efektu.

Trochę o Kawai.
Kawai ES 100 to niezłe piano - brzmi soczyście w porównaniu z Rolandem, a cena poniżej 3000.
Klawiatura bardzo przypomina moją Yamahę akustyczną. Ma się wrażenie, że ten dźwięk naprawdę się kontroluje. Dół jest świetny- czasami zapominałem, że słucham cyfrowego Wink

Na razie z Kawai w stolicy jest problem (oczekiwanie na dostawę dystrybutora - dystrybutor - oczekiwanie na dostawę z fabryki Smile). Jeden model, który udało mi się ograć był wystawowy i jak się od razu dowiedziałem, już zarezerwowany.


O ile nie poszczęści mi się z Kurzweilem, który mnie nieco zainteresował, to zwycięzcą pianin cyfrowych poniżej 4000 PLN jest Kawai ES 100. (Nie chciałem pisać poniżej 5000, żeby nie narazić się komuś Wink)


Dziękuję wszystkim za odpowiedź.

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Pianino cyfrowe jako uzupełnienie akustycznego - przez rlfxp - 11.03.2014, 19:21

Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pianino cyfrowe na początek iskierkowo3@gmail.com 3 533 15.02.2024, 21:38
Ostatni post: Valtari
  Pianino cyfrowe no name smallhill 2 398 01.12.2023, 00:31
Ostatni post: Valtari
  Pianino cyfrowe do 5000-5500 Evcia80 5 804 21.11.2023, 19:13
Ostatni post: klezmer_stg
  Pianino cyfrowe dla dziecka... toniq 17 9,909 25.04.2023, 09:50
Ostatni post: tata
  Które pianino cyfrowe. clavia 3 1,118 12.04.2023, 00:24
Ostatni post: clavia

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS