Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sposoby na "wyrównanie" brzmień
24.06.2014, 12:35,
#1
Sposoby na "wyrównanie" brzmień
Witajcie Smile
Mam na tapecie "temat akademicki" Wink Jakie są wasze sposoby na wyrównywanie brzmień pomiędzy programami w waszych instrumentach, albo nawet pomiędzy różnymi instrumentami? Jak sobie radzicie w "warunkach scenicznych" z takimi problemami - kręcicie gałkami, zrzucacie wszystko na akustyka, czy też przygotowujecie się odpowiednio wcześniej? I jak? Wink Problem jest coraz większy, bo coraz łatwiej mieć pod palcem dziesiątki brzmień (a to ze sprzętu, np. w jednym setupie kurzweila, a to z jakiegoś hosta VST).

Pytam z powodu lekkiego spięcia z "panem akustykiem", który miał swoje wizje, ja mam swoje (mniej więcej chodziło o to, że nie da się ustawić raz i już nie dotykać podczas grania - ale może się mylę) - i liczę, że "mniej więcej" to ja mam rację - ale też dlatego pytam klawiszową brać o wasze sposoby radzenia sobie z tego typu problemami Wink

Pozdrawiam Smile

Odpowiedz
24.06.2014, 17:04,
#2
RE: Sposoby na "wyrównanie" brzmień
Wychodzę z założenia, że wcześniej trzeba to wszystko ustawić tak, żeby się nie gryzło- mówimy akustykowi co ma być głośniej, co nie i teraz to jego zadanie żeby to brzmiało jak należy na widowni, a potem odpowiednio głośno na odsłuchach. Jeśli chodzi o zmiany głośności barw, to często wyrównuję głośności między poszczególnymi programami tak, żeby nie trzeba było już nic kręcić na żywo. Oczywiście, że nie zawsze się tak da i czasem trzeba czegoś dodać, ale to już kwestia wcześniejszego przećwiczenia gdzie i kiedy co ma być lepiej lub gorzej słyszalne. Bądź co bądź, to zespół decyduje o tym jak mają brzmieć dla widowni, akustyk jedynie im pomaga jako osoba doświadczona i wiedząca jak to wszystko wygląda z przodu.

Kurzweil PC3K7, Korg X50
Odpowiedz
25.06.2014, 05:29,
#3
RE: Sposoby na "wyrównanie" brzmień
Jeśli wyrównasz głośności, to w przypadku kiedy grasz solo, warto zamontować w insercie jakiś dopalacz, który podniesie głośność o 10-15 %, albo na suwaku ustalić z akustykiem, że to jest twój "max" poza który nie wyjdziesz.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
25.06.2014, 08:51,
#4
RE: Sposoby na "wyrównanie" brzmień
hmmm... Mniej więcej takich odpowiedzi się spodziewałem Smile Planuję wykorzystać DAW do tego celu, czyli zanalizować, do jakiego poziomu max dobijam w różnych ustawieniach - tylko teraz pytanie, jak to ustawiać, jeśli mamy kilka instrumentów, a jeszcze parę rozbudowanych setupów Wink (po parę brzmień na raz itp.) Niezły ból głowy Smile

Odpowiedz
28.06.2014, 09:43,
#5
RE: Sposoby na "wyrównanie" brzmień
Po pierwsze sam w domu będziesz musiał na spokojnie ustalić głośności wszystkich tych brzmień tak, żeby potem możliwie jak najmniej ruszać na scenie. No i gdy ma się rozbudowany set to konieczne będzie nagłaśnianie się o wieele dłużej niż np gitarzysta. Chyba najlepiej odrobić pracę domową na spokojnie u siebie, żeby potem możliwie jak najmniej polegać na akustyku- z tymi bywa bardzo różnie, o czym zresztą chyba każdy zdążył się przekonać.

Kurzweil PC3K7, Korg X50
Odpowiedz
13.05.2015, 22:49,
#6
RE: Sposoby na "wyrównanie" brzmień
A co sądzicie tzw pedałach głośności?
Tzn in/out w stereo. wydaje się, że mógłby być podłączony do małego miksera (jeśli np. używasz dwóch parapetów) i będzie sterował całością wyjścia.
Są pedały głośności na jacku stereo, ale to obsługuje akurat pojedynczy instrument.
Wydaje mi się, że przy obsłudze nogami nie ma takiej spinki, jak w przypadku klikania przy niedoświetlonej scenie.

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Aplikacja dla zespołu do komunikacji na scenie aster 2 511 09.11.2023, 18:49
Ostatni post: aster
  Ryski na klawiaturze. GoOrange 12 5,301 31.10.2022, 17:44
Ostatni post: GoOrange
  Kto chce pograć na keyboardzie? garit 0 925 28.03.2022, 09:02
Ostatni post: garit
  Sale na konferencje marzenka22Walc1 1 2,345 12.05.2020, 17:16
Ostatni post: Valtari
  przemyślenia na temat instrumentu lub oprogramowania do brzmień organów kościelnych tilla 18 19,528 07.04.2020, 05:56
Ostatni post: bestspec

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS