Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Casio CDP-220 czy Yamaha DGX-650
15.04.2014, 12:06,
#1
Casio CDP-220 czy Yamaha DGX-650
Przymierzam się do kupna pianina cyfrowego, a ponieważ dopiero uczę się grać (dla własnej przyjemności) i za dużo mam lat, aby iść do szkoły muzycznej, nastawiam się na własne siły. Potrzebuję więc, na początek instrumentu z systemem nauki. Keyboard, jakiego dotychczas używałem - ma system Y.E.S. - który efektywnie pomaga mi zdobywać pierwsze szlify, ale czas przejść na dynamiczną, ważoną i pełnowymiarową klawiaturę. Znalazłem dwa modele, które by mi odpowiadały (jak w tytule). Poradźcie, czy wybrać Yamahę (chyda lepsze brzmienia, ale słabszy wzmacniacz, klawiatura GHS - więc chyba najsłabsza w ofercie tej firmy, 100 lekcji, nuty na ekranie, 3 pedały), czy raczej Casio - niższe notowania, ale mówimy o dolnej półce pianin cyfrowych, za to odrobinę mocniejsze głośniki, 150 utworów do nauki, nauka palcowania, ale 1 pedał i marna 48 głosowa polifonia). Zależy mi, aby klawiatura nie była za płytka, miękka, aby nie nabrać złych nawyków? Ktoś porównywał obie klawiatury? Czy można dołączyć do listy utworów w systemie nauki dodatkowe pliki midi? Wiem, że Wy nie potrzebujecie automatycznych systemów do nauki, ale może ktoś ma taki sprzęt i może mi to opisać?
Głównie zależy mi na klawiaturze i pomocy w nauce, sądzę, że za 2-3 lata wymienię sprzęt na jakiś lepszy model, więc nie chcę teraz śrubować parametrów. Ale nie chciałbym dokonać złego wyboru, boję się polifoni 48 i 1 pedału i zniechęcenia słabym brzmieniem Casio, z drugiej strony być może nie potrzebuję na razie, jak na moje nieumiejętności, lepszych parametrów. Mało mnie interesują bajery typu auto akompaniament czy setki brzmień i rytmów, lubię klasykę w wydaniu rozrywkowym, chciałbym umieć zagrać też parę nowych, wpadających w ucho kawałków - ale tylko dla siebie.
Przeglądam od miesiąca internet, ale poza Rolandem za 14000 PLN nie znalazłem nic o podobnych możliwościach do nauki dla początkującego, może Wy coś wskażecie, podobno coś było na ostatnich targach we Frankfurcie, ale poza wzmianką nie mogę znaleść nic bardziej szczegółowego na ten temat.

Odpowiedz
16.04.2014, 06:18,
#2
RE: Casio CDP-220 czy Yamaha DGX-650
Hej.

Ja ostatnio ograłem sporo klawiatur szukając piana. Celowałem w wyższą półkę ale dotykałem również tańsze. Ja w Twoim budżecie wybrałbym KAWAI ES-100. Moim zdaniem "najprawdziwsza" w swojej kategorii cenowej.

Powodzenia.

Odpowiedz
16.04.2014, 16:28,
#3
RE: Casio CDP-220 czy Yamaha DGX-650
(16.04.2014, 06:18)matejko napisał(a): Ja w Twoim budżecie wybrałbym KAWAI ES-100. Moim zdaniem "najprawdziwsza" w swojej kategorii cenowej.

A jak działa tu funkcja nauki? Cena nie jest dla mnie ograniczeniem.

Odpowiedz
16.04.2014, 16:53,
#4
RE: Casio CDP-220 czy Yamaha DGX-650
Hej.

Nie sprawdzałem takich funkcji, nie są mi potrzebne. Musisz poczytać w specyfikacjach. A jeśli cena Cię nie ogranicza... to może coś z Rolanda w połączeniu z iPadem? W kwestiach edukacyjnych nie pomogę.

Pzdr.

Odpowiedz
16.04.2014, 18:31, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.04.2014, 06:09 przez Dafik.)
#5
RE: Casio CDP-220 czy Yamaha DGX-650
Hej Medipress,
na Twoim miejscu nie sugerowałbym się funkcjami edukacyjnymi w instrumencie. Pełno jest publikacji do nauki gry w dowolnym stylu muzycznym.
W instrumencie liczy się brzmienie i klawiatura. Kawai to dobry wybór ale obecnie każdy z producentów oferuje dobre instrumenty.
I jeszcze jedno, nie jest dobrze być samoukiem w dziedzinie fortepianu. Weź sobie kilka prywatnych lekcji u jakiegoś nauczyciela.
To ważne zwłaszcza na początku nauki, prawidłowa postawa, ułożenie ręki, repetycja itp.
To ważniejsze niż funkcje edukacyjne w instrumencie.
Powodzenia Smile

Odpowiedz
16.04.2014, 23:31,
#6
RE: Casio CDP-220 czy Yamaha DGX-650
Mam iPada, więc otwiera to nowe możliwości. Która firma obok Rolanda ma progamy edukacyjne w Appstore?

Odpowiedz
17.04.2014, 20:26,
#7
RE: Casio CDP-220 czy Yamaha DGX-650
ja mam do sprzedania yamahe dgx 640, poltora roku ja uzywalem, nigdy mnie nie zawiodla, klawiatura calkiem niezla, wg mnie lepsza niz Casio. A koncze aktualnie studia na wydziale klasycznym i dawala jakos rade.

Odpowiedz
18.04.2014, 18:26,
#8
RE: Casio CDP-220 czy Yamaha DGX-650
(17.04.2014, 20:26)piterpiano napisał(a): ja mam do sprzedania yamahe dgx 640, poltora roku ja uzywalem, nigdy mnie nie zawiodla, klawiatura calkiem niezla, wg mnie lepsza niz Casio. A koncze aktualnie studia na wydziale klasycznym i dawala jakos rade.

Czy byłbyś tak uprzejmy i opisał, jak konkretnie działa w DXG system lekcji i sprawdził, czy można dołączyć do lekcji zewnętrzne pliki midi? Duża jest różnica między klawiaturą GH i GHS. I ostatnie pytanie - czy wśród wbudowanych utworów jest Cannon w uproszczonej wersji (jak w moim keyboardzie, czy lewa ręka ma tu co robić?

Odpowiedz
19.04.2014, 14:46,
#9
RE: Casio CDP-220 czy Yamaha DGX-650
dokladnie nie wiem jak to dziala,ale masz z 30 roznych lekcji (nie ma w niej canona), ale masz kilka wolnych miejsc nazwanych USER, wiec chyba da sie wgrac te lekcje. Nigdy nie gralem na GH,ale GHS dla mnie- muzyka juz prawie wyksztalconego pod katem klasycznym jest calkiem ok, nigdy tak naprawde nie bedzie to klawiatura jak w akurstycznym instrumencie. Na pewno sa to klawiatury lepsze niz w Casio. Nigdy nie uzywalem tych lekcji, ale ciekawy sposob nauki jak na wyswietlaczu lataja Ci nutki Big Grin Moze gdybym kiedykolwiek podlaczyl klawiature pod komputer to bym sie dowiedzial jak sie wgrywa brzmienia,albo lekcje Smile Oferta nadal aktualna, w cenie nogi drewniane oraz pokrowiec marki GEWA Smile

http://www.gewamusic.com/pl/produkte/tas...31289.html

Odpowiedz
31.01.2016, 12:27,
#10
RE: Casio CDP-220 czy Yamaha DGX-650
Hej.
Ostatnio spotkalem sie z podobnym problemem - wybieralem dla siebie klawisze...
Najpierw przeczytalem sporo opinii fachowcow, pozniej odwiedzilem kilka sklepow muzycznych by przetestowac samemu te "wiedze".
Gralem na roznych modelach pianina cyfrowego, KAWAI, ROLAND czy YAMAHA.
Nie patrzylem na cene. I wiecie co? Procz tych za "dyche" badz jeszcze drozszych modeli, prawie wszystkie mialy jak dla mnie ten sam jeden problem - wszystkie brzmialy...hmm, szukam slowa...przytlumiono, glucho. Jakby ktos wlozyl glosnik do pudla bez mozliwosci jego otwarcia.. Co ciekawe, gdy na tych wszystkich modelach puszczalem dzwiek poprzez profesjonalne studyjne sluchawki (akurat mi dali do testowania) dzwiek stawal sie na prawde fantastyczny! Co to oznacza? Widocznie jest problem z dobrym naglosnieniem zewnetrzym tego typu sprzetu w klasie do 10 000 zl. Owszem, klawiatury sa super, nieco inne niz w YAMAHA DGX-650. Czy lepsze? Hmm..zalezy dla kogo. Jak dla mnie - idealna. Okreslilbym ja jako cos pomiedzy tych "najlepszych" oraz tych totalnie bardziewnych plastikowych, ale zdecydowanie blizej tych "prawdziwych". Dlatego zdecydowalem sie na zakup wlasnie tego sprzetu i nie musze na niego wydawac ceny samochodu. Jak dla mnie, jedyny, na prawde jedyny jego minus to taki, ze....wyglada nie jak pianino tylko jak syntezator i w salonie nie bedzie prezentowal sie tak dostojnie, jak YAMAHA CLAVINOVA, czy ktorys z Rolandow Smile Poza tym, najlepszy dzwiek, jaki udalo mi sie tego dnia wydobyc - obstawiam, ze to przez otwarte otwarte glosniki. I okazalo sie, ze nie ja jeden tak mysle: https://www.youtube.com/watch?v=2A6MvDB8E4A
Wiec...Yamaha DGX-650 - dla mnie jak najbardziej TAK Smile

Odpowiedz
31.01.2016, 15:55,
#11
RE: Casio CDP-220 czy Yamaha DGX-650
Można wybrać wersję białą, wtedy chyba będzie bardziej elegancko Smile
Z drugiej strony mamy już nową DGX-660, zapewne są zmiany, poprawki i lepsza próbka fortepianu.

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Yamaha Modx7 vs yamaha sx700 qwedud 1 359 21.01.2024, 18:07
Ostatni post: pawelsz
  Czy Roland FP-E50 to dobry wybór dla początkującego? pga 8 1,380 15.12.2023, 01:08
Ostatni post: pga
  Roland FP10 vs Yamaha P45 vs Casio CDP-S110 Borys17 0 369 22.11.2023, 13:59
Ostatni post: Borys17
  Yamaha dgx, czy może... Jarbrz 0 321 10.10.2023, 06:25
Ostatni post: Jarbrz
  jaki etui do Yamaha DGX-670 B ? aremes 12 2,112 09.10.2023, 16:53
Ostatni post: aremes

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS