Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pierwsze pianino pytanie
15.03.2014, 17:26,
#1
Pierwsze pianino pytanie
Witam!
Mam 18 lat, zapisałem się na kursy gry na pianinie w szkole yamaha. Chciałbym grać utwory typu Yiruma. Zastanawiam się jakie pianino kupić. Mogę wydać około 2000 zł, więc w tej cenie mam yamaha p-85, lub coś z serii dgx. Co moglibyście mi polecić? Czytalem ze dobrze kupic cos z sterowana klawiatura i podlaczyc przez midi do komputera. Czy to dobry zamiennik takiej yamahy p-85?

Odpowiedz
16.03.2014, 20:43,
#2
RE: Pierwsze pianino pytanie
za 2000 to P35 oraz P-105.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
17.03.2014, 11:20,
#3
RE: Pierwsze pianino pytanie
Ogrywałem jakiś czas temu wymienione przez Ciebie piana.
Piszesz, że możesz wydać ok 2000 zł. Domyślam się, że to max 2000 zł.

W tej cenie rzeczywiście za ok 1500 masz Yamahę p35. Musisz się jednak przygotować na to, że ten instrument ma tylko 32 głosy polifonii - moim zdaniem to za mało, a rozsądne minimum to 64.
Yamaha p 85 to instrument, który nie jest już produkowany. Ma identyczna klawiaturę jak p105, p35, dgx 650 i 64 głosy polifonii. Grałem na nim kilka lat temu. Moim zdaniem poza polifonią i kilkoma nowymi dodatkami (np. akompaniament w P105) to cała seria P od modelu 70 brzmi mniej więcej tak samo.
Ogólnie klawiatury GHS to klawiatury "lekkie". Oczywiście symulują klawiaturę akustyczną ale słowo "symulują" tutaj to tak z przymrożonym okiem. Ale spokojnie - nie są takie złe. Najgorsze klawiatury z pianin cyfrowych jakie dotykałem Wink to Casio w wersjach przed px 150, 130.
Yamaha p 105 to już cena od 2200. Jeśli Ci się uda znaleźć starą p85 w dobrej cenie i jakości spokojnie bierz - zawsze to trochę pieniędzy zostanie w kieszeni, a i tak po jakimś czasie, zaczniesz szukać czegoś lepszego.
Odnośnie serii DGX - dla mnie to takie trochę zabawkowe piano. Wygląda jak przerośnięty keyboard Wink Ale za to ma sporo funkcji do zabawy. Jeden ze sprzedawców z którym rozmawiałem na temat tego piana mówił, że poleca on je dzieciakom bo to fajna rzecz żeby ich dłużej przy instrumencie zatrzymać. Smile Cena nowego DGX 650 to ok 2500. W tej cenie można kupić już coś lepszego jeśli chodzi o klawiaturę i brzmienia.

I na koniec - klawiatura sterująca. Jeśli kupisz taką to musisz się liczyć z tym, że trzeba dokupić również jakieś oprogramowanie "fortepianowe" np. Pianoteq 4. Dodatkowo dobra klawiatura sterująca z ważonymi klawiszami kosztuje mniej więcej tyle co tanie piano cyfrowe. Piano cyfrowe włączasz i grasz, klawiatura sterująca to trochę więcej zabawy, ale tylko trochę. Dzięki zewnętrznemu oprogramowaniu dźwięk pianina na pewno będzie dużo lepszy niż w tanim pianinie cyfrowym. BTW. Każde pianino Yamahy z serii P może być klawiaturą sterującą.

Reasumując:
1. Będziesz grał głównie utwory typu Yurima i nie będziesz nadużywał "pedału" weź Yamaha p35. cena 1500 - zawsze to nowe piano + 24m gwarancji.
2. Sądzisz, że wkrótce złapiesz się za jakieś mazurki Chopina Smile weź yamahę p105 (lub używane 95, 85 jeśli znajdziesz) - grałem na 32 głosach polifonii i dziwne to odczucie jak zaczyna Ci brakować "nutek".

Odpowiedz
05.03.2016, 07:28,
#4
RE: Pierwsze pianino pytanie
I na koniec - klawiatura sterująca. Jeśli kupisz taką to musisz się liczyć z tym, że trzeba dokupić również jakieś oprogramowanie "fortepianowe" np. Pianoteq 4. Dodatkowo dobra klawiatura sterująca z ważonymi klawiszami kosztuje mniej więcej tyle co tanie piano cyfrowe. Piano cyfrowe włączasz i grasz, klawiatura sterująca to trochę więcej zabawy, ale tylko trochę. Dzięki zewnętrznemu oprogramowaniu dźwięk pianina na pewno będzie dużo lepszy niż w tanim pianinie cyfrowym. BTW. Każde pianino Yamahy z serii P może być klawiaturą sterującą.

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pianino cyfrowe na początek iskierkowo3@gmail.com 3 531 15.02.2024, 21:38
Ostatni post: Valtari
  Pianino cyfrowe no name smallhill 2 395 01.12.2023, 00:31
Ostatni post: Valtari
  Pianino cyfrowe do 5000-5500 Evcia80 5 803 21.11.2023, 19:13
Ostatni post: klezmer_stg
  Pianino cyfrowe dla dziecka... toniq 17 9,900 25.04.2023, 09:50
Ostatni post: tata
  Które pianino cyfrowe. clavia 3 1,116 12.04.2023, 00:24
Ostatni post: clavia

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS