Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podłączenie XS6 do Fruity Loops
06.07.2014, 22:56,
#1
Question  Podłączenie XS6 do Fruity Loops
Cześć!
Pisałem w tej sprawie do serwisu Yamahy, ale nie odpisali. Pytałem wszystkich, których mogłem spytać - niezbyt potrafili pomóc. Piszę więc tu z myślą, że coś jeszcze uda się uratować z XSa...
Zacytuję wiadomość, bo w sumie nic się nie zmieniło:
"(...)Mam następujący problem - pobrałem z supportu sterowniki dla swojej architektury, plugin VST - i kiedy wpinam go do FL 11 przy synchronizacji wyświetla się !MOTIF XS6 oraz sypie błędami o złej konfiguracji portów (za instrukcją po polsku, str. 44) (...) Instrument został przestawiony wg. instrukcji na transmisję po USB. Nie mam pomysłu, o co chodzi, a bardzo chciałbym przetestować Wasze narzędzie. O dziwo... wersja "standalone" śmiga bez problemu, ale nie ma niestety opcji, do których przywykłem dzięki Fruity Loopsowi."
Pisałem również na fejsbukowej grupie POLISH Music KEYBOARDS, bez odpowiedzi. Pobrałem trial Kubusia 7 i z komunikacją problemów nie ma. W FLu nic nie zajmuje portu 1.
Chciałbym dodać załączniki, lecz niestety chyba się nie da...

Z góry dziękuję za odpowiedź i serdecznie pozdrawiam,
Wojtek Ostojski.

Odpowiedz
07.07.2014, 08:55,
#2
RE: Podłączenie XS6 do Fruity Loops
Jest ewidentnie jakiś problem z FL. Już rok temu mieli z tym ludzie problemy. Cubase jest przez nich bardzo dobrze supportowany, natomiast FL chyba odpuścili. Czy możesz sprawdzić czy np. na FL 10 też tak jest?

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
07.07.2014, 09:12,
#3
RE: Podłączenie XS6 do Fruity Loops
Spróbuję zorganizować wersję 10. Może być to winą 64bitowego pluginu VST3?

Odpowiedz
07.07.2014, 10:17,
#4
RE: Podłączenie XS6 do Fruity Loops
Całkiem możliwe, bo jeśli w Cubase wykrywa Ci porty to znak, że w systemie jest ok. Rozumiem, że bezpośrednio po podłączeniu pod USB FL widzi port MIDI Yamahy i możesz grać wtyczkami.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Yamaha xs8 podłączenie do komputera Malis 0 3,359 01.12.2014, 22:53
Ostatni post: Malis
  Motif xs6 - nie grające klawisze pawkuk 2 6,451 03.05.2014, 22:35
Ostatni post: pawkuk
  Podłączenie i edycja Motif rack xs marekolech 8 17,181 05.01.2014, 13:40
Ostatni post: marekolech

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS